I Van de Kik'r-redactie w w Kik'r-kinderen geven ook advies over het Volkspark Wegwijs in Milieu en Cultuur Zoek het maar uit! in het Wennekerpand Kindergemeenteraad: Op naar Brussel! Volg de kids van de KGR Voorbereiding Lekker Fris Feest in volle gang JfiCOo- Reportage De Taaltuin Nieuwe leskrant KGR Schiedam Vanaf woensdag 23 mei is in het Wennekerpand de tentoon stelling 'Zoek het maar uit!' te bezichtigen. De selectie voor de tentoon stelling is geheel samengesteld uit de kunstcollectie van het CBK Schiedam. Deze keer is de keuze niet alleen door gastcurator Diana van Golden gemaakt, maar ook door acht kinderen uit groep 3/4/5 van de Montessorischool Schie dam. De kinderen hebben tijdens het bijbehorende project keu zes kunstwerken bestudeerd en hun mening hierover gegeven. Elk kind heeft in de expositie Van Ashley, Kathe, Anna, Paula, RemiIngmar, Bas, Rosalie Schiedam Op donderdag 26 april was een bijeenkomst waarbij bewoners, jongeren, kinderen en gemeente bijeen kwamen om hun mening te geven over de herstructurering over het Volkspark. Wij zijn door de gemeente gevraagd om deze avond een advies te geven. Wij hebben les gehad van Piet Bliek, procesmanager van de Gemeente Schiedam. Hij heeft ons verteld wat de plannen van de gemeente voor het park zijn. In totaal hebben 26 kinderen van de Sint Bernardus en 70 kinderen van de Sint Jozef school les gekregen. Tijdens deze lessen mocht iedereen zijn mening geven over het park. Wij hebben extra les gehad en zijn in het Volkspark geweest om kritisch te kijken naar de twee grote speelplekken in het park: tegenover de Prins Bernhardlaan en tegenover de Julianalaan. Hieruit is een advies gekomen dat we op de inspraakavond hebben gepre senteerd. De presentatie werd gedaan door Asley (Sint Bernardus- Bas op onderzoek in het Volkspark, want anders kun je natuurlijk geen gedegen advies geven. En dat wil de KGR dus zeker wel! FOTO: PR school), Bas (Sint Jozefschool) en Rosalie (Sint Bernardus- school en kindergemeente raadslid). Bas vertelde over de speelplek tegenover de Juliana laan: „Het plan om het basket balveld te draaien vinden wij een goed idee. Wij zouden dan gelijk de tegels vervangen door gekleurd asfalt, zodat het gelijk een stuk vrolijker wordt. Wij vinden dat hier een gecombi neerd basketbal/ voetbalveld moet komen." Asley heeft het advies gegeven over de speelplek tegenover de Prins Bernhardlaan: „Om een avontuurlijke speelplek te maken, zouden wij graag boomstammen op de grond willen, touwen tussen bomen waarin je kunt klim men en heuvels waar je af kunt rollen en waarachter je jezelf kunt verstoppen. Het moeten materialen zijn waar je op kan klimmen en klauteren en je eigen fanta sie op kwijt kan. Wij vinden het heel belangrijk dat je door de materialen zin krijgt om te gaan bewegen." Het advies wordt door de gemeente meegenomen. zijn eigen 'hoek' waar zijn of haar kunstwerken hangen. „Ik heb een schilderij gekozen waar je hele mooie rotsen ziet. Het is een bijzonder schilderij, omdat je er verschillende din gen in kunt zien. Het kan een zeil van een boot zijn, maar het kunnen ook rotsen of sneeuw bergen zijn. Je ziet er ook meteen water in. De zwarte slierten bovenaan kunnen gewoon slierten zijn die in de lucht waaien, maar de schilder kan ook op die manier de wind hebben geschilderd," vertelt Mona. De expositie is tot en met 23 juni in het Wennekerpand te bezichtigen. Mona van de Montessorischool laat haar keuze zien. Een bij zonder schilderij omdat je er meerdere dingen in kunt zien, zegt ze. FOTO: PR Door de redactie van groep 6 Het gebouw waar wij, de leerlingen van obs De Taaltuin, nu zitten, wordt gesloopt. Wij hebben hier op school hele leuke dingen gedaan en kinderen hebben er veel plezier aan beleefd. Om het gebouw te blijven herinneren hebben wij een film gemaakt. In deze film worden oud leerlingen, leraren en een oude directeur geïnter viewd. Wij hebben