Familieverhalen uit de Gorzen OPHEFFINGS UITVERKOOP LmiK Annelies de Jong Schiedam doet mee aan De Grote Woontest Rijnmondband kampioen Veertien maanden voor steken assistent-manager De Loper 23 Vlaardingen Tel. 010 - 4743415 Op de hele zomercollectie 10% TOT Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 30 mei 2012 Nieuwe Stadsblad pagina 5 De Gorzen was altijd al een dorp in een stad. Een dorp waar hele generaties woonden en soms nog wo nen. Ook al is de wijk in de loop der jaren veranderd en kwamen er ook veel import- Gorzenaren bij, zoals 'echte' Gorzenezen ze wel eens spottend noemen, de wijk blijft iets 'dorps' houden met achter bijna elke voordeur een bijzonder familieverhaal. BartBos Schiedam In het verleden bleven hele fa milies generaties lang in de wijk wonen. Het was bijna traditie dat kinderen ook een huis in de wijk zochten als zij gingen trouwen. Tegenwoordig is dat lang niet altijd meer zo. Veel van oor sprong Gorzenezen trekken ook weg uit de wijk, maar toch blijft de Gorzen veel Schiedammers trekken. Met name door het dorpse gevoel dat veel mensen er nog altijd bij krijgen. Maar wat maakt de Gorzen nou zo speciaal dat hele generaties er blijven wonen? Met die vraag in het achterhoofd trokken leerlin gen van Wijkschool de Gorzen aan de Dwarsstraat de wijk in en gingen ze op zoek naar het verhaal achter die traditie. Tij dens hun speurtocht vonden zij verschillende antwoorden die zij vastlegden in woord en beeld. Op het podium van wijkschool De Gorzen was ook een huis kamertje ingericht. Natuurlijk vroeg wethouder Stam nieuws gierig hoe het leven in Zuid de bewoners beviel. FOTO: BART BOS De mooiste resultaten waren te zien tijdenzeen expositie in de wijkschool die afgelopen week werd geopend door wethouder Stam en historicus Han van der Horst. Geschiedenissen Verschillende familiegeschie denissen passeren de revue in dit bijzondere project dat Tante Yo -motor achter onder meer de Kindergemeenteraad- heeft opgezet samen met de kinderen van de wijkschool en dat wordt geëxposeerd op verschillende plekken in de wijk. Hiermee krijgen de bezoekers een uniek kijkje in het leven van families die al generaties in De Gorzen wonen. Een deel van de door de kinde ren gemaakte foto's was donder- Elke keer als je pint in de supermarkt, draag je bij aan schoolmaaltijden in Afrika. rk'ng met WFP wfp.org Kijk voor meer info op www.maestro.nl/wfp De actie loopt van 28 mei toten met 10 juni 2012. Pinnen doe je met Maestro®. dag tijdens de opening direct al te zien en een aantal geportret teerde families gaf daarna in een eigen 'huiskamertje' een toelichting op hun leven in de Gorzen. De rondleiding door de wijk ging uiteraard onder begeleiding van de kinderen van start. Be langstellenden (her) ontdekten de straten van De Gorzen en leerden wat deze wijk zo bijzon der maakt volgens de mensen die hier nooit en te nimmer weg willen. In verschillende winkeletalages en bij mensen achter het raam waren grote versies van de foto's te zien, terwijl de kindergidsen de verhalen erachter vertelden. Reagerenredactie.ns@whm. wegener.nl Schiedam In alle gemeenten in onze regio wordt op dit moment De Grote Woontest ge houden. Dit is een vragen lijst over woonwensen, die iedere inwoner vanaf 18 jaar kan invullen. De vra gen gaan over de wensen en (on) tevredenheid met betrekking tot woningen, buurten en wijken. De uitkomsten van De Grote Woontest leveren belangrijke informatie op. Alle informa tie wordt gebruikt om de wo ningen, de woonomgeving en de voorzieningen in de wijken beter te laten aanslui ten bij de wensen van bewo ners. De Grote Woontest is het grootste regionale onder zoek op het gebied van wo nen en woonbeleving in Ne derland en wordt sinds 2004 elke vier jaar uitgevoerd. De vragenlijst is beschikbaar op www.degrotewoontest.nl. Schiedam De Rijnmondband heeft tijdens de Internationale Show- en Marswedstrijden in het Belgische Hamont de titel weten te bemachtigen. De band mag zich twee jaar lang 'Kampioen der Lage Landen' noemen. De veel besproken show 'Chess, the game of strategy' werd door een internationale vak jury gewaardeerd met 91,60 punten. De 31-jarige Dangelo K, die in het Rijnmondhotel begin dit jaar de 37-ja- rige assistent-manager meermaals stak in haar zij, arm en been is veroor deeld tot een zwaardere celstraf dan geëist. Van de rechtbankredactie Schiedam Justitie wilde de Rotterdam mer 10 maanden de cel in zien gaan, maar de rechter tilt zwaarder aan de poging de vrouw zwaar lichame lijk letsel toe te brengen en heeft hem een celstraf van 14 maanden opgelegd. Hoe was het ook alweer? In het bijzijn van de nacht portier en het zicht van be veiligingscamera's krijgen de twee begin dit jaar ruzie over het vreemd gaan van de 'lover'. Die trekt vervol gens extensions en hoofdhaar van de schedel van de vrouw, slaat haar met een barkruk het restaurant door, schopt en slaat op haar in en begint te steken. Buiten gaat de knokpartij tus sen de geliefden verder en slaat Dangelo haar met een steen op het hoofd en knijpt hij langdurig haar keel dicht. „Ik dacht dat ik dood ging. Mijn adem stokte. Ik voelde mijn ogen dichtvallen. Omdat ik met mijn gedachten bij mijn kinderen was, heb ik het over leefd," vertelt het slachtoffer bij de politie. Na de knokpartij gaat de vrouw echter op bezoek in de gevan genis en na afloop vraagt ze de politie opeens de aangifte in te trekken. De liefde blijkt intact. „Ik kreeg alleen een flink pak slaag. Die man is er altijd weer voor mij." „Hij heeft in Curasao alles in de steek gelaten om bij mij te kun nen zijn," legt ze de rechter uit. De rechter heeft gesproken: celstraf van veertien maanden voor man die vriendin de exentensions uit het hoofd trekt en bijna wurgt. FOTO: WM net even anders Alléén gevestigd aan de Molenvliet 121-123, Rotterdam-Lombardijen, tel. (010) 4193057. Tramlijn 20 v.a. Centraal Station stopt voor onze deur. Maandag en koopavond gesloten. www.anneliesdejongmode.nl maten 36 t/m 56 korte maten 17 t/m 25 taille-plus maten

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 5