Wateroverlast in Schiedam-West Showmodellenverkoop bij ZitWel! SSS-r- STERK Spirituele vereniging Harmonia noodgedwongen in de winterslaap Nu al .nheerl»JKe Klein nieuws Oranje overal Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 13 juni 2012 Nieuwe Stadsblad pagina 12 De PvdA vraagt aandacht voor wateroverlast in Schie dam-West. Bij de minste of geringste regenbui lopen kelders en woningen onder, tot grote ergernis van de bewoners. Daarom heeft de Partij van de Arbeid onlangs bij het college aandacht ge vraagd voor de toenemende zorgen in de oude wijk. Van de redactie Schiedam Het afgelopen voorjaar was een behoorlijk nat voorjaar met veel regen en dus ook veel bijbeho rende overlast. Zeker bij de bui en die maandagavond en eerder al begin mei over Schiedam trokken, was de nood in West hoog. Hebben andere delen van de stad het dan al moeilijk, in West is er dan helemaal geen houden aan en zitten de bewo ners in een mum van tijd met natte voeten. Maatregelen De partij neemt het nu voor de bewoners op. Bij monde van gemeenteraadslid Menno Siljee dringt de fractie van de PvdA bij het college van Burgemeester en Wethouders aan op het tref fen van maatregelen om in de toekomst waterproblemen voor de bewoners te voorkomen. Aanleiding voor het stellen van vragen is een recente brief van bewoners van de Sint Liduina- Schiedam Harmonia moet noodgedwon gen in de winterslaap. De spi rituele vereniging stopt na 60 jaar voor onbepaalde tijd met het organiseren van vereni gingsavonden. „Ik vind het hartstikke jammer, maar we moeten nu een pas op de plaats maken", laat voorzitter Anne Palli weten. Ze benadrukt dat de website en de vereniging zelf wel blijven bestaan. Volgens Palli is alle aandacht voor het paranormale de oor zaak. „Paranormale ervarin gen zijn al lang niet meer 'dat enge gedoe.' De spoeling voor onze avonden wordt gewoon veel dunner wanneer mensen een medium thuis laten komen of naar een grote beurs gaan." Ook de wijkcentra hebben een hand in de terugloop van be langstellenden volgens de voor zitter. „Als ieder wijkcentrum zo'n beetje iedere dag wel een paragnost laat komen is het voor onze doelgroep ook een stuk minder interessant om ook nog bij ons langs te komen." Palli heeft geen idee hoe lang het nog gaat duren voordat er weer verenigingsavonden ge organiseerd worden. „We zijn nu aan het kijken of we over een paar maanden misschien één of twee keer per maand iets kun nen doen. De huur voor de lo catie die we altijd gebruikten is sinds het wegvallen van de sub sidie met 60 procent gestegen, dus we moeten wel op zoek naar iets goedkopers." Harmonia-Schiedam organi seert op maandag 18 juni nog een paranormale avondbeurs. De consulten bij de mediums zijn op deze avond zoals gebrui kelijk gratis. De avond begint om 19.45 uur. Toegang 6 euro. Het noodweer van afgelopen maandagavond zorgde voor grote plassen op de openbare weg en de nodige volgelopen woningen in West. FOTOL FLASHPHOTO NL en raken de dweiltjes en het geduld inmiddels op. Gezien het feit dat in ons land heftige regenbuien zoals maandagavond steeds vaker voorkomen, acht de PvdA de situatie in West urgent en wenst de partij op korte termijn een oplossing. Ook wil ze weten wat er sinds november door de gemeente gedaan is om de problemen te verhelpen. De partij heeft er ook op aangedrongen dat de over last wordt opgenomen op de agenda van de eerstvolgende vergadering van de commis sie ROB op 19 juni. straat. De laatste jaren is geble ken dat bij heftige regenval de len van woningen onder water lopen, wat voor de bewoners leidt tót grote overlast, schade en terechte ergernis. Rioolstelsel Het water is niet slechts afkom stig van de regenbuien, maar ook door slechte werking van de afwatering uit het rioolstelsel. De situatie in West is vorig jaar november besproken met be woners uit de wijk tijdens een inloopavond in de Erker. Er zijn volgens de bewoners toen duidelijke afspraken ge maakt over hoe in het vervolg de overlast zoveel als mogelijk te voorkomen. Maar intussen zitten ze bij elk regenbuitje nog gewoon met de gebakken peren Column I Reageren? redactie.ns® whm.wegener.nl Op de voorpagina van het Nieuwe Stadsblad stond: "We zijn er klaar voor! Schiedam kleurt oranje." En niet alleen de voorpagina, maar bijna de hele krant stond vol met reclame over het EK en het Nederlands Elftal. De supermarkten hebben acties zoals oranje poppetjes, bandjes en op televisie zie je niets anders meer. Zo proberen ze mensen naar hun winkel te lokken. Dit is slim, maar mensen moeten wel opletten datje niet te veel gaat kopen. Zeker in deze tijden waar we steeds minder geld hebben. Wij vinden hel wel erg leuk en gezellig datje op straat veel versiering ziet, want het geeft een hele goede sfeer. Zeker wanneer het Nederlands elftal wint, dan zie je veel blije mensen op straat. Als je niet van voetbal houdt-, dan heb je wel een probleem. Soms vinden wij het 'oranjegevoel' wel overdreven en zou het wat minder kunnen. De vlaggetjes die boven de wegen hangen kun nen bijvoorbeeld ook erg gevaarlijk zijn, als ze na een windvlaag naar beneden kunnen komen. En ze maken ook een hoop lawaai 's nachts door de wind, waardoor je slecht kan slapen. Wij vinden dat de vlaggetjes langs de rand van een huis moe ten worden opgehangen, dat is een stuk veiliger. Vanavond spelen wij tegen Duitsland en we hopen dat we gaan winnen, maar wij denken toch dat de finale Duitsland - Spanje wordt. Jamey (12), Rumen (12) en Nikki (12) SBO De Poldervaart Reageren kan op www.nieuwestadsblad.nl Direct leverbaar Direct relaxen Direct opstaan Direct advies op maat Escudostraat 7 12991 XV Barendrecht I 010-456 72 801 www.zitwel.nl I entree: via Mooi&More en Burchthuys wonen a 13.00-17.30 uur - dl t/m do 9.30-17.30 uur - vr. 9.30-21.00 uur - za 10.00-17.00 uur WOONBOULEVARD BARENDRECHT

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 12