Gemeenteberichten P 2012: Europees jaar van actief ouder worden en solidariteit tussen generaties gemeente Schiedam Schiedam ontvangt Europese steden 25 APRIL 2012 - PAGINA 3 Donderdag 19 en vrijdag 20 april ontving de ge meente Schiedam vrijwil ligers uit zes Europese steden tijdens de Euro- towns conferentie 'Active Ageing Volunteers'. De Eurotowns conferentie bracht vrijwilligers bij el kaar om hen kennis te la ten maken met vergelijk baar vrijwilligerswerk in andere Europese steden en onderling ervaringen uit te wisselen. leder jaar vraagt de Europese Unie de aan dacht van het publiek voor een specifiek thema. In 2012 staan actief ouder worden en de solidariteit tussen generaties in de Europese schijnwerpers. Voor dit thema is gekozen omdat de Europese Unie te ma ken heeft met een verouderende bevolking. Door 2012 in het teken te zetten van actief ouder worden en de solidariteit tussen generaties, wil de EU mensen meer be wust maken en goede praktijkvoorbeelden verspreiden. Kennisuitwisseling op Europees niveau Wethouder Mario Stam (Europa) ontving vertegenwoordigers uit Zweden, Duitsland, België'en Nederland in de Comelis Haga- zaal. Hij benadrukte het doel van Eurotowns om vooral op Europees niveau kennis uit te wisselen en sa men te werken aan oplossingen die voor Euro towns belangrijk zijn. Op deze wijze kunnen steden van eikaars ervaringen le ren. Wethouder Stam gaf aan dat de steden binnen Euro towns steeds meer het belang van vrijwil ligerswerk zijn gaan zien. Vrijwilligerswerk voor en door senioren De 32 deelnemers uit Eskilstuna en Gavle (Zweden), Sindelfingen (Duitsland), Kortrijk en Hasselt (Belgie) en Helmond en Schie dam bezochten verschillende locaties in Schiedam om een beeld te krijgen van de verschillende vormen van vrij willigerswerk voor en door senioren. Zo bezocht de groep het ontmoe- tingscentrum De Vijf Molens, Frankeland en Het Zimmertje. De gasten waren vooral onder de indruk van het grote aantal vrijwilligers dat actief is in Schiedam en de aandacht die zowel de diverse organisaties als de gemeente hebben voor het waarderen van hun vrijwil ligers. Natuurlijk kregen de gasten ook wat van onze mooie binnenstad te zien. Ook hier waren het senioren vrijwilligers die hen uitleg gaven over het cultureel erfgoed van Schiedam. Conferentie Eskilstuna In september 2011 heeft de Zweedse stad Eskilstuna een conferentie over vrijwilli gers en integratie georganiseerd, waar ook Schiedam aan heeft deelgenomen. Toen is besloten door te gaan met het organiseren van bijeenkomsten rondom vrijwilligerswerk. De deelname van 7 leden van het Eurotowns-netwerk geeft aan dat het onderwerp leeft. De deelnemende gemeenten zien steeds meer in dat zij de inzet van vrijwilligers hard nodig hebben voor het verstevigen van de sociale structuur in de stad. Tijdens de conferentie werd vooral gesproken over hoe gemeenten hun inwoners kunnen mo tiveren om actief te worden of te blijven. Het gaat dan zowel om vrijwilligers uit de groep senioren zelf als om mensen die met hun vrijwilligerswerk senioren ondersteunen. Uitgelicht Maandag 7 mei om 19.30 uur vindt het wijkoverleg Schiedam Zuid plaats (Bewonersvereniging Schiedam Zuid, Leliestraat 10). Op de agenda staan het nieuwe protocol waarmee Beheer Openbare Ruimte inspraak en participatie vorm geeft bij werkzaamheden in de wijk, een toelichting op de evaluatie van de wijkoverleggen en de sociale index Schiedam. Dinsdag 8 mei om 19.30 uur vindt het wijkoverleg Woudhoek plaats in Het Schepphuis (Dorpsstraat 17). Op de agenda staan het nieuwe protocol waarmee Beheer Openbare Ruimte inspraak en participatie vorm geeft bij werkzaamheden in de wijk, een toelichting op de evaluatie van de wijkoverleggen en de stand van zaken rond de werkzaamheden aan de A4 en de verschillende ophoogprojecten in de wijk. Op donderdag 10 mei om 9.00 uur vergadert het bestuur van het Gemeenschappelijk Orgaan van ROGplus Nieuwe Waterweg Noord (Stadhuis Maassluis, Koningshoek 93050, zaal "De Buys"). U kunt deze openbare vergadering als toehoorder bijwonen: De vergaderstukken liggen vanaf 3 mei ter inzage bij het secretariaat van ROGplus Nieuwe Waterweg Noord (Stadhuis Maassluis). Wilt u meer weten over Uitgelicht? Kijk dan op

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 25