Gemeenteberichten 'Verder bouwen aan een krachtige stad' Ambities naast bezuinigingsrichtingen 13 JUNI 2011 - PAGINA 3 Hoofdfoto: HKB Foto inzetje boven: Jan van der Ploeg De gemeente Schiedam staat de komende jaren voor de grote opgave om tegen de achtergrond van aanzienlijke bezuinigin gen verder te bouwen aan een krachtige stad. Deze opgave biedt echter ook de kans om tot structurele vernieuwing en innovatie te komen. Vandaar dat het gemeentebestuur in de Zomernota 2013 duidelijke keuzes maakt en naast bezuini gingsrichtingen haar ambities voor de stad uitspreekt. De komende jaren staat de emancipatie van de Schiedammers centraal. Inwoners worden volop kansen geboden om hun talenten te benutten en zich verder te ontwikkelen (sociale stijging). Daarnaast willen we Schiedammers aan de stad binden. Hiertoe moet de stad aantrek kelijk zijn om in te blijven wonen (mogelijk maken van een wooncarrière), werken (goed ondernemersklimaat) en verblijven (hoogwaardig voorzieningenniveau en een aantrekkelijke binnenstad). Vanuit dit perspectief richt het beleid van de gemeente Schiedam zich de komende jaren op de volgende drie hoofdonder werpen: Maatwerk in het sociale domein Wijzigingen in wet- en regelgeving zor gen voor een grote sociale en financiële opgave. Schiedam grijpt dit aan om te investeren in samenhang, betere kwaliteit en efficiëntere inrichting van het maat schappelijke middenveld. In Schiedam doet iedereen mee; iedereen heeft kwa liteiten en talenten. Ook ten aanzien van het oplossen van de eigen problemen en het verkrijgen en behouden van regie over het eigen leven. Met dit maatwerk in het sociale domein heeft Schiedam een krachtige sociale infrastructuur waarin wordt samengewerkt door gemeente, in stellingen en inwoners om er te zijn waar, wanneer en zo lang dat nodig is, maar al tijd gericht op het versterken van de eigen kracht van de Schiedammer. Kansen voor stedelijke herontwikkeling; A4 Op het toekomstige tunneldak van de weg wordt sport, recreatie en groen gerealiseerd (Park A4). Daarmee wordt een impuls gegeven aan de verplaatsing en het verbeteren van sportvoorzieningen en ontstaat op de huidige sportparken Kethel, Harga en Thurlede ruimte voor andere ontwikkelingen, zoal? woning bouw. Zo kan de schaarse binnenstede lijke ruimte efficiënter worden gebruikt en kunnen in de periode 2015-2030 nieuwe hoogwaardige woonmilieus worden ont wikkeld. Daarmee wordt de kwaliteit van de woningvoorraad verhoogd, kunnen Schiedammers wooncarrière maken en wordt een bijdrage geleverd aan een evenwichtiger bevolkingsopbouw. Schiedam als dé historische stadskern in Rotterdam-Rijnmond Steden met een historisch karakter bie den in de toekomst de beste mogelijkhe den tot een positieve ontwikkeling. Water speelt daarbij een belangrijke rol. Voor Schiedam liggen hier volop kansen, zowel in de historische binnenstad als op en rondom het openbaarvervoérsknooppunt Schieveste. De ambitie van het college is om deze kansen te benutten en daarbij de binnenstad van Schiedam weer op de kaart te zetten. Dit geeft een positieve impuls aan het functioneren van de stad als geheel. Lees Gemeenteberichten ook online

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 23