Schiedam danst richting de finish voor Stichting Roparun auping plaza 2e matras halve prijs' auping Nieuw leven voor sportfondsen Minder duikteams de nieuwe matrassen van Auping NOG BETERE VENTILATIE Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 25 april 2012 Nieuwe Stadsblad pagina 16 Eerst dansen, dan lopen: allemaal voor het goede doel. Op Bevrijdingsdag zwaaien de deuren van de Margriethal open voor een Dansmara- thon, met als inzet zoveel mogelijk geld op te halen voor de Stichting Roparun. „Dansen is een leuke manier om iets te vieren. We verwachten dat zowel de Dansmarathon als de Roparun een groot succes worden." Bart van der Linden Schiedam Van Parijs naar Rotterdam, in ongeveer 520 kilometer. Eind mei staat Team 032 - GLR on the Road (30 deelnemers) aan de start van de Roparun, waar onder ook studente Amanda van Aalsburg. Samen met nog zes studenten, die op het Gra fisch Lyceum de opleiding Me dia Management volgen, zijn zij de initiatiefnemers van de Dansmarathon. Deze activitei tendag hebben ze uitgekozen als hun afstudeerproject. „De Dansmarathon is momen teel één van de trends in Ne derland", vertelt Amanda over deze aparte en leuke manier om geld in te zamelen. „Ik heb contact gezocht met mijn nicht Rowana Wolff-Koffijberg, die haar eigen Ballet- en Dansstu dio heeft in Schiedam." Voor de locatie benaderde ze de Dienst Sport Recreatie Schiedam, die erg enthousiast reageerden en graag wilden helpen. Ze kwamen uit op de Margriethal, waarvan Amanda vertelt dat het voor het team de voorkeur had. „Dit is een hal die iedereen zowel in als rondom Schiedam kent, met voldoende ruimte en parkeergelegenheid in de nabije omgeving." Het programma is zeer afwis selend. „Om 11.00 uur gaat de hal open. De marathon zelf zal starten om 12.00 uur, met de kinderdans vanaf 6 jaar oud." De middag zal verder bestaan uit verschillende dansen en Dansmarathon momenteel één van de trends in Nederland demonstraties, gehouden door selectiegroepen van Ballet- en Dansstudio Schiedam in de stijl modern en streetdance. „Het evenement eindigt iets over 17.00 uur met een afsluitings- dans door Ballet- en Dansstu dio Schiedam", aldus Amanda. De eerste honderd deelnemers krijgen een goodiebag bij het verlaten van de Dansmarathon. Wat daar in zal zitten houdt Amanda nog even geheim, „maar één ding is zeker, het is absoluut leuk!" De voorbereidingen zijn in volle gang. „We zijn druk bezig met de promotie. Zo zijn we al twee De initiatiefnemers van de Dansmarathon in Schiedam, Team 032 - GLR on the Road. „Wij hebben gekozen voor Bevrijdingsdag, omdat dansen een leuke manier is om iets te vieren." FOTO: PR keer op de radio geweest en zor gen we ervoor dat de basis- en middelbare scholen in Schie dam op de hoogte zijn van het evenement." Dit moet vooral in een ongedwongen en sportieve sfeer plaatsvinden. „Wij heb ben gekozen voor Bevrijdings dag, omdat dansen een leuke manier is om iets te vieren." Ze kijkt uit naar de Roparun. „Dit jaar doen we voor de eerste keer mee. Erg spannend. Dit zullen ervaringen zijn die wij mee kun nen nemen in de toekomst." Voetjes van de vloer en geld ophalen Dansen is een leuke manier Dansmarathon te vinden. om iets te vieren. Voetjes van de vloer en geld ophalen is nog leuker. Wie nog meer achtergrond informatie nodig heeft over Team 032 en hun activitei- Op de site http://ballet en- dansstudioschiedam.net/ wordpress/ kun je je onder andere inschrijven voor danslessen. Altijd handig als je straks ten kan kijken op: http://glr- niet als een houten klaas, ontheroad.nl. Hier is ook het maar eet) beetje swingend inschrijfformulier voor de voor de dag wilt komen. Auping Plaza Barendrecht Woonboulevard Cornelisland Escudostraat 9 Barendrecht T. 010 - 820 -09- 44 www.aupingplaza-barendrecht.nl Schiedam Stichting 'Het dak op' or ganiseert 1 mei vanaf 20.00 uur een informatieavond in wijkcentrum De Erker over het voormalige sportfond- senbad aan de BK-laan. In de failliete boedel van Ge orge Tóth zit het voormalige Sportfondsenbad dat van de stichting best verloren mag gaan als er maar een rede lijk alternatief komt voor de huidige schrijnende situatie. „De vernielzucht die de af gelopen jaren heeft geheerst in de 'Badbuurt' moet en zal worden gestopt", vindt 'Het dak op'. Een nieuwe eigenaar zal na afwikkeling van dit faillissement worden uitgenodigd om met de be woners te zoeken naar een bestemming voor dit eens zo glorierijke Schiedamse verleden. Schiedam Het aantal duikteams van de brandweer wordt defini tief teruggebracht van zeven naar drie. Dat heeft het be stuur van de Veiligheidsre gio Rotterdam-Rijnmond (VRR) maandag besloten. Uit onderzoek is gebleken dat het werk met drie duik teams van 6 mensen gedaan moet kunnen worden, inclu sief een oefenteam. De duikteams doen hun werk in Capelle, Schiedam en Spijkenisse. Auping nights, Better days Actie loopt van 28 april tot en met 8 juni 2012. Vraag uw Auping dealer naar de voorwaarden of

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 16