Service Vrienden GOUDINKOOP Kok helpt hartpatiënten Zuid op vrijmarkt Zwembad NIEUW OPENING Nieuw lid bieb krijgt cadeau Gouden sieraden die U niet meer draagt, of het ligt alleen maar in de kast? Kom langs voor een vrijblijvende Taxatie! "tl Fransenstraat 20 3131 CC Vlaard tel 010 223 451 Herenstraat 48 jfe Openingstijden Bobby en Zorro hebben niet veel eisen. Ze zijn so ciaal naar andere dieren en kinderen boven de 10. Ze zijn erg aan elkaar gehecht en gaan dus alleen samen naar een nieuw huisje. FOTO: RICK VAN HELDEN Schiedam Benieuwd wat de Stichting Vrienden van Zwembad Zuid de afgelopen tijd allemaal voor elkaar heeft gekregen en waar ze zich de komende tijd op focust. Kom dan op 30 april naar het Julianapark waar de stichting een kraam heeft. Belangstellenden kunnen zich inschrijven als Vriend, meedoen aan een prijsvraag, een kleine attentie in ontvangst nemen, en naar een fotocollage kijken van het zwembad toen en nu. Medewerkers van het zwem bad geven allerlei informatie over de mogelijkheden die Zwembad Zuid op zwem- en lesgebied heeft. Jaarlijks maken ongeveer 90.000 mensen (intensief) gebruik van het bad. Bestuursleden van de stichting zullen de plannen laten zien waarmee ze het zwembad de komende tien jaar een goed toekomstperspectief denken te kunnen bieden. Ook interesse in een kraam op deze vrijmarkt? Bel dan: 06- 14607405. Van de redactie Schiedam Hartfalen is een ziekte die steeds meer mensen raakt. Het hart heeft dan moeite om het bloed goed door het lichaam te pompen. Mensen met hartfalen hebben hier door last van kortademig heid en een moe gevoel. Zij kunnen niet meer zo leven als voorheen. - Lopen, boodschappen dragen of de trap oplopen gaat moeilijker en is op den duur niet meer te doen. Genezing is meestal niet mogelijk, maar met een goede behandeling kunnen de klachten wel minder wor den. Een deel van de klach ten is te verminderen door medicijnen, maar ook voeding is erg belangrijk. Zo mag bij het koken weinig zout en vocht worden gebruikt. Maar dan is de lol van lekker eten er snel af. „Veel mensen vinden zout loos eten moeilijk!", vertelt hartfalenverpleegkundige Elly van Rooijen. „Ze willen best moeite doen om anders te leren koken, maar dat is niet makkelijk. Ga maarna: geen zout, weinig vocht en dan ook nog weinig vet gebruiken. Zie dan maar eens elke avond iets lekkers op tafel te zetten." Als steuntje in de rug organiseerde Elly met haar collega's van Schiedam Van 23 tot en met 28 april is het de Week van het Luisterhoek. Ter gelegenheid hier van ontvangen nieuwe (volwassen) leden bij de Bibliotheek Schiedam een cadeautje: het literaire de buut van Gijs Scholten van Aschat, Beretta Bobcat, als luisterhoek. Van Aschat heeft het verhaal speciaal voor de Week van het Luisterhoek geschreven en voorgelezen. Met het luisterhoek De tuinen van Dorr van Paul Biegel, won Scholten van Aschat in 2011 de Esta Luisterhoek Award. Meer informatie op www.weekvanhetluisterboek. ril. het Vlietland Ziekenhuis een kookworkshop, ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de hartfalenpoli. Ruim 100 aanwezigen kregen onder lei ding van een professionele kok tips hoe het eten toch lekker kan smaken. „Tegenwoordig zit overal al zout in. Je krijgt er dan al snel teveel van binnen. Ik geef vaak als tip om zout te vervangen door verse kruiden, zoals rozemarijn en knoflook. Ook kerriepoeder, basilicum en peper zijn prima smaakma kers. Kant en klaarproducten, sambal en ketjap kun je beter links laten liggen, daar zit veel zout in!" Tijdens de workshop komt een heerlijke champignon-ri- sotto tot stand op basis van een zelfgemaakt bouillon. De reacties zijn positief. „Ik deed eerst regelmatig een scheut ketjap over de rijst. Nu blijkt dat het helemaal niet goed is! De rijst smaakte door de bouil lon best vol. Maar ook met inkopen doen, kan ik ook nog wat verbeteren. Som mige producten hebben van zichzelf al veel smaak, zoals balsamico, pandanrijst en venkel. Dan hoef ik er zelf minder aan te doen om het toch lekker te laten sma ken", aldus een enthousi aste deelnemer. Onlangs werd in het Vlietland Ziekenhuis nog een informa tiebijeenkomst gehouden over hartfalen. Ook die bijeen komst werd druk bezocht. FOTO: PR <A.OH//h Gouden sieraden Goudmunten gouden horloges Tandgoud Zilver sieraden zilverbestek Diamanten Ellen te Braak Maandag: 13:00 - 17:30 Dinsdag: 09:30 - 17:30 Woensdag: 09:30-17:30 Donderdag: 09:30 - 17:30 Vrijdag: 09:30-17:30 Zaterdag: 10:00 - 17:00 Zondag: gesloten

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 34