Gemeenteberichten Zomernota 2013 gemeente Schiedam 13 JUNI 2011 - PAGINA 1 Voor het college van burgemeester en wethouders was het uitgangspunt van Zomernota een sluitende begroting voor de komende jaren. Met de vaststelling van de Zomernota stelt de raad het beleidsmatige en financiële kader voor de begroting 2013 - 2016 vast. Op basis van dit kader zorgt het college in de begroting 2013 voor een verdere uitwerking ten behoeve van een sluitende meerjarenbegroting 2013 - 2016. Er zal bezuinigd gaan worden op alle beleidssectoren: het sociale domein, stedelijke ontwikkeling, financiën en organisatie. Afslanken van het gemeentelijk apparaat en hervormingen in het so ciale domein zijn onontkoombaar om de financiële positie voldoende robuust te maken. Met de vaststelling van de Zomernota 2013 ligt de gemeente op koers en is de financiële positie voldoende robuust om de komende jaren samen met de inwoners, partners en ondernemers in 'de stad verder te bouwen aan een krachtig Schiedam. Planning van Zomernota naar begroting* Medio juni Brief naar alle Schiedamse instellingen over gevolgen bezuinigingen 20 juni Zomernota in commissie ROB 27 juni Reactie raadsfracties zomernota in Gemeente- berichten 27 juni Zomernota in de gemeenteraad 24 oktober Begrotingspagina's in Gemeenteberichten 30 oktober Begroting 2013 - 2016 in commissie ROB 31 oktober Reactie raadsfracties begroting 2013-2016 in Gemeenteberichten 6 en 8 november Begroting in de raad Meer informatie over de Zomernota, .programmabegrotingen en programmarekeningen is te vinden op www.schiedam.nl. Data en activiteiten onder voorbehoud Op woensdag 27 juni biedt het college van burgemeester en wethouders de ge meenteraad tijdens een extra raadsver gadering de Zomernota 2013 ter besluit vorming aan. Deze nota geeft richting aan wat de gemeente Schiedam de ko mende jaren voor de stad en haar inwo ners gaat doen en hoe dit gefinancierd wordt. Uitgangspunt in het beleid is de ambitie van het college om 'verder te bouwen aan een krachtige stad'. Schie dam wil dit doen met actieve bewoners en wil daarbij zoveel mogelijk gebruik maken van de ruimtelijke, maritieme en economische kwaliteiten van de stad. Bij het opstellen van de Zomernota is uit gegaan van de informatie die bekend is uit het Lenteakkoord dat begin mei door vijf partijen is afgesloten. Op basis hiervan is een inschatting gemaakt van wat de komende jaren het meest nodig is voor de stad en de Schiedammers, dit alles tegen het licht van de huidige financiële situatie. Deze is, als gevolg van de economische ontwikkelingen en rijksbezuinigingen, niet rooskleurig "en dwingt tot het maken van heroverwegingen en keuzes. De extra financiële opgave voor de komende periode bedraagt 18 tot 19,5 miljoen euro per jaar. Ondanks de forse financiële opgave, de ambities van het college en de stevige maat regelen die in de Zomernota worden voorge steld, is het gelukt om extra lastenverzwaring voor de burger te beperken tot het inflatie percentage. Na de raadsvergadering op 27 juni wordt de door de raad vastgestelde richting van het inhoudelijke en financiële beleid ver taald naar de Begroting 2013/Meerjarenra- ming 2014-2016. Deze zal in november 2012 in de gemeenteraad worden behandeld. Pas hierna is echt duidelijk op welke wijze en met welke inspanningen het gemeente bestuur de komende jaren verder kan gaan bouwen aan een krachtig Schiedam. Foto: Sebastiaan Knot WELKOM Woensdag 27 juni geven de fracties tijdens de behandeling van de Zo mernota in de raadsvergadering hun eindoordeel over het voorgenomen financieel beleid. Belangstellenden zijn van harte welkom. De Zomernota ligt ter inzage in het Klant Contact Centrum, Stadserf 1, Schiedam. Visie fracties Benieuwd naar de reacties van de raads fracties op de Zomernota? Woensdag 27 juni geven zij hun visie in een extra uitgebreide editie van Gemeenteberichten in Het Nieuwe Stadsblad. Inspreken Tijdens de commissie Ruimtelijke Ontwik keling en Beheer van woensdag 20 juni aanstaande kunt u uw mening geven over de concept Zomernota. Om in te spreken dient u zich aan te melden bij de griffie. Dit kan per e-mail via griffie@schiedam.nl. De spelregels van inspreken tijdens com missie- en raadsvergaderingen vindt u op de website www.schiedam.nl. U kunt eventueel ook inspreken tijdens de raadsvergadering van woensdag 27 juni, mits de Zomernota als B-stuk wordt U bent welkom De behandeling van de Zomernota in de gemeenteraad op 27 juni is openbaar en u bent van harte welkom. De bijeenkomst vindt plaats in de Aleidazaal, Stadserf 1. De agenda van deze raadsvergadering luidt als volgt: Woensdag 27 juni van 20.00 uur tot 24.00 uur Meerjaren Perspectief Grond- t exploitaties 2012 Programmarekening 2011 Resultaatbestemming 2011, budgetoverheveling 2011-2012 Zomernota 2013 ■De raadsvergadering is rechtstreeks te volgen op LOOK TV. Lees Gemeenteberichten ook online Foto: Christa Riohert

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 21