Van de lezer n KONINGINNEDA Doodziek van jezelf worden! Op het balkon! Meerkoetenverhaal: de balk en de splinter I» VRIJMARKT EN SESAMSTRAATSHOW W GEOPEND VAN 12 17.00 UUR ALEXANDRIUM nm 'Onzalig idee die tunnel' alexandrium.nl 5 7 dagen per week OPEN Makkelijk parkeren A20 afslag 16 15.00 uur Sesamstraat show! Zo is er maar één Mevrouw M. van der Mast wil reageren op het meer koetennest dat vernield is door jongeren in Woud- hoek, vorige week in onze krant. „Ik las in uw krant dat er in de verzetsliedenbuurt een nest met meerkoeten is verwoest. Een drietal jongens hebben een plantenbak van meer dan 20 kilo op het nest gegooid. Het is uitermate afkeurens waardig dat dit gebeurd is. Nu kan je op zoek gaan naar ge tuigen en de politie er op afstu ren, maar lost dit het probleem op? Een draai om hun oren hebben ze verdiend! Maar we mogen niet slaan.Wat heb ben onze jongeren trouwens als voorbeeld? Geweld op TV, in de media, wellicht in de eigen (school) omgeving. Maar ook: gelegaliseerd geweld in de moederschoot, want in geval van een ongewenste zwanger schap laat je de zwangerschap onderbreken. Dat gebeurt netjes zodat niemand het ziet. Want dat is een privé zaak. Maar toch wordt het onge boren leven weggesneden en gezogen. En dat 32000 keer per jaar. Daar hoor je niemand over. En even zoveel ouderpa ren worden vader en moeder van een dood kindje. Daarom vind ik het artikel iets hebben van de balk en de splinter. In Woudhoek werd een nest van een meerkoet op afschuwe lijke wijze vernield. De buurt was er kapot van en veel lezers met hen. FOTO: WM Naar aanleiding van overlast stadsduiven, in het Stadsblad twee weken geleden, reageer ik. Ik kan mij volledig inleven in het probleem. Natuurlijk is het heel erg vervelend als mevrouw iedere keer weer haar tuintje moet schoonspuiten. Mevrouw heeft inmiddels Woonplus, gemeente én Irado benadert voor een oplossing. Door geen van deze instanties is een bevredigende oplossing gegeven. Wel wordt haar geadviseerd boven een be tonnen rand bij haar ramen een zogenaamde stekelstrip te plaatsen waardoor het voor de duiven onmogelijk is nog langer deze rand als uitvalbasis te gebruiken. En nu komt er een duifje uit de mouw: mevrouw weigert dit Het artikel over de poepende vogels riep veel reacties op. Velen herkennen zich in het probleem en vinden dat er iets gedaan moet worden. Ook deze lezer, maar dan anders. op haar kosten zelf te plaatsen omdat zij van mening is dat dit probleem opgelost moet wor den door anderen. Zijn deze instanties eigenaar van de dui ven? Ik begrijp deze mevrouw niet. Zij wordt er doodziek van maar weigert zelf maatregelen te nemen? Je zou toch dood ziek van jezelf worden! „Het zal toch niet zo zijn, dat op het Van Beetho- venplein dwazen wonen Anders dan in de Benelux- flat beleven de mensen het aanleggen van de A4 met veel interesse. Hoe is het anders te verklaren dat er zijn die de eethoek voor de komende drie jaar voor het raam hebben geplaatst; dit om 'n stukje Hollands glorie te bewonderen. In plaats van honden en geel gras tot aan Delft toe door die ene week dat het warm is, straks mooie fiets- en wandelpaden en veel nieuw groen. Nee wij, dus ook ondergete kende op 17 hoog, genieten de komende drie jaar van al die werkzaamheden die de omgeving alleen maar doet opknappen. Positief denken, dan wordt het woongenot er beter op, is mijn bescheiden mening. En dan nog wat: wij zitten bal kon en daar betaalde je vroeger meer voor in de bios dan eerste rang..." Henk Vlek „Het kabinet Rutte is geval len. Voorstellen van deze regering zullen niet kunnen worden uitgevoerd. Een belangrijk voorgeno men besluit is de aanleg van een Nieuwe Weste lijke Oeververbinding, een investering van meer dan 1 miljard euro. De, demissionaire, minister mevr. Schultz wil het Blan kenburgtracé aanleggen. In de 2e Kamer ligt dit dossier erg gevoelig, een duidelijke meerderheid voor óf Blan kenburg- of Oranjetunnel is er niet. De 2e Kamerfractie van de PvdA heeft zich steeds gekeerd tegen de komst van een Blankenburgtunnel en is daarom voorstander van het controversieel verklaren van een besluit over dit dossier. Kamerlid Attje Kuiken heeft inmiddels dit verzoek ingediend. De Vlaardingse PvdA heeft zich in de afgelopen periode zeer ingespannen om de Blankenburgtunnel tegen te houden en is zeer content met het verzoek tot contro versieel verklaren. Zij hoopt van harte dat het onzalige idee van een Blan kenburgtunnel van tafel is." Willem Kwakkelstein (PvdA Vlaardingen) Kom op 30 april van 12.00 tot 17.00 uur naar de Kindervrijmarkt op het Prins Alexanderplein! Met om 15.00 uur een liedjesvoorstelling en een Meet Greet met Bert, Ernie, Tommie, Pino en Elmo van Sesamstraat! Wil je zelf ook met een kraam staan) Kijk voor meer informatie op www.alexandrium.nl. au»»""" U.IMMM «I.III.IMIM

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 20