Geluidsoverlast besproken n trouwen! Kunstcentrum met internationale uitstraling Dl kampioen! Wereldrecord lipdub Open dag Het GOED Maquette van ruïne Burenraad, gemeente en Huisman buigen zich over klachten Van terugslag in de economie is bij Huisman weinig te merken g« - v"" wm Veiligheidsvoorzieningen tunnel A4 Ben jij een echte Oranjefan? Wethouder kandidaat Tweede Kamer Man aangehouden voor bedreiging Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 30 mei 2012 Nieuwe Stadsblad pagina 8 Schiedam Schiedam doet 29 september een gooi naar het wereldre cord lipdub. Doel is om mi nimaal 6500 inwoners op de been te brengen en daarmee de huidige wereldkampioen, het Spaanse plaatsje Vic, van de troon te stoten. Een lipdub is een videoclip die bestaat uit één lang shot, waarin een aantal mensen een bekend liedje playbackt. Daarbij legt de camera een vooraf bedacht parcours af. Het fenomeen raakte bij het grote publiek bekend toen een aantal in Irak gelegerde militairen uit Groot-Brittan- nië in 2Ö05 het nummer 'Is This The Way to Amarillo?' vertolkte. De route van de playbackact voert dwars door het histo rische centrum en toont de voornaamste highlights van de stad. De recordpoging is een initiatief van de Ronde Tafel Schiedam. Schiedam Voor wie eens wil kijken achter de schermen van een kringloopwinkel, organiseert Het GOED aan de 's-Gra- velandseweg 268-274 op 2 juni een open dag. De win kel is die dag open van 10.00 17.00 uur. Er zijn rondleidingen van inname van goederen tot de daadwerkelijke presentatie in de winkel. Grotere aan kopen worden deze dag op afspraak gratis bezorgd bin nen de regio. Schiedam Sinds 14 mei staat in het Klant Contact Centrum van het Schiedamse stadskantoor een prachtige maquette van een middeleeuws kasteel. Deze maquette laat zien hoe de ruïne aan de Broersvest er uit zag in de tijd dat vrouw Aleida van Henegouwen hier in de dertiende eeuw Schiedam zijn stadsrech ten gaf. De maquette is een initiatief van serviceclub In ner Wheel die constateerde dat de meeste Schiedam mers niet begrijpen wat de ruïne voorstelt. Met acties werd geld ingezameld en de Zeeuwse maquettebouwer Rinus Welleman opdracht gegeven dit te maken. De burenraad, een onderdeel van bewonersvereniging Schiedam-West, de gemeen te en Huisman, hebben on langs weer het gebruikelijke halfjaarlijkse overleg gehad. Van de redactie 1> Schiedam Belangrijk onderwerp op de agenda was het grote aantal klachten (164) dat het afgelo pen jaar bij de meldkamer van DCMR is binnengekomen. Klachten die hoofdzakelijk zijn veroorzaakt door de construc tie van de nieuwe productiehal op het Huismanterrein en het boorschip dat langere tijd bij Huisman voor de kade heeft gelegen. Van een terugslag in de econo mie is bij Huisman weinig te merken. Met nieuwe installaties voor de offshore-industrie wist Huisman zijn positie op de we reldmarkt te behouden en zelfs te versterken. Maar de bouw van een nieuwe productiehal en een nieuwe boortoren (voor de Noble Glo betrotter I) heeft dit jaar niet alleen tot meer activiteiten ge leid, maar ook meer overlast bij omwonenden. Uit de gegevens van DCMR bleek een derde van de klach ten afkomstig van laagfrequent geluid (bromtoon) te zijn en een derde van de klachten kwam door overlast van heien, machi nes en kranen. In de vergadering zijn maat regelen besproken om hier wat aan te doen. De laagfrequent geluiden van schepen denkt het bedrijf in de toekomst te kunnen reduceren door middel van een speciaal ontworpen demper die aan boord gemonteerd kan worden. Ook is afgesproken om overlast door licht te verminderen en de parkeervoorzieningen te verbe teren. Aanmelden voor de klankbord groep kan via nummer* 4266 442. Twee onderwijzers die met elkaar trouwen: dat levert standaard een hoop bezoekers op. Afgelopen vrijdag was dat dus ook het geval toen Dieter Mous (30) en Miranda Schippers (29) elkaar het ja-woord gaven. Dieter werkt in Barendrecht, Miranda in Delft, maar ooit leerden ze elkaar kennen op het Spieringshoek. FOTO: ROB KAMMINGA Schiedam Vervolg van voorpagina Sinds het weggaan van Des Bouvrie is Van Doorn en Salari eigenaar van het monument. Die verhuurde het -'anti-kraak'- aan twee Schiedamse kunste naars. En die maakten weer plannen voor een kunstcentrum met internationale uitstraling: het lOdence Art Collectief. Die plannen gingen verloren door ziekte van de bedenker. Nu zijn ze wéér van stal gehaald, gesteund door de Schiedamse art-collector Ron Klein Breteler als ex-aankooplid van het Ste delijk Museum Schiedam. De nieuwe stichting wil geen concurrent zijn van het