iotelj fry DEGRI WOONTEST Lintje zoekt vrouw! De gemeenteraad vergadert op 31 mei 2012 Schiedam doet mee met De Grote Woontest gemeente Schiedam IN DE REGIO ROTTERDAM 30 MEI 2012 - PAGINA 2 Maurice de Waart Voorzitter Koninklijk Horeca Nederland, afdeling Schiedam 1Al zin in het EK? Jazeker! Al moet ik zeggen dat ik vind dat er heel veel aandacht naar uit gaat en de spanning soms érg hoog wordt opgebouwd. Het moet wel een leuk ontspannen feest worden. 2. Hoe speelt de horeca in op het EK? De Schiedamse horeca probe ren er een echte happening van te maken. Bijvoorbeeld door de zaken oranje te laten kleuren met versieringen. Ook worden er extra tv's neergezet en zijn er soms schermen en buitentaps aanwezig. 3. Zijn dit de topweken voor Schiedamse horeca? Het zijn vooral topdagen. En dan uiteraard die dagen dat het Nederlands elftal speelt. Het is natuurlijk wel zo dat men sen hun geld maar één keer kunnen uitgeven. En bij winst of verlies, de kater is er de dag erna niet minder om en dan is het vaak juist weer stiller in de horecagelegenheden. Ja, ook voetbal kijken is topsport! 4. Zijn er nog speciale ver snaperingen verkrijgbaar? Dat niet direct. Maar afhankelijk van het weer en hoever Oranje in het toernooi komt, kun je aan speciale cocktails en derge lijke gaan denken. De echte drukte in de zaken duurt echter meestal rond de drie a vier uur en de gewone dranken doen het dan ook goed. 5. Is het goed dat er regels voor de horeca zijn opge steld? Het is goed dat er al tijdig duidelijkheid voor de onder nemers is. Er kunnen nu onder voorwaarden schermen buiten worden geplaatst en er kan buiten worden getapt. Daardoor kunnen cafés nu al nadenken of en wat zij tijdens het EK willen gaan doen. In Schiedam zijn honderden vrouwen als vrijwilliger actief binnen allerlei organisaties op sociaal maatschappelijk ge bied. Sommigen als bestuur der en sommigen maken or ganisaties toegankelijk voor de samenleving of houden met hun inzet verenigingen draaiende. Deze vrijwilligers kunnen in aanmerking komen voor een Koninklijke onder scheiding. Ook vrouwelijke professionals op hoge, zicht bare posities of in politieke functies kunnen aangedragen worden voor een onderschei ding. Jarenlang was het aantal vrou wen dat landelijk een Koninklijke onderscheiding kreeg slechts een kwart van alle gedecoreerden. M/V Inmiddels krijgen steeds meer .vrouwen een onderscheiding. Het landelijk percentage gedecoreerde vrouwen bij de lintjesregen 2012 bedraagt 35%; in Zuid-Holland is dit percentage 33%. Schiedam ziet deze groei graag voortgezet. Welke, vrouw verdient volgens u een Koninklijke onderscheiding? Vanzelfsprekend kunnen óók mannen die een bijzondere pres tatie op sociaal vlak leveren of zich op bijzondere wijze inzetten voor de maatschappij worden aange meld voor een onderscheiding. Vraag nu aan! De aanvraag van een Koninklijke onderscheiding kent een lange procedure. Daarom moet de aan vraag van een onderscheiding voor de volgende algemene deco ratieverlening (29 april 2013) moet Mevrouw Bakker krijgt een Koninklijke onderscheiding opgespeld door burgemeester Leemhuis-Stout. Foto: Jan van der Ploeg daarom vóór 1 augustus 2012 bij de burgemeester zijn ingediend, kunt een aanvraagformulier downloaden op www.lintjes.nl of aanvragen bij het kabinet van de burgemeester (telefonisch bereik baar via 14 010 of per e-mail via contact@schiedam.nl o.v.v. 