Sadaf Soloukey: slim en sociaal Showmodellenverkoop bij ZitWel! m' <4 we zSe\TauteuW Meten langs de A13 Zwemles zonder bandjes Jong en oud in beweging bij Waterweg Beweegt S woensdag 6 juni 2012 Nieuwe Stadsblad pagina 34 Laat het duidelijk zijn: het Stedelijk Gymnasium Schiedam is trots op al zijn leerlingen. Maar Sadaf Soloukey is wel een school voorbeeld van veelzijdigheid. Deze ambitieuze dame uit de vijfde klas heeft de afgelo pen maanden buitengewone prestaties geleverd, zowel op creatief, sociaal als op wetenschappelijk gebied. Ester Janssen Schiedam Vorig jaar november was Sadaf piet bij het Sinterklaaspaleis, in februari won ze (naast Pim Fijt, ook uit klas vijf van het Stede lijk) de Filosofie Olympiade. Binnenkort mag ze de landseer gaan verdedigen op de interna tionale olympiade in Oslo. Ook in februari: de wedstrijd Neder land Vertaalt. Scholieren moes ten de songtekst 'Rolling in the Deep' van Adele vertalen. Geen gemakkelijke opgave, maar Sad af en haar zusje Chagajeg (klas twee) leverden een prachtige, zingbare vertaling en wonnen daarmee de wedstrijd. Voor het vak Duits is Sadaf uitgekozen voor het zogenaamde Pramien- programm, een studiebeurs voor een drieweekse studiereis door Duitsland en tussendoor is ze ook nog eens aangenomen op de Junior Medical School (de voorselectie van de faculteit Geneeskunde van de Erasmus De school is enorm trots op weer een bijzondere leerling: Sadaf Soloukey. Een soort Erik van den Boom, maar wel een die de school in normaal tempo afrondt. FOTO: PR Universiteit). Waarom doe jij zoveel op school? „Ik heb een hekel aan eenzij digheid. Ik wil niet een beestje zijn dat maar één trucje doet. Ik wil niet passen in het plaatje dat mensen hebben van een ty pische N- óf M-stroomleerling. Ik wil laten zien dat je heel goed van kunst kunt houden én van exacte vakken." Dan was het zeker moeilijk kie zen? „Ja! Vakken laten vallen vond ik best erg. Grieks bijvoorbeeld, dat had ik graag willen houden, maar dat ging echt niet. Ik heb veel extra vakken. Die passen natuurlijk niet in het rooster, dus dan moet je veel zelf doen." Je moet kiezen: resultaat of ple zier? „Beide. Ik doe al die dingen voor mijn plezier, maar ik wil wel slagen in wat ik doe. Daar doe ik moeite voor. Niemand wordt geboren met Latijnse rij tjes in zijn hoofd, daar moet je gewoon voor leren. Maar naast school heb ik heus wel een le ven, hoor." Wat heb je over jezelf ontdekt? „Dat naast school ook het crea tieve lukt en dat ik daar zo van houdt. Taal, poëzie, filosofie. Net als met muziek, trouwens. Daarmee kun je dingen mooi maken, mensen raken. Ik had al een gitaar gekregen, maar die heb ik eerst twee jaar laten staan. Toen heb ik voor Project Plus een beetje leren spelen van mijnheer Stralendorff. Ik ben nog lang geen Jimi Hendrix, maar ik weet zeker dat ik met dit soort dingen doorga." Schiedam GroenLinks meet komende maand de luchtvervuiling langs de A13 om aan te to nen dat het verhogen van de maximumsnelheid naar 100 km/u een negatief effect heeft op de gezondheid van omwonenden. Demissionair minister Me- lanie Schultz van Haegen (WD) maakte vorige week bekend dat zij met ingang van 2 juli de maximumsnel heid op de A13 ter hoogte van Overschie wil verhogen van 80 naar 100 km/u. Vol gens fractievoorzitter Arno Bonte van GroenLinks Rot terdam gebeurt dit zonder een eerder beloofd onder zoek te houden naar de ge zondheidseffecten voor de wijkbewoners. Zondagmid dag heeft de partij op ver schillende plekken langs de Al3 buisjes opgehangen die uitstoot van stikstofdioxide gaan meten. De resultaten daarvan worden over een maand bekend. Schiedam Na de zomervakantie gaat ZWS, de zwemvereniging voor Schiedam en Vlaardin- gen, met nieuwe zwemlessen starten voor kinderen vanaf 4 jaar. Er wordt lesgege ven op de moderne manier zonder kurkjes en bandjes. De lessen vinden plaats in zwembad De Kulk. Aanmelden kan via leden- zv@gmail.com. Schiedam Tientallen sportieve deelne mers deden afgelopen zater dag mee aan hét beweegeve- nement voor het hele gezin: Waterweg Beweegt. Bij dit sportieve en gezellige evenement staan hardlopen, fietsen en wandelen cen traal. Waterweg Beweegt is een vervolg op het succes van de eerste Vlietlandloop die vo rig jaar werd georganiseerd door het Vlietland Zieken huis. Ook dit jaar was het ziekenhuis weer één van de initiatiefnemers naast Fali- com en de gemeente Schie dam. Aan deze editie was een goed doel verbonden, na melijk de inrichting van de Healing Garden van het Vlietland. In de tuin van het ziekenhuis komen bomen, planten, kunstwerken en beweegvoorzieningen die moeten gaan bijdragen aan een gezonde leefstijl van patiënten, bezoekers, medewerkers en om wonenden. De vele deelnemers aan het eve nement lieten in ieder geval zien dat zij al hadden gekozen voor een gezonde leefstijl door een flink rondje hardlopen, fietsen of wandelen. Op het hardloopprogramma stonden dit jaar de afstanden 1, 3, 5 en 10 kilometer, zodat vrijwel iedere loper aan het evenment deel kon nemen. Bij het fietsen kon een keuze wor den gemaakt tussen de 20 en 40 kilometer. De recreatieve fietstocht leidde de fietsers langs verschillende historische objec ten in Vlaardingen. Bij het wan delen ging de keuze tussen de 5 en 10 kilometer. De wandelaars op de 5 kilometer wandelden door het historische centrum van Schiedam en de 10 kilome ter ging door de Vlaardingse Broekpolder. Deze jonge deelnemer rende de longen uit zijn lijf om een mooie tijd neer te zetten. Maar ook de minder fanatieke sporters konden zaterdag goed uit de voeten. FOTO: BART BOS Direct leverbaar Direct relaxen Direct opstaan Direct onthaasten... BBSSB! Escudostraat 7 I 2991 XV Barendrecht I 010-456 72 801 www.zitwel.nl I entree: via Mooi&More en Burchthuvs wonen I woonboulevard corneiisland 13.00-17.30 uur - di t/m do 9.30-17.30 uur - vr. 9.30-21.00 uur - za 10.00-17.00 uur

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 34