Wenne- kerpand, Stedelijk Museum of Theater aan de Schie. De stich ting wil juist de samenwerking zoeken met andere instellingen. De vergunning ligt ter inzage in het Klant Contact Centrum, waarbij omwonenden nog be zwaar kunnen maken tegen de toewijzing. Reageren? redactie.ns@whm. wegener.nl Na een bloedstollend eind van de competitie wist Excel- sior'20 Dl op de slotdag van de competitie het kampioen schap in de le klasse 05 te behalen. Onder toeziend oog van vele toeschouwers kon het team de champagnekurken laten knallen! Het team promoveert door deze prestatie naar de hoofdklasse. FOTO: PETRA WEGMAN Het ministerie van Infra structuur en Milieu en de gemeente Schiedam zijn het eens geworden over het pak ket veiligheidsvoorzieningen dat wordt aangebracht in de tunnel van de A4 Delft- Schiedam. Overeengekomen is dat de tunnel zal worden uitgerust met voorzieningen volgens de nieuwe, landelijke tunnelstandaard, die formeel nog moet worden ingevoerd. Met name de mogelijkheden tot hulpverlening bij calami teiten zijn substantieel beter dan in het oude systeem. De vluchtdeuren bevinden zich bij de nieuwe standaard om de honderd meter. In het oude systeem was dit om de 250 meter. Deze deuren geven toegang tot een breder middentunnelkanaal. Ook de akoestiek in de tunnel is verbe terd met als gevolg een betere verstaanbaarheid in de tunnel. Daarnaast kan de veiligheid van een hulpinzet op afstand worden beoordeeld met behulp van een informatiepaneel bij de slagboom en komt er nu vol doende stroomvoorziening om (geluidarme) elektrische ap paratuur te kunnen gebruiken. Burgemeester Leemhuis-Stout is tevreden met het bereikte re sultaat: „Deze landtunnel krijgt een beter veiligheidsniveau en dat is goed voor de toekomstige weggebruikers en voor Schie dam." Tijdens het overleg tussen minister en gemeente zijn ook verdere details met be trekking tot tunnelveiligheid aan de orde gekomen. Een belangrijke pijler van het veiligheidssysteem is het file- verplaatsingssysteem waar mee wordt voorkomen dat een eventuele file terugslaat tot in de tunnel of dat de toegang wordt geblokkeerd indien zich een incident voordoet in de tunnel. Het systeem werkt door middel van detectielussen in de weg en tunnel, snelheidsregule ring via de matrixborden en zo nodig het neerlaten van een- slagboom bij de tunne lingangen. Regio Alle lezers van deze krant kunnen nu meedoen aan de oranjeactie van Wege ner Media. Plaats jouw foto en/of begeleidend verhaal, waaruit blijkt dat jij fan bent van oranje en komend EK meeleeft met het Nederlands Elftal, op www.nieuwestads- blad.nl. Onder de deelnemers wor den mooie prijzen verloot zoals VIP-arrangementen bij het ELF EK strandfeest in Scheveningen. Tijdens het EK ontvangt ELF Voet bal daar iedere dag één of meer bekende voetbalgasten om de voetbalwedstrijden te bespreken. Daarnaast geven we weg: 5 Samsung ST67 camera's. De winnaars hiervan worden na afloop van het EK bekend gemaakt. De winnaars krijgen bericht, dus vergeet niet je contactge gevens in te vullen. Schiedam Wethouder Foort van Oos ten staat op plaats 34 op de door hét hoofdbestuur van de VVD gepresenteerde advieslijst voor de Tweede Kamer verkiezingen op 12 september. De advieslijst is overigens nog niet de defi nitieve kandidatenlijst van de VVD. Die wordt medio juni door de leden van de VVD vast gesteld. Foort van Oosten is bijzon der verheugd en vereerd over zijn voordracht op de advies lijst. Hij heeft zich kandidaat gesteld, omdat hij het'van belang acht dat ook onze regio in de Tweede Kamer voldoende vertegenwoordigd is. In dat kader heeft hij als actief VVD-lid in Schiedam verantwoordelijkheid willen nemen door zich bereid te verklaren zijn naam aan deze verkiezingen te verbinden. Wel benadrukt hij zich nu ten volle voor Schiedam te blijven inzetten: „De ver kiezingen zijn pas in sep tember. Ervoor hebben we nog een aantal belangrijke dossiers in de stad te behan delen. Een eventuele over stap naar de Tweede Kamer is bovendien afhankelijk van de verkiezingsuitslag op 12 september." Schiedam De politie heeft vrijdagavond rond 20.00 uur een 56- ja rige man aangehouden op NS station Schiedam. Hij had kort daarvoor een meisje lastig gevallen en be dreigd. Omstanders die getuige wa ren van de bedreiging heb ben direct de politie gebeld en korte tijd later kon de man worden aangehouden. De politie is echter nog wél op zoek naar het meisje in kwestie. Bent u getuige geweest van het incident of weet u wie het slachtoffer is? Neem dan contact op met de politie via 0900-8844.

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 8