veel geleerd over hoe het vroeger op school was en hebben gezien wat de verschillen zijn tussen vroeger en nu. In de film zie je ook wat wij van de nieuwe school vinden en hoe het er uit komt te zien. Nog voor de zomervakan tie wordt de film op een speciale dag op De Taaltuin vertoond. Voor de kindergemeenteraad van Schiedam is het laatste lesblok van dit schooljaar ingegaan. Dit blok gaat over de portefeuille van wethouder Johan Grijzen. Wethouder Grijzen heeft veel en zeer uiteenlopende beleidsterreinen in zijn portefeuille. Daarom hebben de kinderraadsle- Deze week is weer een nieuwe leskrant van de kindergemeenteraad ver schenen! Hierin staan twee beleidsterreinen van wet houder Arie Wijten goed uitgelegd, namelijk Wonen en Bouwen. De wethouder vertelt over de Woonvisie van Schiedam en er is ook te lezen welke mensen er nodig zijn om niéuwe hui zen te bouwen of te renove ren! De krant is verspreid onder alle kinderen van groep 7/8 in Schiedam. De leskrant is daarnaast voor iedereen digitaal te lezen op www.stichtingkikr.nl. Daar kun je ook kijken naar de educatieve filmpjes die de kindergemeenteraad heeft gemaakt. den ervoor gekozen om zich vooral bezig te houden met twee beleidsterreinen in het bijzonder, namelijk Cultuur en Milieu. De leden van de kindergemeenteraad hebben de bijzondere eerste les van het blok op het podium van het Theater aan de Schie al achter de rug. Hierin hebben zij vooral on derzocht wat cultuur en milieu nu eigenlijk precies zijn en inhouden. Ook hebben ze de wethouder zelf ontmoet. Natuurlijk zullen ze ook op excursie gaan. Het belooft dus weer een heel interessant lesblok te worden! Geef je tips door aan de leden van de KGR! Iedere wijk heeft er minimaal een! FOTO: PR Volg de kinderen van de kin dergemeenteraad op Twitter: @KGRSchiedam of @stich- tingkikr. Kan er iets in jouw wijk worden verbeterd? Geef je Kijk dan op: tips door aan het kinderraads- www.stichtingkikr.nl. lid in jouw wijk of mail naar info@kgrschiedam.nl. Wil je lessen bekijken of excur sies meebeleven? Atomium in Brussel, speciaal getekend voor de kinderge meenteraad. Nog even en de kinderen kunnen het in het echt zien. ILLUSTRATIÈ: GUISSTIJL Afgelopen donderdag was het dan zo ver. Alle deelnemende families, leerlinger van Wijkschool de Gorzen en belangstellenden verzamelden zich om de presen tatie van het project Generaties in De Gorzen mee te maken. Met een officiële bijdrage van wethouder Stam en historicus Han van der Horst, een expositie in school en een rondleiding door de wijk, was de avond een groot succes. "Gaan we echt naar Brussel? En moeten we daar dan ook Engels spreken? Want dan moet ik nog even goed oefe nen", zegt kinderraadslid Tom (11) nadat hij het nieuws heeft gehoord. De kindergemeenteraad van Schiedam is door het Europees Parlement uitgenodigd om op woensdag 6 juni in Brussel op bezoek te komen. De raads leden krijgen voorafgaand aan de excursie lessen waarin ze meer kennis krij gen over de Europese Unie. „Misschien dat ik er zelf ook wat van op steek, want ik weet heel weinig van de Europese Unie. En van de eurocrisis, word je ook niet vrolijk", aldus Frank Nesse, vader van kinderraadslid Fleur. Schiedam De winnaars van de prijsvraag in DUS?! magazine over alcohol en drugs zijn bekend gemaakt. Groep 7a van de Sint Jozef school en groep 7 van de Sint Bernardusschool hebben de prijsvraag helemaal goed beantwoord en hebben het Lekker Fris Feest gewonnen. De kinderredactie van DUS?! is samen met Stichting Kik'r druk bezig met de voorberei dingen. Het besloten feest wordt op 15 juni gevierd bij S.G. Spieringshoek in Schiedam. Het ziet er naar uit dat het een heel gezellig feest wordt, met onder andere een heerlijke Lekker Fris Cocktails bij binnenkomst en te gekke muziek. De kinderen van DUS?! hebben er in ieder geval al heel veel zin in! Dus: Let's party!

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 17