Gemeenteberichten I PUBLIC POETRY PAVILLION gemeente Schiedam Een waterkunstwerk voor Schiedam 23 MEI 2012 - PAGINA 3 i r,..-IJ II m Een artist impression van het Public Poetry Pavillion dat deze zomer op het Stationsplein van Schiedam verrijst. Bezoekers en omwo nenden worden op een later moment nog uitgebreid geïnformeerd over de aard en periode van de werkzaamheden. Deze zomer verrijst op het Stationsplein van Schiedam het Public Poetry Pavillion; een wa terkunstwerk dat ruimte biedt aan ontmoetingen op een unieke plek. Kunst die mooi is om naar te kij ken en tegelijkertijd ook een bijzonder en bekend afspreekpunt is. Het waterkunstwerk Public Poetry Pa villion is ontworpen door de Bredase kunstenaars Martin en Inge Riebeek. Bij het ontwerp is het kunstenaarsduo ervan üit gegaan dat het kunstwerk voor een groot publiek toegankelijk moet zijn. "Met de komst van digitale communicatiemid delen wordt het contact tussen mensen afstandelijker. Tegelijkertijd wordt de be hoefte aan echt contact, een echte ont moeting waarbij je elkaar iri de ogen kunt kijken, steeds groter", aldus Martin. "Wij willen op het Stationsplein een monu ment van de echte ontmoeting creëren", vult Inge aan. Prieel in het water Het kunstwerk tast het open karakter van het plein niet aan. Het is een transparant beeld met een totale doorkijk in alle rich tingen. "Het Public Poetry Pavillion is een rond, iets verhoogd, open prieel in het water, met twee loopbruggen", omschrijft Inge het kunstwerk. "Als er niemand in het kunstwerk staat, lezen de voorbij gangers een uitnodigende witte tekst op de bovenring. Betreedt iemand het prieel dan verschijnt er een roze tekst op de bovenring en valt er een dun watergordijn naar beneden." Door het watergordijn zien de bezoekers van het prieel hun om geving door een dunne waterfilm. Na 20 seconden houdt het watergordijn op en verschijnt er weer een uitnodigende tekst op het LED display voor een volgende bezoeker. Uitstekend passend Wethouders Johan Grijzen (Cultuur) en Peter Groeneweg (Schieveste) zijn blij met het kunstwerk. "Dagelijks passeren en ontmoeten vele honderden mensen elkaar op het Stationsplein. Daarmee is dit een uitstekende plek voor het Public Poetry Pavillion waar mensen elkaar in een unieke setting kunnen ontmoeten", aidus Johan Grijzen. Ook Peter Groe neweg is verheugd over de komst van het kunstwerk. "Het kunstwerk past niet alleen heel goed op deze locatie, maar sluit ook naadloos aan bij het karakter van de omgeving. Schieveste is een ge bied volop in ontwikkeling, waar mensen elkaar ontmoeten in uiteenlopende func ties; werken, leren, wonen en ontspan nen. En nu ook in kunst." Plaatsing van het kunstwerk Het prieel - met een doorsnede van 2,7 meter en een hoogte van 2,6 meter - komt in een watervijver met een doorsnede van ruim 7 meter. Door de omvang heeft het plaatsen van het kunstwerk wat voeten in de aarde. Zo moeten er twee grote gaten gegraven worden en moet de watervijver onderheid worden. Zoals het er nu naar uit ziet zullen de werkzaamheden vanaf 14 juni 2012 plaatsvinden. Bezoekers en omwonenden van het Stationsplein kun nen hier enige overlast van ondervinden. De officiële opening van het Public Poetry Pavillion is naar verwachting in september 2012. Uitgelicht Op dinsdag 29 mei vergadert de subcommissie Sport onder leiding van de voorzitter, de heer M.J.C. Houtkamp, vanaf 19.30 uur bij C&FC Hermes DVS (sportpark Harga). Naast een door het bestuur van Hermes DVS verzorgde presentatie besteedt de subcommissie aandacht (het verloop van) de activiteiten diè in het kader van de Nationale Sportweek zijn georganiseerd. Kijk voor de meest actuele vergaderagenda op www.schiedam.nl. Op maandag 4 juni om 20.00 uur vindt het wijkoverleg Kethel plaats (Schietbaanstraat 32). Tijdens de vergadering komt onder meer aan de orde de stand van zaken Wijkbudgetoverzicht, adviezen van de regiegroep Kethel, fondsenwerving en mededelingen vanuit de gemeente. Op dinsdag 5 juni om 20.00 uur vindt het wijkoverleg West plaats (Wijkcentrum De Erker, J. van Avenesstraat 32). Tijdens de vergadering komt onder meer aan de orde de stand van zaken omtrent het Wijkactieprogramma West, adviezen van de regiegroep Wijkbudget West en fondsenwerving. Op dinsdag 5 juni om 20.00 uur vindt het wijkoverleg Centrum plaats (GGZ, MAC Brandersstad, Spinhuispad 19). Tijdens de vergadering geeft GGZ een presentatie en komt onder meer aan de orde het Wijkbudgetoverzicht 2012, adviezen vari.de regiegroep over aanvragen 4e tranche en de evaluatie wijkoverleggen. Op donderdag 7 juni om 20.00 uur vindt het wijkoverleg Groenoord plaats (Zorgcentrum Harg-Spaland, Willem Andriessenlaan 2). Tijdens de vergadering komt onder meer aan de orde het Wijkbudgetoverzicht 2012, adviezen van de regiegroep over aanvragen 4e tranche, het project A4 (stand van zaken) ën de stand van zaken omtrent het Wijkactieprogramma Groenoord. Wilt u meer weten over Uitgelicht? Kijk dan op

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 23