Zoigen over alcohol Billy verovert alle Schiedamse harten Zeventien sollicitanten burgemeesterschap 120 schoolbanken Zomerfeest De Taaltuin Vaderdag cadeautjesdag Archimedes- plein heeft Yalp Nu al 35 aanrijdingen door bestuurders die te diep in het glaasje keken Schiedam wil wereldrecord 'city lipdubs' Zelfverdediging voor RET'ers Voorlichting over poetsen Preventieactie kentekenplaten Altijd actueel: de weekkrant.nl uroensdag 13 juni 2012 Nieuwe Stadsblad pagina 10 Schiedam Openbare basisschool De taaltuin houdt woensdag middag 20 juni het jaarlijkse spetterende zomerfeest! Helaas zal dit feest voor de laatste keer gehouden wor den op de oude locatie aan de Thorbeckesingel. In de zomervakantie verhuist de school naar tijdelijke huis vesting aan de Nieuwe Dam- laan 762. Op het schoolplein zijn tus sen 15.00 -18.00 uur voor de kinderen verschillende acti viteiten zoals een klimtoren, hindernisbaan, springkus sen, piratenschip, een grab belton, schminken en ver schillende andere spelletjes. Voor de spelletjes kan voor 2,50 een strippenkaart wor den gekocht. Schiedam In de Schiedamse Passage wordt zaterdag 16 juni een gezellige workshop geor ganiseerd in het kader van Vaderdag. Hier kunnen kin deren een vaderdagsurprise maken. De activiteit vindt plaats tus sen 12.00 en 16.00 uur. En voor zonen en dochters die nog op zoek zijn naar een -leuk vaderdagcadeautje: in de tientallen winkels van de Nieuwe Passage zijn talrijke cadeautips voor Vaderdag te vinden.... Schiedam Het Archimedesplein in Oost is afgelopen woensdag heropend door bewoners en de wijkprocesmanager. Het plein heeft de afgelopen tijd een metamorfose ondergaan en is nu zo ingericht dat alle inwoners van Oost actief ge bruik kunnen maken van het plein. Tijdens de opening is de Yalp officieel in gebruik genomen. De plannen voor het plein zijn gemaakt in een bijzondere samenwerking tussen bewoners, gemeente, buUrtpfojecten en SWS. Mieke Spee wilde graag een jeu de boules baan voor de ouderen, Inge Jong en Li- neke Tariq vonden dat er wel wat meer uitdaging mocht komen voor de jongere kin deren uit de omgeving. Het plein is ook meteen stuk groener geworden. De politie maakt zich ernstig zorgen over het toenemend aantal aanrijdingen waar bij alcohol in het spel is. Dit jaar waren dat er al 35, terwijl er in heel 2011 in totaal 22 aanrijdingen onder invloed van alcohol hebben plaatsgevonden. Van de redactie Schiedam Wie met (teveel) alcohol op ach ter het stuur stapt is een potenti ële moordenaar, zo scherp durft districtschef Sjoerd Top het wel te stellen. „Je vergeeft het jezelf de rest van je leven niet." Daar om vraagt hij met klem de om geving te reageren wanneer die ziet dat iemand met teveel alco hol op gewoon achter het stuur wil kruipen. „Bel dan alsjeblieft de politie. Dat kan op het 0900- nummer, maar wat mij betreft ook via 112, als je ziet dat ie mand die zwaar onder invloed is net wegrijdt." Top realiseert zich dat velen misschien moeite hebben om een collega of vriend 'te verlin ken'. „Iemand die onder invloed van alcohol is, is niet altijd even makkelijk aanspreekbaar. Maar als je als omgeving niets doet en er gebeurt iets ergs, dan kan Bel 112 als iemand zwaar onder invloed weg wil rijden ook jij je datzelf later moeilijk vergeven." Tot nu noteerde de politie al 35 aanrijdingen waarbij de bestuurder onder invloed van alcohol verkeerde. Onlangs werd nog een man uit Capelle ■aan den Ijssel doodgereden op de Mozartlaan door een Schie dammer die niet voor de eerste keer met teveel alcohol op werd betrapt. „Als we zo doorgaan", reageert Top, „Zitten we eind dit jaar op een verdubbeling van vorig jaar." En dan is het evene mentenseizoen, waarbij traditio neel toch aardig wat gedronken wordt, nog maar net begonnen. De boete voor rijden onder in vloed varieert van een paar hon derd euro tot (tijdelijke) inname van het rijbewijs. Na 2200 bezoekers in het theater neemt 'Billy's Dream', een dansvoorstelling over een jongen die zijn hart volgt en kiest voor dansen in plaats van voetbal, afscheid van Schiedam. Het veelal jonge publiek genoot van opzwepende dans en veel humor. TalentProof Schiedam hoopt volgend jaar te starten met een nieuwe productie. FOTO: E. VAN LEEUWEN Schiedam Zeventien kandidaten hebben belangstelling voor het burge meesterschap van Schiedam. Zij schreven binnen de gestelde termijn een brief aan de Com missaris van de Koningin. De nieuwe burgemeester zal naar verwachting 4 december in functie treden. Het gaat in totaal in vijftien mannen en twee vrouwen, in leeftijd variërend van 45 tot 58 jaar. Vijf van hen zijn lid van de PvdA, vier van het CDA, drie van D66, één van GroenLinks en één van de VVD. Drie sol licitanten zijn lid van geen enkele politieke partij. Negen van de sollicitanten