april 2012 Algemeen Nieuw Sociaal Plan ondertekend Onderhoud^ Onderhoud Wattstraat Voor de huurder Inloopspreekuur en afspraak persoonlijk advies Woningaanbod^ Eerste paal geslagen voor nieuwbouwproject 'Hof in Zuid' KortJ Voorjaar op uw balkon Sluiting Woonplus Op donderdag 29 maart ondertekenden de heren B. Venhuizen (directeur bestuurder Woonplus Schiedam), A. Wijten (wethouder gemeente Schiedam) en J. van Gestel (voorzitter Schiedams Overleg Bewoners Organisaties) het nieuwe Stedelijk Sociaal Plan. Sociaal Plan Het Sociaal Plan is een document, waarin de rechten en plichten van huurders staan benoemd bij verplichte verhuizing als ge volg van renovatie of sloop van de woning. Schiedam heeft al meerdere jaren een Sociaal Plan. Het plan wordt regelmatig opnieuw bekeken, geactualiseerd en op details aangepast. Het huidige Sociaal Plan is geldig in de periode 2012-2016. In het Sociaal Plan worden verschillende onderwerpen toegelicht, waaronder de verhuiskostenvergoeding en een klussen- dienst van de SDW. Stichting Service Dienst Werk Huurders hebben het recht om via Woonplus bij de Service Dienst Werk Klussendienst (SDW) 35 uur dienstverlening in te kopen voor 200,-. Deze dienst kan behangen en/of witten, zware meubelstukken ver sjouwen, klein en eenvoudige elektriciteits werk uitvoeren etc. Voor de sociale minima is het mogelijk om voor hetzelfde bedrag 45 uur dienstverlening in te kopen. Zo komt Woonplus een kwets bare groep huurders tegemoet. Meer informatie Het Sociaal Plan is vanaf 1 mei te downloaden van de site www.woonplus.nl. Aan de woningen aan de Wattstraat en Stephensonstraat worden sinds 16 januari onderhoudswerkzaam heden gepleegd. De kozijnen, ramen en deuren worden opnieuw geschil derd, de houten en betonnen onder gronden hersteld en de betonnen ondergronden worden aan de buiten kant geschilderd. Door de slechte weersomstandigheden deze wipter leek het erop dat er vertraging opgelopen zou worden in de planning. Maar inmiddels gaan de werkzaamheden weer volgens planning en is de verwach ting dat alles 1 juli afgerond is. Vanaf 2 april zijn onze openingstijden aangepast. Zonder afspraak tijdens het inloopspreekuur Het inloopspreekuur is op werkdagen van 08.00 tot 11.00 uur. Tijdens dit spreekuur kunt u bij ons terecht voor korte en algemene vragen. Met afspraak voor persoonlijk advies Voor specifieke vragen en persoonlijk advies kunt u een afspraak maken bij Woonplus. Dit kan praktisch en snel via www.woonplus.nl. Het voordeel van een afspraak is dat u niet onnodig hoeft te wachten en dat u in één keer goed geholpen wordt. Afspraken worden ingepland op werkdagen tussen 12.00 en 17.00 uur. Website U kunt ook allerlei informatie vinden op onze website www.woonplus.nl. Woonplus Schiedam realiseert in de Gorzen het project 'Hof in Zuid', een complex met een zorg- en welzijns- functie. Het project bestaat uit twee delen; enerzijds de renovatie van het 55+ complex 'De Bethelflat' en ander zijds de sloop en nieuwbouw van 36 woningen aan de Oude Maasstraat, Nieuwe Maasstraat en Poortugaalse- straat. Eerste paal Op donderdag 12 april hebben de heren B. Venhuizen (directeur-bestuurder van Woonplus Schiedam) en A. Wijten (wethou der gemeente Schiedam) de eerste heipaal geslagen voor het nieuwbouw woning project. Op de locatie aan de Nieuwe Maasstraat is de aannemer BAM Woning bouw Rotterdam gestart met de bouw van 34 appartementen voor 55-plussers. Lekker genieten van het eerste voor jaarszonnetje doet u natuurlijk op uw eigen balkon of terras. Wilt u van uw balkon een echt gezellige plek maken? Met een minimum aan werk is al gauw een maximaal resultaat te behalen. Enkele eenvoudige tips voor een kleur rijk balkon met prachtige bloemen en planten. Om het gewicht op uw balkon te beper ken, kunt u het beste kiezen voor kunst stof of rieten bloempotten. Zitten er geen standaard ontwateringsgaten in de potten? Boor dan, op ongeveer twee centimeter van de bodem, aan de zij kant een aantal gaten. Vul vervolgens de potten op met goede potgrond. Grotere potten vult u eerst voor een kwart met piepschuim of hydro-klei- korrels. Daarover legt u een stuk vlies doek om te voorkomen dat de potgrond wegsijpelt. Planten kiezen Het grote aanbod voorjaarsbloeiers is ideaal om op uw balkon een echt lente- gevoel te creëren met goed gevulde pot ten en bloembakken. Diversen bloemen die bijna in bloei staan, zijn nu volop verkrijgbaar. Dol op zoete lentegeuren? Kies dan voor hyacinten of crèmewitte narcissen. Alle planten in potten moeten bijna da gelijks bewaterd worden en regelmatig worden bijgemest. Met de juiste verzor ging kunt u wekenlang genieten van uw voorjaarsbalkon. In mei zijn de openingstijden van ons kantoor aangepast: Donderdag 17 en vrijdag 18 mei Gehele dag gesloten. Maandag 28 mei Gehele dag gesloten. Voor spoedeisende reparaties kunt u ons bellen via (010) 204 51 00. Openingstijden kantoor Woonplus Schiedam Ons kantoor is op maandag t/m vrijdag van 08.00 tot 11.00 uur geopend. U kunt ons dan telefonisch bereiken of vragen stellen bij onze balie. Vanaf 12.00 uur is ons kantoor alleen op afspraak geopend. Website Al onze informatie is ook terug te vinden op onze website www.woonplus.nl. Informatie die 24 uur per dag, 7 dagen per week in te zien is. Telefonische bereikbaarheid Woonplus is op werkdagen tussen 08.00 en 11.00 uur telefonisch bereikbaar via (010) 20 45 100. U kunt de volgende keuze maken 1.Reparatieverzoeken, vragen van de huurders 2.Eindafrekening, afrekening stookkosten en/of servicekosten 3.Verhuur, huuropzegging, nieuwe woning, woonruimteverdeling 4. Vragen/meldingen over woonomgeving, vervuiling, ongedierte of overlast 5.Overige vragen Inloopspreekuur en afspraken maken Maandag t/m vrijdag is ons kantoor van 08.00 tot 11.00 uur open. U kunt dan bellen of langskomen voor vragen. Heeft u specifieke vragen of wilt u persoonlijk advies, maak dan een afspraak met ons. Afspraken worden ingepland op werkdagen tussen 12.00 en 17.00 uur. Reparatieverzoek Een reparatieverzoek kunt u maandag t/m vrijdag tussen 08.00 en 11.00 uur telefo nisch melden via nummer (010) 20 45 100, keuze 1. Maar u kunt ook via onze website www.woonplus.nl uw reparatieverzoek doen. Aan de hand van uw digitale melding, nemen wij dan contact met u op voor ver dere afhandeling. Spoedeisende reparatie- verzoeken kunt u 24 uur per dag, 7 dagen per week doen via nummer (010) 20 45 100. Buiten kantoortijden wordt u dan doorverbonden met onze nooddienst.

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 15