S- Gemeenteberichten Mm Schiedammers voelen zich veiliger! Hoger cijfer voor veiligheid in Schiedam 30 MEI 2012 -PAGINA 3 Het cijfer voor de veiligheid in Schiedam is in 2011 voor het eerst na vier jaar gestegen naar een 6,5, zo blijkt uit de Schiedamse Veilig heidsindex. Ook scoren zes van de negen Schiedamse wijken een hoger rapportcijfer! Binnenkort leest u de complete rapportage over de Veiligheidsindex op www.schiedam.nl. De Veiligheidsindex is voor de helft gebaseerd op (objectieve) aan- giftecijfers van de politie en de meldingen over de openbare ruimte bij Irado en de brandweer. Voor de andere helft van de uitkomsten werd gekeken naar enquêtegegevens en belevingcijfers, waarbij de mening Schiedammers is gepeild. Het aantal aangiften bij de politie en meldingen over de openbare ruimte bij Irado en de brandweer is afgenomen en Schiedammers voelen zich veiliger. Van 2007 tot én met 2010 kreeg Schiedam voor de veiligheid als geheel ieder jaar een 6,4. Over 2011 is er een stijging van bijna 2% gerealiseerd. Dit lijkt niet zo'n grote verandering, maar er moet aan veel knoppen tegelijk gedraaid worden om een verbetering teweeg te brengen. Rapportcijfers voor de wijken In de Veiligheidsindex worden wijken ver deeld in vijf veiligheidscategorieën; van Uitgelicht onveilige wijk tot (redelijk) veilige wijk. Geen enkele wijk valt in de categorie 'onveilige wijk'. In vrijwel elke wijk komt de veiligheidsbeleving van de bewoners overeen met de cijfers van aangiftes en meldingen. Opvallend is de verbetering die te zien is in Groenoord. In 2007 was nog sprake van een 6,4, maar vorig jaar kreeg de wijk een 7,1. West steeg van een 6,8 in 2007 naar een 7,0 in 2011. Het Centrum valt in de categorie 'bedreigde wijk' en scoort ten opzichte van het jaar daarvoor ruim 3,5% hoger, van een 5,6 naar een 5,8. Dat geldt ook voor de wijk Oost. Spaland en Woudhoek zijn nu al ruim vier jaar (redelijk) veilig. De wijk Zuid krijgt de kwalificatie 'aandachtswijk', terwijl in 2010 nog sprake was van een (redelijk) veilige wijk. Nieuwland behoort niet langer tot de categorie 'bedreigde wijk', maar is nog wel een 'aandachtswijk'. Vergelijking met andere gemeenten Hoe verhoudt de veiligheid in Schiedam zich tot het landelijk gemiddelde en en kele gemeenten in de regio? Hiervoor zijn gegevens over misdrijven van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) gebruikt. Het aantal misdrijven per 1000 inwoners in Schiedam ligt boven het landelijk gemiddelde, maar in Schiedam is sinds 2009 sprake van een daling. De objectieve veiligheidssituatie in Schiedam is een fractie beter dan het gemiddelde in de regio Rotterdam- Rijnmond. Ten aanzien van de objectiéve veiligheidssitu atie scoort Schiedam aanmerkelijk beter dan Rotterdam en is daarbij meer verge lijkbaar met Vlaardingen, Spijkenisse en Capelle a/d Ijssel. RECTIFICATIE In Gemeenteberichten van 23 mei jongstleden hebben we 'Vijf vragen aan' Colin Huizing, senior conservator van het Stedelijk Museum Schiedam, geplaatst. Per abuis is bij dit artikel echter een verkeerde foto geplaatst. Onze excuses hiervoor. Op donderdag 7 juni om 20.00 uur vindt het wijkoverleg Groenoord plaats (Zorgcentrum Harg-Spaland, Willem Andriessenlaan 2). Tijdens de vergadering komt onder meer aan de orde het Wijkbudgetoverzicht 2012, adviezen van de regiegroep over aanvragen 4e tranche, het project A4 (stand van zaken) en de stand van zaken omtrent het Wijkactieprogramma Groenoord Zaterdagavond 30 juni en zondagmiddag 1 juli vinden de voorstellingen van het theaterstuk 'Van Horen Zeggen' plaats; locatietheater gespeeld door 10 bewo ners van de wijk Sveaparken. De scènes spelen zich af op vijf verschillende plekken in Sveaparken, zowel binnen als buiten. Eén van de spelers neemt het publiek te voet mee van scène naar scène. Vanaf zaterdag 9 juni zijn kaartjes a 5,- te koop bij Elmira Bloemen (Malmö 83) en bij de COOP (Malmö 1). Er is een beperkt aantal kaarten beschikbaar. Wilt u meer weten over Uitgelicht? Kijk dan op

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 23