houden we Schiedam schoon irado Textiel 4 Samen houden we Schiedam schoon Een eigen tuintje Extra kunststofcontainers Golfballen en fleecetruien Elektrische apparaten met een stekker Lentefeest in het Beatrixpark Woensdag Textieldag E-mail Fort Drakensteijn klaar voor het speelseizoen Steun van Schiedamse scholen Samen Anneke Boot is medewerker reiniging bij beheer openbare ruimte en werkt bijna 12 jaar bij Irado. "Irado en de gemeente Schiedam hebben samen afspraken gemaakt om de stad schoon te houden. Hier kunt u echter altijd bij helpen. We willen natuurlijk allemaal een schone stad, dus laten we daar dan ook samen voor zorgen! Als u een schoonmaakactie op touw wilt zetten kan dat altijd, bel even naar onze klantenservice en wij helpen u graag door materiaal te leveren en het afval op te halen!" Voor de 85e keer begonnen 275 basisschoolleerlingen vorige week aan het onderhoud van 'hun tuintje' op tuincomplexen Kethel en Vijfsluizen. Onder leiding van Ruud van Irado en vrijwilligers leren de kinderen hier tijdens het tuinseizoen alles over tuinieren, natuur en milieu. En natuurlijk mogen ze hun eigen oogsten mee naar huis nemen! De kinderen zijn begonnen met in een treintje de paadjes te trappen. Het eerste wat ze hebben gezaaid is sterren kers ook de viooltjes zijn al geplant. In Schiedam wonen veel 'plastic helden', mensen die hun plastic afval gescheiden aanbieden. Zo veel, dat er onlangs extra kunststofcontainers zijn bijgeplaatst! U vindt de extra ondergrondse kunststofcontainers in Woudhoek, De Plantage en Schiedam Zuid. In de toekomst wordt ook op het Hargplein een kunststofcontainer bijgeplaatst. Plastic afval scheiden is belangrijk voor het milieu. Hoe minder plastic bij het restafval terechtkomt, hoe minder afval er wordt verbrand, en dat geeft minder C02 uitstoot. Van gerecycled plastic worden nieuwe plastic verpakkingen gemaakt en zelfs vloerbedekking, golfballen en fleecekleding. U weet ongetwijfeld dat een oude televisie of kapotte koelkast moet worden ingeleverd. Weet u dat dit ook geldt voor alle kleine elektrisch apparaten, elektrisch tuingereedschap en spaarlampen? Hiervan verdwijnt per jaar zo'n 33 miljoen kilo in de vuilnisbak, terwijl meer dan 70% hergebruikt kan worden. U kunt uw gebruikte elektrische apparaten en kapotte spaarlampen gratis inleveren bij het afvalbrengstation. Behoort u tot eerste 100 inwoners die vanaf 1 mei hun (klein) elektrische apparaten inleveren bij het afvalbrengstation dan ontvangt hiervoor een stuntvlieger. Op zondag 20 mei vindt in het Beatrixpark het traditionele Lentefeest plaats. Op de kinderboerderij kunt u zien hoe de schapen hun winterjas uitdoen. Om 12.30 uur en 14.30 uur worden de schapen geschoren. Verder zijn er verschillende leuke activiteiten voor jong en oud! Zo kunnen de kinderen zich uitleven op een springkussen, terwijl de ouders gezellig wat eten en drinken bij één van de kraampjes. Het lentefeest begint om 12:00 uur en duurt tot 16:00 uur. Bij Irado is de woensdag traditioneel textieldag! Elke woensdag halen we in een andere wijk van Schiedam textiel op zoals oude kledingstukken, schoenen (per paar), lakens en gordijnen. We komen dus ook bij u in de wijk. Benieuwd wanneer we bij u in de wijk textiel inzamelen? Meld u dan aan voor een e-mail alert op www.irado.nl en ontvang een week van tevoren een bericht op uw e-mailadres wanneer we langskomen. 0p 11 april heropende wethouder Arie Wijten de grootste en spannendste speeltuin van Schiedam: Fort Drakensteijn. Deze speeltuin ligt midden in het Beatrixpark en heeft avontuurlijke speeltoestellen die ook geschikt zijn voor gehandicapte kinderen. De afgelopen periode hebben de gemeente en Irado hard gewerkt aan de renovatie van de speeltuin. Bij het toekomstig onderhoud kunnen wij voortaan ook rekenen op de steun van vijf Schiedamse scholen. Zij adopteerden een speeltoestel en maken zo extra onderhoud mogelijk. Nu het mooie weer nog en alle kinderen van Schiedam kunnen weer heerlijk spelen!

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 9