zijn op dit moment al elders burgemeester of hebben deze functie eerder vervuld. Drie van de kanidaten zijn (voormalig) wethouder. J. Het Stedelijk Gymnasium heeft de Kanelschool in Sene gal heel blij gemaakt. De school betaalde maar liefst 120 schoolbanken, waaraan de school in Afrika heel veel plezier gaat beleven. Het geld werd opgehaald met het jaarlijkse benefietconcert dat een aantal weken geleden op de school werd gehouden. FOTO: PR Schiedam Schiedam doet zaterdag 29 september, tijdens de Bran dersfeesten, een poging het wereldrecord lipdub te ver beteren dat momenteel op naam staat van het Spaanse plaatsje Vic. Het parcours van de lipdub waarlangs Schiedam een aanval doet op het huidige wereldrecord, voert dwars door een aantal markante gebouwen in de stad. Daarmee zet Schiedam een nieuwe standaard voor grote 'city lipdubs', die zich tot nu toe alleen afspeelden in de buitenlucht. De route gaat onder meer door het oude stadhuis en de monumentale Grote of St. Janskerk. Met de gooi naar het Wereldrecord Lipdub willen de initiatiefnemers, de Ronde Ta fel Schiedam, hun woonplaats weer eens positief op de kaart zetten. Start De lipdub start voor het gebouw van de Schiedamse Korenbeurs, leidt langs de Schienaar de Grote Markt en door het oude stadhuis. Vervolgens gaat het over de Hoogstraat, door de Grote Kerk en door cultuurcen trum Wennekerpand, om te ein digen bij de herbouwde molen De Kameel die vorig jaar werd opgeleverd. Het is de bedoeling dat minimaal 6500 mensen op de been komen. Daarmee wordt het huidige record, dat met 5771 deelnemers in handen is van het Spaanse plaatsje Vic, ruimschoots verbeterd en krijgt Schiedam de posi tieve aandacht waaraan het de afgelopen periode helaas vaak heeft ontbroken. Eerste deelnemer De allereerste Schiedam mer die zich inschreef voor de lipdub, ontving vorige week uit handen van de or ganisatie een bos bloemen om het bijzondere moment van zijn aanmelding te mar keren. John van Sliedregt uit Schiedam-Noord is enthou siast: „Het is goede reclame voor de stad", zegt hij. Franssen, Commissaris van de Koningin in Zuid-Holland, voert deze weken druk gesprek ken met de kandidaten over de positie in Schiedam, die mo menteel waargenomen wordt door Joan Leemhuis, tot tevre denheid van velen. Schiedam GroenLinks-raadslid Arno Bonte wil dat de RET trai ningen aanbiedt om haar personeel weerbaarder te maken tegen agressieve rei zigers. Meer dan de helft van de RET-medewerkers is één keer of vaker slachtoffer -geweest van geweld in het OV. Dinsdagochtend werd een tramconductrice op lijn 7 bijvoorbeeld mishandeld door een jongen van 15. Bonte wil dat RET-mede werkers in de buitendienst ten minste twee keer per maand getraind worden in conflictbeheersing. „Ge weld tegen OV-personeel is onacceptabel. Medewerkers van de RET hebben recht op ondersteuning om zich weerbaarder te maken tegen agressieve reizigers." De trai ning zou moeten bestaan uit een deel fysieke zelfverdedi ging en een deel verbale zelf verdediging. Medewerkers van busbedrijven Arriva en Connexxion krijgen al zo'n training al aangeboden. Schiedam De GGD geeft vrijdag 15 juni om 11.15 uur voorlich ting over tandverzorging op de Openbare Daltonbasis school De Klinker aan de Bernardus IJzerdraatsingel I. De voorlichting duurt on geveer een 1 uur en is gra tis. Onder ander komt aan bod waarom je zou moeten poetsen, hoe vaak je moet poetsen en hoe lang. Ook is er aandacht voor tanderosie, bloedend tandvlees en het gebruik van de zuigfles door peuters. Iedereen heeft ook de mo gelijkheid om vragen te stel len en na de voorlichting is er informatiemateriaal om mee naar huis te nemen. Alle aanwezigen krijgen ook een tandenborstel en tube tje tandpasta mee naar huis. De voorlichting vindt plaats in de ouderkamer van de school. De inloop is vanaf II.00 uur. Aanmelden? Zie www.klinkerschiedam.nl/ laatste nieuws. Regio De preventieactie tegen kentekenplaatdiefstal op de buitenring van woonboule vard Hoogstad is een succes geworden. Maar liefst 250 automobilisten lieten koste loos hun kentekenplaat vast schroeven en hun kenteken in de autoruit graveren. Gestolen kentekenplaten worden door criminelen soms voor illegaal tankèn of andere vormen van crimina liteit gebruikt. Als een ken tekenplaat wordt gestolen, dan wordt een autobezitter geconfronteerd met kosten voor de aanvraag van een nieuw kentekenbewijs en - platen. Deze aanvraag kan alleen maar plaatsvinden na het doen van aangifte. Ook kan bij de diefstal van de kentekenplaat flinke schade aan de auto ontstaan. Het kost naast een hoop ergernis dus ook nog de nodige tijd en geld. De kans op dit type diefstal neemt aanzienlijk af als de kentekenplaten stevig worden vastgezet.

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 10