Kethel heeft weer een Verspeekpomp Stuntverkoop! Kortingen vanaf 30% Vanaf 3 mei sweetdeall *1_ Prijs voor Ton Bakker Bridgeclub huldigt kampioenen Schiedamse molesteert 'heks' tot bloedens toe Bandolera - Rabe - Blouses - Jack's - Pantalons - Rokken en nog veel meer aanbiedingen! De Loper 23 Vlaardingen ELKE DAG DE BESTE AANBIEDINGEN! Courtelle Mode Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 2 mei 2012 Nieuwe Stadsblad pagina 5 Schiedam Dr. Ton Bakker, psycho-ge- riater en Bestuurder Behan deling en Zorg van Argos Zorggroep krijgt 4 mei de 'Prijs voor de Psychogeriatrie 2011'. De Belgische Stichting voor de Psychogeriatrie reikt deze prijs voor het eerst uit aan een Nederlandse weten schapper. Het doel van deze prijs is het stimuleren van wetenschappelijk onderzoek in de psychogeriatrie. Aan de prijs is een bedrag van 20.000,- gekoppeld. Dit geld wil dr. Bakker gebrui ken voor het verbeteren en het ontwikkelen van oplei dingen en scholingen op het gebied van behandeling van dementie. Daarnaast zal het besteed worden aan verder onder zoek om dementie bij oude ren te verbeteren. Schiedam Bridgeclub Chopin heeft haar eerste seizoen afgeslo ten en de kampioenen ge huldigd. André Kouwenhoven en Joop van der Heiden zijn eerste geworden. Theo en Nel Janse werden tweede en Cor en Nan Manschot derde. Slemkampioen zijn geworden Lenie Groene- veld/Anneke Huihoven en Aad Troost. Het nieuwe seizoen start op 6 september. De aanklager eist een werkstraf van 50 uur, te vervangen door 25 dagen cel als die niet goed wordt uitgevoerd. FOTO: WM De Verspeek-pomp is weer terug op de plaats waar deze in 1914 uit het Kethelse straatbeeld verdween. Tijdens het kroningsjaar van Koningin Wilhelmina, in 1898, werd de officiële Verspeek-pomp op initiatief van Jacobus Verspeek, toenmalig raads lid van de gemeente Kethel in het Schiedamse dorpje geplaatst. Anno 2012 is een replica van de water pomp weer teruggeplaatst op exact dezelfde locatie. Bart Bos Schiedam Het was een idee van Kethelaar Peter Staal om de pomp weer terug te brengen in het dorp, nadat hij nieuwsgierig was ge worden naar de Verspeek-pomp toen hij deze op oude ansichten tegenkwam. Na wat onderzoek in encyclopediëen begon het idee te borrelen voor een actie om de pomp terug te brengen in Kethel. Een replica uiteraard, omdat de originele pomp waar schijnlijk ooit bij de oud-ijzer- boer is beland. Na enig speur werk kwam Staal in contact met 'Men's Tradition', een gespeci aliseerd bedrijf in Nederland die gietijzeren monumenten conserveert en restaureert. Dit bedrijf had ook de beschikking over de originele gietmal van deze dorpspomp. Via de gemeente vroeg Staal een zogenaamde wijkvoucher aan, waardoor hij kon beschik ken over 5200 euro mits hij kon aantonen dat er voldoende draagvlak was voor het terug brengen van de pomp. Daarom stuurde hij formulieren naar de dorpsbewoners met de vraag het plan te steunen. Van de 250 brieven kreeg hij er 220 met een positieve reactie terug. Draag vlak genoeg dus! Maar helaas nog niet voldoende financieel draagvlak, want een nieuwe pomp kost iets meer dan 5200 euro. Uiteindelijk werd ook via veel sponsors een bedrag van meer dan 40.000 euro bij elkaar gesprokkeld. Genoeg voor een Verspeek-pomp anno 2012. De bedoeling was om de pomp voor Koninginnedag 2012 te plaatsen en die deadline is ge haald. Vrijdag 27 april leek heel Kethel wel te zijn uitgelo pen om de onthulling van de pomp bij te wonen. En ook in dat opzicht was het weer net als in juli 1898. Toen werd de gietijzeren pomp geplaatst door het toenmalige gemeenteraads lid Verspeek, die het maar niets vond dat mensen water uit een sloot dronken. Toen Kethel in 1914 werd aangesloten op de drinkwaterleiding vanuit Schie dam verdween de pomp uit het straatbeeld. De dorpspomp heeft altijd een centrale rol bin nen de dorpsgemeenschap van Kethel gespeeld. Enerzijds als aftappunt voor drink- en was water en anderzijds als sociaal ontmoetingspunt waar praatjes werden gemaakt en liefdes op- j bloeiden. 98 Jaar na het verdwijnen van de pomp stond deze weer in de belangstelling en werd hij onthuld door burgemeester Leem huis en nazaat Hans Verspeek. FOTO: BART BOS „Het is een heks. Die moet je gewoon slaan, want ze doet aan voodoo. Als ze het weer doet en ik kom haar weer tegen, pak ik haar weer. Telkens weer," zou de 36-jarige S. W. uit Schiedam hebben geroepen, toen ze haar 50-jarige tegenstandster juni vorig jaar aanviel. Van de rechtbank Schiedam litiedossier tijdens de strafzaak tegen de Schiedamse. Die is niet in de rechtszaal komen op dagen. Gealarmeerde politie agenten constateren striemen in de hals van het slachtoffer, rode plekken in haar gezicht en rode ogen van emotie. „Ze was er slecht aan toe," concludeert de aanklager. Nadere bestude ring van het dossier leert dat het niet louter 'duivelsuitdrij- ving' en 'heksenvervolging' waren, die de Schiedamse tot haar agressie brachten. Het ge molesteerde slachtoffer blijkt de nieuwe vriendin van haar ex te zijn en jaloezie speelt haar par ten. Gedragsdeskundigen zien een grote kans op herhaling als de twee elkaar opnieuw toeval lig op straat tegenkomen. De aanklager eist een werkstraf van 50 uur tegen de Schiedamse, te vervangen door 25 dagen cel als die niet goed wordt uitgevoerd. Daarnaast een voorwaardelijke celstraf van twee weken. Omstanders zien dat de Schiedamse in de Lo- rentzstraat in Vlaardingen haar slachtoffer aan het haar naar de grond trekt. Vervol gens sleept S. haar naar de bosjes, knijpt haar keel dicht en houdt die gevaarlijk lang dichtgeknepen. „Overal lagen plukken zwart haar van het slachtoffer," leest de rechter voor uit het po- Grote keuze in polo's, T-shirts, pantalons, blouses, etc. U bent van harte welkom de Loper 45, Vlaardingen-Holy SCHRIJF JE NU IN OP www.sweetdeal.nl EN ONTVANG DE VOORDELIGSTE AANBIEDINGEN UIT JE EIGEN REGIO Sweetdeal is een aanbiedingssite van Wegener Media OPENBARE BESTUURSVERGADERING ROGplus Het bestuur van het Gemeenschappelijk Orgaan van ROGplus Nieuwe Waterweg Noord vergadert op donderdag 10 mei 2012 om 9.00 uur in het stadhuis van Maassluis, Koningshoek 3050, zaal "De Buys". Geïnteresseerden kunnen deze openbare vergadering als toehoorder bijwonen. De vergaderstukken liggen vanaf 3 mei 2012 ter inzage bij het secretariaat van ROGplus Nieuwe Waterweg Noord, stadhuis Maassluis.

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 5