Vlaardingen Festival maakt grote sprong Si ■J KOEST E83 Vaak krijg je het idee dat pensioenen en verzekeringen even aan de hypotheek worden vastgeplakt. Wij bij De Hypotheker hebben altijd een passend financieel advies voor je. Kassen aaR Volop leven het tweede op de Hoogstraat in weekend van juni STAALDUINEN makelaardij Jazeker. De Hypotheker. Klein Nieuws Chatten beter beveiligen www.vandereijk.nl vandereijk Altijd actueel: de weekkrant.nl WOensda93°m^ De zaterdag van het Vlaardin gen Festival was als vanouds een groot succes. Ook de nieuwe vrijdagavond met een crossover van jazz en reggae en de gezinszondag boordevol Hollandse hits kregen dit Pinksterweekeinde de handen van de festival gangers op elkaar. „Wij zijn een nationaal festival geworden", stelt organisator Werner Nobel tevreden vast. Van de redactie Vlaardingen Met hoofdacts Nick en Simon en Hans Dulfer maar ook met 'dance'-kanonnen als Sherm- analogy en Jesse Garcia was de vertrouwde zaterdag van het Vlaardingen Festival een ge heide hit. Na twee jaar regen maakte het heerlijke zomerweer dat het so wieso geen straf was naar het festivalterrein aan de Krab- beplas te komen. Dat gold ook voor de vrijdag die een mix van jazz en reggae bood. „Die for mule met muziek voor jong en oud moet nog bekender worden. Maar de eerste keer was veelbe lovend. Net als in Duitsland, telt Nederland veel reggaefans", legt Werner Nobel van WN Events uit. De term 'veelbelo vend' gold ook voor de zondag. Het op regionale omroepen en sterren.nl uitgezonden televi sieprogramma 'Hart voor Mu- Lucien Foort was zaterdag op het Vlaardingen Festival één van de dj's die de handjes omhoog kreeg. Het was weer een groot feest aan de Krabbeplas. FOTO: WM ziek' nam in Vlaardingen vijf afleveringen op. Dat bracht een enorme stroom Nederlandsta lige artiesten op het podium. De mix van meezingers en kin derattracties op het festivalter rein maakten het genieten voor het hele gezin. „Wij kregen van 'Hart voor Muziek' en het pu bliek complimenten voor die aanpak", vertelt Nobel. „Wij hadden dit jaar wat kort de tijd deze nieuwe dag van het Vlaar dingen Festival te promoten maar voor volgend jaar komt dat nu zeker goed." Organisatoren Werner Nobel en Hessel Verwa ter beschouwen de 2012-editie van het Vlaardingen Festival als een grote stap voorwaarts in de historie van het evenement. „Wij tellen nu nationaal mee." Als het aan Werner Nobel ligt, wordt nu snel ook de volgen de stap gemaakt. „Let maar op. In 2013 staat hier voor het eerst een internationale act." WN Events ziet voor het Vlaardingen Festival nog volop groeikansen. „Het bie den van meerdere verschil- lende muziekstromingen is daarbij onze kracht en hier aan de Krabbeplas is er ruimte genoeg voor uitbrei ding." Maar eerst is er voor Nobel en zijn manschappen even tijd om te genieten van deze succesvolle editie. "Ik was zelf erg onder de indruk van Shermanalogy. Van dichtbij heb ik kunnen zien dat de energie die zij achter de dj-set brengen ongeëve naard is en dat sloeg over op het publiek." Weet wat er leeft Gerrit Verboonstraat 2 Schiedam i) 10- 2730102 Gerrit Verboonstraat 12,3111 AA Schiedam Tel (010) 473 7933 www.MakelaardijWassenaar.nl Schiedam Het Schiedams Vrouwen Plat form (SVP) vult in samenwer king met het Centrummanage ment drie dagen lang de lege ruimtes op de Hoogstraat, na melijk op 7, 8 en 9 juni. In de Hoogstraat staan nogal wat winkels leeg. De gemeente, het Centrummanagement en diverse instanties zijn al ja ren bezig met het maken van plannen om de winkels aan de Hoogstraat weer gevuld te krij gen. Dit blijkt een moeizaam proces. Om een indruk te krijgen van hoe het zou kunnen zijn, vult het SVP van donderdagavond 7 tot en met zaterdag 9 juni de leegstaande panden/etalages aan de Hoogstraat met initiatie ven van Schiedamse Vrouwen. Uit de achterban van het SVP kwamen bijna 40 aanmeldingen binnen om tijdens deze da gen een eigen initiatief te ont plooien. Het belooft een prach tig evenement te worden. Na de oproep van het SVP voor dit project, kwamen de aanmeldingen in hoog tempo binnen. Zoals gehoopt gaat het om de meest uiteenlopende initiatieven, van vrouwen met een beginnende onderneming, maar ook met al wat langer be staande bedrijven. Ook diverse instellingen maken hun op wachting, evenals kunstenaars en eenmalige initiatieven voor een goed doel. Inmiddels is er een inventarisatie gemaakt van de beschikbare panden en de in deling is bijna afgerond. Na een drukbezochte startbijeenkomst kan iedereen aan de slag om zelf met veel enthousiasme het eigen initiatief te presenteren. Zie: www.svpschiedam.nl of www.schiedamcentrum.nl Column In het Nieuwe Stadsblad stond een artikel met als titel 'Het moderne kinderlokken'. De politie houdt zich veel bezig om 'grooming' tegen te gaan. Dit is een soort kinderlokken achter de computer waar bij kinderen niet op straat worden aangesproken, maar via chatten op het internet. Wij lazen dat een meisje uit Spijkenisse een jongen op internet had leren kennen waarvan ze dacht dat hij negentien was. Toen ze met elkaar afspra ken, nam ze gelukkig twee vrienden mee, want de man was zeventig jaar oud! Wij vinden het eng dat de mensen kinderen proberen te ontvoeren om rare dingen te doen. Zeker omdat het steeds vaker via internet gebeurd. Wij chatten wel eens op Hyves of Habbo met vrienden. Wij accepte ren iemand als 'vriend' wanneer wij die persoon NVM vnRoufituUikfcil Hargplein 118 - 3121 VG Schiedam 010-2464444 - info@ankebodewes www.ankebodewes.nl Kbcte Hsvéfl 125 Sdméwi MAKELAARDIJ T 010 473 75 55 INFO@DENSMAKELAARS.NL www.densmakelaars.nl ook echt kennen. Wij vragen dan bijvoorbeeld op school de chatnaam van iemand. Maar wij heb ben ook wel eens bij iemand thuis gezien dat ze met mensen chatten die ze helemaal niet kennen. Gelukkig kan je aangeven op verschillende sites wanneer iemand rare dingen tegen je zegt. Maar dat is niet op alle chatsites. Wij vinden datje ou ders moeten weten op welke sites je chat en vinden ook dat er maar een aantal sites moeten zijn waar van je weet dat ze goed beveiligd zijn. Misschien zoiets als de kijkwijzer, maar dan voor chatsites. Yannick (12) en Dorinda (12) SBO De Poldervaart Reageren kan op www.nieuwestadsblad.nl. Schiedam, Broersvest 64, (010) 473 11 50 www.hypotheker.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 29