-mm ->£ J:- Eikenprocessierups te lijf met BuitenBeter app Baanbrekend: regionale samenwerking tegen werkloosheid Van Oosten reikt prijs uit tijdens NK School Flag Football gemeente Schiedam Jf: 23 MEI 2012 - PAGINA 2 Colin Huizing Senior conservator Stedelijk Museum Schiedam Sinds begin mei staat er een installatie van Martin en Inge Riebeek in het Stedelijk Mu seum Schiedam. 1. Om wat voor een installa tie/kunstwerk gaat het? Poetry in Paradise; eén inter actieve video-installatie waarin willekeurige voorbijgangers in een aantal wereldsteden openhartige antwoorden geven op vragen als wie ben je, waar kom je vandaan en wat is je ultieme paradijs. 2. Wat maakt deze installatie zo bijzonder? Door de interactiviteit van de in stallatie 'ontmoet' de kijker ver schillende mensen, ieder met een eigen verhaal. Het zijn korte maar indringende ontmoetingen waarin mensen hun opvattingen verkondigen of verslag doen van ingrijpende gebeurtenissen in~ hun leven. 3. Waarom past dit werk zo goed bij de collectie? Op dit moment is de vaste col lectie van het museum opge steld volgens een aantal thema's, zoals oorlog, materie en reizen. Poetry in Paradise past perfect in het thema reizen. Maar de directe aanleiding om Poetry in Paradise op te nemen in de ten toonstelling, is de plaatsing van het Poetry Pavillion van dezelfde kunstenaars op het Stationsplein deze zomer. 4. Waarom moeten we komen kijken? Poetry in Paradise raakt je recht in het hart. Het maakt je bewust van het feit dat iedereen een ei gen geschiedenis heeft die zijn of haar leven bepaalt. Poetry in Paradise laat ons kennisma ken met volstrekt onbekende mensen wiens levensverhalen of opvattingen het waard zijn om je in te verdiepen (ook al ben je het met die opvattingen niet altijd eens). 5. Tot wanneer is de instal latie te zien? Poetry in Paradise is tot februari 2013 te zien in het Stedelijk Museum Schiedam. Van mei tot en met juli zitten op een groot aantal eikenbo men in bijna heel Nederland behaarde rupsen; de eiken processierups. Deze rupsen gaan 's nachts groepsgewijs - in processie - op zoek naar voedsel (eikenbladeren). Deze rups kan echter gezondheids klachten veroorzaken. Vooral in de periode dat de eiken- processierupsen brandharen krij gen (half mei-juni) en bij verdere verspreiding van deze brandharen uit lege nesten (juli-september) brengen deze rupsen gezond heidsrisico's met zich mee. Gezondheidsklachten Na contact met de brandharen kunnen klachten zoals jeuk, huid uitslag en irritatie aan ogen of luchtwegen ontstaan. Er hoeft geen direct contact met de rups te zijn om klachten te krijgen. De brandharen kunnen ook door de wind worden meegevoerd, waar door ze op de huid of in de kleding terechtkomen. Hoe te herkennen? Eikenbomen met eikenproces- sierupsen zijn te herkennen aan specifieke nesten op de stammen of dikkere takken: dichte spinsels van vervellingshuidjes, met brand haren en uitwerpselen. Regelmatig wordt de eikenproces sierups verward met de spinselmot; rupsen die verschillende soorten bomen en struiken kaalvreten en met een dicht wit zijdespinsel in kapselen. Spinselmotten hebben echter geen brandharen en zijn niet hinderlijk voor de mens. Maak melding! Ziet u een eikenboom met daarin de eikprocessierups? Met de spe ciale EikprocessieRups categorie in de BuitenBeter app kunt u dit heel gemakkelijk melden aan de gemeente, met foto én GPS locatie. Door de foto kan de situ atie snel beoordeeld worden en door de GPS- locatie is de plek exact bekend. Met die informatie kunnen passende maatregelen genomen worden waardoor de overlast beperkt blijft. BuitenBe ter is beschikbaar voor Android, iPhone, BlackBerry en Windows mobile toestellen en direct gratis te downloaden op telefoon via de appstores of www.buitenbeter.nl. In Baanbrekend werken Schiedam, Vlaardingen en Maassluis intensief samen om werkzoekenden snel naar een baan te bemiddelen. Hiervoor werken de drie gemeenten sa men met uitzendorganisatie Randstad. Doel van het project is om dit jaar 400 en volgend jaar 800 mensen in de regio Nieuwe Waterweg Noord aan een baan te helpen. Op 21 mei ging het project Baanbrekend officieel van start. Binnen Baanbrekend worden mensen die onlangs hun baan verloren hebben, direct bemid deld naar een nieuwe baan. Met Baanbrekend zijn inmiddels goe de ervaringen opgedaan binnen de Drechtsteden. Hoe werkt het? Omdat Randstad toegang heeft tot veel vacatures, hebben Schie dam, Vlaardingen en Maassluis de samenwerking gezocht met Randstad. De intercedenten van Randstad werken samen met de klantmanagers van de drie ge meenten in een team om werk zoekenden aan de slag te krijgen. Werkzoekenden die recent hun baan verloren hebben, worden door Randstad direct bemiddeld naar openstaande vacatures. Zo worden zij dus potentiële werk nemers in plaats van potentiële uitkeringsgerechtigden Kansen op de arbeidsmarkt Vervolgens krijgen deze potentiële werknemers een contract voor minimaal zes maanden aangebo- Wethouder Stam en wethouder Oosterom (Vlaardingen) openen de locatie van Baanbrekend in Vlaardingen. Foto: Jan van der Ploeg den. Op deze manier worden hun kansen op de arbeidsmarkt ver groot. Ook wordt hiermee voor komen dat een uitkering wordt aangevraagd. Voor de mensen die niet direct kunnen worden begeleid naar werk is de mogelijk heid via een Re-integratie Praktijk Overeenkomst .gedetacheerd te worden bij een werkgever. Baanbrekend is gevestigd aan de West Havenkade 85 in Vlaardin gen. pioenschap werd gewonnen door een team van VOS College en een team van Mavo Schravenlant XL. Zij vertegenwoordigden Schiedam tijdens het NK in 'hun' eigen stad. Zaterdag 19 mei vond op het hoofdveld van SVV (sportpark Harga) het NK School Flag Football toernooi plaats. Het toernooi werd georganiseerd door de American Football Bond Nederland (AFBN) in sa menwerking met Sport en Re creatie. Wethouder Foort van Oosten (Sport en Recreatie) reikte de prijs uit aan de win nende teams. Flag Football is de non-contact ver sie van American Football. In deze variant zijn blokken en tackelen niet toegestaan. Daarom dragen de spelers ook niet de bekende uitrusting, maar een riem met daar aan - met klittenband - twee lintjes (flags). In plaats van met een blok of een tackle kan dé verdediger een aanvaller met bal alleen stop pen door zijn of haar lintje af te pakken. Schiedamse inbreng Leerlingen van het Schiedamse voortgezet onderwijs konden in drie periodes kennismaken met Flag Football. Dé derde periode werd afgesloten met het Schie dams Kampioenschap. Het kam- En de winnaars zijn... Aan het NK School Flag Football toernooi deden in totaal 20 teams uit heel Nederland mee. Jammer genoeg werden beide Schiedamse teams in de voorronde uitgescha keld. En dus gingen de prijzen naar andere steden. In de categorie 12 t/m 15 jaar werd de 1e prijs gewonnen door Lelystad. In de categorie 16+ ging de 1e prijs naar Den Haag. Geboorteakte, trouwen of vergunning aanvragen?

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 22