NME: ontdek de natuur Herdenking bij Indië en Korea Monument 3. w\\ Schiedam Gemeenteberïchten Leerlingen denken na over zwerfafval Alle basisschoolleerlingen van Schiedam kunnen er levendig over vertellen. Het educatieve centrum dat midden in de groene omgeving van Polderpark Kethel staat: het Natuur,- en Milieu Educatie (NME) Centrum van de gemeente Schiedam. In deze boerderijsfeer volgen jaarlijks 7000 kinderen uit alle leerjaren natuurles; van boerderijdieren, waterdieren tot bijen. Naast de NME lessen organiseert het centrum excursies naar bijvoor beeld Hoek van Holland, projecten en leskisten ter ondersteuning van de op school gebruikte lesmethoden. Klimaatneutraal ontwerpen en zwerfafval Ook voor het voortgezet onderwijs zijn er diverse NME projecten. Een mooi voorbeefd hiervan is het cradle tot cradle project voor het nieu we schoolgebouw Schravenlant, waarbij leerlingen hun eigen school kli maatneutraal ontwerpen. Verder is er in maart een project met scholieren gestart over de problematiek rond zwerfafval. In een videoboodschap van burgemeester Leemhuis vraagt zij hulp en advies aan leerlingen om zwerfafval in de stad tegen te gaan. Zo'n 200 leerlingen bogen zich over dit vraagstuk. Op 16 mei werd het project afgerond met een bijeenkomst waar de wethouder de adviezen van de leerlingen in ontvangst nam. Vrijwillige samenwerking Binnen het Natuur,- en Milieueducatief Centrum zijn drie medewerkers in gemeentelijke dienst. Deze medewerkers worden ondersteund door een grote groep vrijwilligers die zowel ondersteunen bij de lessen als in het beheer van de tuin en de monumentale boomgaard rond het NME Centrum. Het centrum bevordert maatschappelijke betrokkenheid, heeft veel contacten en vervult een grote makelaarsfunctie. Er wordt samen gewerkt met meer dan dertig scholen en meer dan twintig verschillende organisaties. Samen met de Boshoek en de Groene Raat vormt het NME Centrum Harrewegh de Groene Driehoek dat als onderdeel van de Schiedamse Kethelpoort toegang biedt tot het Midden-Delfland gebied. Een paar keer per jaar organiseert de Groene Driehoek gezamenlijk een open dag. Voor jong en oud de kans om meer te ontdekken in en over de natuur, het landschap en het milieu! Het onderwijs schrijft zich per schooljaar in voor natuurlessen via het educatieve portal: www.paradeschiedarh.nl of direct via www.nmegids/ schiedam.nl. Voor meer informatie kunt u terecht op www.schiedam.nl. De maand mei is een maand van het vie ren van onze vrijheid en het herdenken van onze oorlogsslachtoffers. In Schie dam werd naast Dodenherdenking op 4 mei op 20 mei een herdenking gehou den bij het Indië en Korea Monument op crematorium en begraafplaats Beuken hof. In heel Nederland, en uiteraard ook in Schie dam, zijn er festiviteiten voor het vieren van onze verworven vrijheden en plechtige her denkingen voor de gevallenen. Op zondag 20 mei vond de herdenking bij het Indië en Korea Monument plaats. Traditiegetrouwe ontmoeting veteranen Burgemeester ir. J.M. Leemhuis-Stout was bij de herdenking öp crematorium en begraaf plaats Beukenhof aan de Burgemeester van Haarenlaan aanwezig. Zij legde namens de gemeente Schiedam een krans ter nagedach tenis aan de Schiedamse militairen die in Indië en Korea zijn gesneuveld. Bij de herdenking waren ook veteranen aanwezig, die elkaar vaak traditiegetrouw bij deze plechtigheid ont moeten. Kranslegging Naast de burgemeester werden kransen gelegd door vertegenwoordigers van de Ver eniging Oud Militairen Indiëgangers, vertegen woordigers van Contact Oud Mariniers, verte genwoordigers van de Vereniging Oud Korea Strijders, vertegenwoordigers van Madjoe KNIL, de VNFG en andere belangstellenden. De organisatie is in handen van het Comité Herdenking Indië-Korea militairen Schiedam. Leerlingen van het Lentiz|Life College en Mavo Schravenlant XL presenteerden woensdag 16 mei hun plannen om zwerfvuil tegen te gaan. De presentatie vormde de afsluiting van een project over dit onderwerp, waaraan de leer lingen de afgelopen maanden hebben deel genomen. Een kritische jury onder leiding van wethouder Mario Stam beoordeelde de ver schillende plannen. Datum Locatie Tijd Subcommissie Sport 29 mei C&FC Hermes DVS, Sportpark Harga 19.30 - 23.00 uur Raadsvergadering 31 mei Aleidazaal, Stadskantoor, Stadserf 1 20.00 - 00.00 uur Wijkoverleg Nieuwland 24 mei Wijkcentrum Dreesplein, Dr. Willem Dreesplein 2 19.30 - 22.00 uur Wijkoverleg Kethel 4 juni Schietbaanstraat 32 20.00 - 22.00 uur Wijkoverleg West 5 juni Wijkcentrum De Erker, J. van Avennesstraat 32 20.00 - 22.00 uur Wijkoverleg Centrum 5 juni GGZ, MAC Brandersstad, Spinhuispad 19 20.00 - 22.00 uur Wijkoverleg Groenoord 7 juni Zorgcentrum Harg-Spaland, Willem Andriessenlaan 2 20.00 - 22.00 uur De Turkse Tulp t/m 27 mei Galerie Conny Paap, Hoogstraat 149 Variabel Lees Gemeenteberichten ook online

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 21