'Aan vraag. KO'). Meer informatie Wilt u meer informatie over (het aanvragen van) de Koninklijke onderscheiding? Kijk dan eens op www.schiedam.nl of vraag de informatiefolder 'Ere wie ere toe komt' aan bij het kabinet van de burgemeester. Op donderdag 31 mei 2012 vergadert de gemeenteraad vanaf 20.00 uur in de Alei- dazaal van het Stadskantoor. Er wordt o.a. besloten over aanwijzen camperplaatsen, het bestuurskrachtonder- zoek, rechtspositie raad, rechtspositie wethouders, participatiekader Schiedam en de nieuwbouw van de brandweerkazerne Plein 1940- 1945. De vergadering kunt u live volgen via LOOK TV en www.schiedam.nl Op de agenda staan 'hamerstuk ken', de zogenaamde A-stukken: hiermee heeft de raadscommissie unaniem ingestemd en de raad hoeft alleen nog definitief te be sluiten. De agenda kent ook 'be- spreekstukken', de zogenaamde B-stukken. Hierover is nog geen overeenstemming en moeten nog worden besproken. B-stukken Nieuwbouw brandweerkazer ne Plein 1940-1945 Het voorstel voor een nieuwe brandweerkazerne is uitgebreid behandeld in de raadscommissie. Op verzoek van de fractie van D66 wordt dit stuk als B-stuk voor de vergadering van aanstaande don derdag aangemerkt. Wethouder Van Oosten beziet de suggestie vanuit de commissie om de nieu we brandweerkazerne van een groen dak te voorzien. Bestuurskrachtonderzoek bewaren voor later Het bestuurskrachtonderzoek is uitgesteld tot 2013, omdat onder meer de doorontwikkeling van de organisatie dan veel verder is. De overige stukken, met uitzonde ring van het voorstel tot aanwijzen camperplaatsen, worden even eens als B-stuk aangemerkt. Voor meer informatie over de ver gadering, kunt u contact opnemen met de griffie van de gemeente via tel. 010 - 219 1041/1046 of via e-mail: griffie@schiedam.nl. Meer informatie over de com missies en de gemeenteraad, de verslagen, raadsstukken en de volledige raadsagenda, vindt u op www.schiedam.nl bij Bestuurs Informatie. In alle gemeenten in onze re gio wordt op dit moment De Grote Woontest gehouden. Dit is een vragenlijst over woonwensen die iedere inwo ner vanaf 18 jaar kan invullen. De vragen gaan over de wen sen en (on)tevredenheid ten aanzien van woningen, buur ten en wijken. Vult u de Woon test ook in? W mmmm mm.#***** De Grote Woontest is het grootste regionale onderzoek op het ge bied van wonen en woonbeleving in Nederland en wordt sinds 2004 elke vier jaar uitgevoerd. Schie dam sluit zich deze keer voor het eerst aan. Het onderzoek wordt gesteund door een groot aantal partijen dat zich bezighoudt met wonen, zoals gemeenten, wo ningcorporaties en projectontwik kelaars. Belangrijke informatie Alle informatie uit De Grote Woon test wordt gebruikt om de wo ningen, de woonomgeving en de voorzieningen in de wijken beter te laten aansluiten bij de wensen van bewoners. Met de uitkomsten van het onderzoek kan het wonen in de regio Rotterdam dus beter worden afgestemd op de wensen van inwoners. Hoe meer mensen meedoen, hoe betrouwbaarder de resultaten. Win mooie prijzen ledereen die meedoet maakt kans op de hoofdprijs ter waarde van 1.000 euro. Elke vijftigste deel nemer ontvangt bovendien een 'pluim' ter waarde van 15 euro, die kan worden ingewisseld tegen bijvoorbeeld een toegangskaartje voor een attractiepark, een wijn pakket, tijdschriftenabonnement, een heerlijke high tea of vele an dere prijzen. De vragenlijst is beschikbaar op www.degrotewoontest.nl. De eer ste resultaten worden na de zo mervakantie verwacht. Geboorteakte, trouwen of vergunning aanvragen?

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 22