De gemeenteraad vergadert gemeente Schiedam Kinderbijschrijvingen in paspoort vanaf 26 juni ongeldig Theater aan de Schie presenteert nieuw seizoen 2012-2013 25 APRIL 2012-PAGINA 2 Leonie Hulshof Strategisch beleidsadviseur Europa 1Wat is Eurotowns? Eurotowns is een Europees netwerk van 20 middelgrote steden. Deze steden wisselen kennis en ervaringen uit en zoeken naar mogelijkheden om samen gebruik te maken van Europese fondsen. Schiedam is dit jaar voorzitter van Euro towns. 2. Waarom heeft Schiedam deze Europese conferentie georganiseerd? 2012 is het Europees Jaar van actief ouder worden. Binnen Eurotowns vinden wij vrijwil ligerswerk een belangrijk on derwerp. Alle steden vinden het belangrijk om vrijwilligerswerk te ondersteunen en te stimule ren. Schiedam zag dit als een goede kans om vrijwilligerswerk voor en door senioren centraal te stellen. 3. Wat is jouw rol in deze bijeenkomst? Vanuit mijn functie coördineer ik alle Europese zaken. Ik heb samen met het Steunpunt Vrij willigerswerk en Seniorenwel zijn het programma gemaakt. Tijdens de conferentie was ik namens de gemeente gast vrouw en technisch voorzitter. 4. Doe je ook iets met Europese subsidies? Ik help afdelingen van de gemeente Schiedam bij het zoeken naar mogelijkheden voor Europese subsidies en ik ondersteun hen bij de aanvra gen van Europese subsidies. 5. Wat merken wij in de stad nog meer van jouw werk dit jaar? In juni neem de ik de kin dergemeenteraad mee naar Brussel voor een bezoek aan het Europese parlement en het Huis van de Nederlandse Provinciën. Zij interviewen daar ook Nederlandse Europarle mentariërs. Vervolgens is er in juli een Stadserf rond het thema Europa waar Schiedammers met de gemeenteraadsleden in discussie kunnen gaan over dit onderwerp. In oktober vindt de jaarvergadering van Eurotowns in Schiedam plaats. Vanaf 26 juni 2012 zijn kin derbijschrijvingen in het pas poort van een ouder of voogd ongeldig. Vanaf dat moment heeft elk kind een eigen reis document (paspoort of identi teitskaart) nodig. Gaat u deze zomer naar het buitenland en heeft uw kind nog geen eigen reisdocument? Vraagt u dan voor 1 mei een reisdocument voor uw kind aan. Bij het aanvragen van het reisdo cument moet uw kind aanwezig zijn. Komt u na 1 mei? Dan heeft u het reisdocument waarschijnlijk pas na 1 september. Houd er re kening mee dat het de komende maanden ook niet mogelijk is om voor een bijgeschreven kind een spoedaanvraag te doen. Heeft uw bijgeschreven kind voor 1 september 2012 geen eigen reisdocument nodig, dan vragen wij u vanwege de drukte voor die tijd geen document voor dit kind aan te vragen. Paspoort of identiteitskaart? Een Nederlandse identiteitskaart volstaat voor reizen naar: alle lidstaten van de Europese Unie; Andorra, Liechtenstein, Mo naco, Noorwegen, San Marino, Turkije, IJsland en Zwitserland. Voor reizen naar alle andere lan den heeft uw kind een eigen pas poort nodig. Meer informatie en afspraak maken Meer informatie vindt u op de website van het Ministerie van Binnenlandse Zaken en Konink rijksrelaties: www.paspoortin- formatie.nl. Omdat we extreme drukte verwachten, passen we tijdelijk onze openingstijden voor reisdocumenten aan. Kijk voor ac tuele gegevens op onze website www.schiedam.nl. XX22018J12KL01006054M1610202000000012<<<<<5 Theater aan de Schie presen teert in seizoen 2012-2013 een breed programma met meer dan honderd nationale en in ternationale producties. Op komende talenten, zoals Ma- rike Jager en Elske DeWall en aansprekende namen, zoals Theo Maassen, Bob Geldof, Javier Guzman, Asthon Bro thers, Golden Earring en het Nationale Toneel met Midzo- mernachtdroom verschijnen ten tonele. Het zorgvuldig door directeur Rob Roos en programmeur Anita van der Linden samengestelde pro gramma biedt duidelijk ook veel aandacht aan de lokale cultuur. Zo sluit het theater aan bij het Sui kerzoet Filmfestival en het Schie- damse thema Verborgen Schat ten. Daarnaast kan het publiek na jaren weer genieten van het geluid van het Standaart Theaterorgel dat Schiedam rijk is en staan er vier orgelconcerten op het pro gramma. Kinderparticipatie In samenwerking met Stichting Kik'r, Tante Yo, Stichting Primo en basisschool het Windas is Theater aan de Schie een kinderparticipa- tieproject gestart, waarbij kinde ren een adviserende rol hebben bij het programmeren van jeugd- en familievoorstellingen. Dit pro ject wordt in het nieuwe seizoen verder uitgewerkt en uitgebreid naar adviesprogrammering met jongeren en volwassenen. Culturele pareltjes Wethouder Johan Grijzen (Cul tuur) juicht het nieuwe programma van harte toe. Vrijdag 20 april ont ving hij uit handen van Rob Roos het eerste exemplaar. "Het nieuwe seizoen van het Theater aan de Schie zit vol culturele pareltjes. Het is duidelijk theater van en voor de stad. Dat is fantastisch!", aldus wethouder Johan Grijzen. Vrijdag 27 april 2012 start de voorverkoop. Kijk voor meer informatie op www.theatéraandeschie.nl. Op woensdag 25 en donder dag 26 april vergadert de ge meenteraad vanaf 20.00 uur in de Aleidazaal van het Stads kantoor. De vergaderingen zijn live te zien via LOOK TV en via de website van de gemeente Schiedam. De vergadering op 25 april staat in het teken van de profielschets voor een nieuwe burgemeester. Op de agenda van donderdag 26 april staan twee rapporten van de Rekenkamercommissie, de Visie nota Schiedams maatwerk in het sociale domein en er wordt beslo ten over twee bestemmingsplan nen: Wést en Oranjeburgh. Rapporten van de Rekenkamercommissie Het rapport over de invoering van het Centrum voor Jeugd en Ge zin is een A-stuk ('hamerstuk'). Het rapport over verkeersveilig heid bij scholen, de visienota en de bestemmingsplannen West en Oranjeburgh zijn als B-stuk ('be- spreekstuk') op de agenda opge nomen. Op de agenda staat ook een initiatiefvoorstel, een voorstel dat door enkele raadsleden is opgesteld. Het betreft het voorstel om te onderzoeken of het - net als in Rotterdam - ook in Schiedam haalbaar is vrijwilligers op te leiden tot milieucoaches. Deze milieu- coaches kunnen na een training van enkele dagen .buurt- en/of wijkbewoners informeren over energiebesparende maatregelen. Meer informatie Voor meer informatie over de ver gaderingen kunt u contact op nemen met de griffie, telefonisch bereikbaar via 010 - 219 10 41 en 010 - 219 10 46 of per e-mail via griffie@schiedam.nl. Meer informatie over de commis sies en raad, zoals de besluitenlijs ten en dë genoemde raadsstuk ken en de volledige raadsagenda vindt u op www.schiedam.nl on der Gemeente Bestuur Be stuursinformatiesysteem. Geboorteakte, trouwen of vergunning aanvragen?

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 24