Kinderen exposeren: 'Generaties In De Gorzen' Politiek is leuker als u weet hoe het werkt - u\vl 30 MEI 2012 - PAGINA 1 Schiedam Gemeenteberichten In de Schiedamse wijk De Gorzen schuilt achter iedere voordeur een bijzonder familieverhaal. Tijdens het project Ge neraties in de Gorzen legden leerlingen van Wijkschool de Gorzen deze verhalen vast in woord en beeld. Sinds donderdag 24 mei zijn deze familiegeschiedenissen te zien in de wijk. Hiermee gunnen de kinderen iedereen een uniek kijkje in het leven van families die al generaties in De Gorzen wonen. Wat is het nou precies dat De Gorzen zo speciaal maakt dat mensen er generaties lang blijven wonen? Met die vraag in het achter hoofd trokken de leerlingen van Wijkschool de Gorzen dë wijk in. Zij vonden uiteenlopende antwoorden en legden dit vast in een serie foto's met bijschrift. De mooiste resultaten zijn te zien tijdens de expositie op de Groenelaan, in verschillende winkeletalages en bij mensen achter het raam. Feestelijke opening Op donderdag 24 mei 2012 vond de feestelijke opening plaats op Wijkschool de Gorzen. Met onder andere een presentatie van historicus Han van der Horst, wethouder Mario Stam en de leerlingen zelf, stond de avond in het teken van de geportretteerde families. Zij gaven zelf rondleidingen langs de foto's en vertelden hun verhalen. Filmen, vormgeven, animeren en vooral ontmoeten. De afgelopen maan den hebben leerlingen van het Lentiz|LIFE College en jonge mantelzor- gers een heuse GAME voorbereid. In opdracht van Stichting Mantelzorg NWN heeft SWS Welzijn het GAMEproject ontwikkeld. Eerstejaars leer lingen van het Lentiz|LIFE College hebben een GAMEworkshop gevolgd en samen met jonge mantelzorgers deelden zij ervaringen uit en maakten zij filmpjes over hoe het is om een jonge mantelzorger te zijn. Het eindre sultaat is de GAME JM die vanaf september op de middelbare scholen in Schiedam, Vlaardingen en Maassluis dient als voorlichtingsmateriaal. Wethouder Johan Grijzen (Welzijn) speelde in het LifeLab vrijdag 25 mei een spelletje mee. Wethouder Peter Groeneweg (Binnenstad en Monumenten) bracht een werkbezoek aan het project 'Van Museum tot Afrol'; een project dat begeleid wordt door Stichting Restauratie Hoogstraat. In een zestal panden realiseert de stichting drie winkels, vier zelf standige royale woningen en een winkel met woonruimte. "Met de ze investering krijgt dit gedeelte van de Hoogstraat mooie gere noveerde panden, die het karak ter van, de binnenstad versterken", aldus Peter Groeneweg. Kijk voor meer informatie ook op de website www.srhs-schiedam.nl. Om meer contact te krijgen met inwo ners van de gemeente Schiedam geven de raadsleden een 'kijkje in de keuken' van de gemeenteraad. De gemeenteraad wil graag de spelregels van de politiek uitleg gen en nodigt u uit als 'Gast van de raad'. U wordt ontvangen door burgemeester J.M. Leemhuis-Stout, een aantal raadsleden en de griffier, J. Gordijn. Raadsleden vertellen over het werk van de gemeenteraad en geven uitleg over de gang van zaken tijdens de gemeenteraads vergadering en een toelichting op de onderwer pen die op de agenda staan. Vanaf de publieke tribune volgt u de raadsver gadering. In de pauze en na afloop kunt u de raadsleden en collegeleden aanspreken. Na afloop horen raadsleden graag hoe u de raads vergadering ervaren heeft. Een gast van de raad schrijft: "...Ik heb een goede indruk gekre gen van de raad en bewonder alle raadsleden die zich zo inzetten voor hun Schiedam..." Wilt u zich ook aanmelden als 'Gast van de raad'? Stuur dan een e-mail naar contact® schiedam.nl onder vermelding van 'Gast van de Raad'. AGENDA Datum Locatie Tijd Raadsvergadering 31 mei Aleidazaal, Stadskantoor, Stadserf 1 20.00 - 00.00 uur Wijkoverleg Kethel 4 juni Schietbaanstraat 32 20.00 - 22.00 uur Wijkoverleg West 5 juni Wijkcentrum De Erker, J. van Avennesstraat 32 20.00 - 22.00 uur Wijkoverleg Centrum 5 juni GGZ, MAC Brandersstad, Spinhuispad 19 20.00 - 22.00 uur Wijkoverleg Groenoord 7 juni Zorgcentrum Harg-Spaland, Willem Andriessenlaan 2 20.00 - 22.00 uur Turkish Treat t/m'3 juni Jenevermuseum, Lange Haven 74 Variabel Lees Gemeenteberichten ook online «v UIT DE PORTEFEUILLE VAN

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 21