Autonieuws Opwaardering BMW R en GS Honda en Bassie en Adriaan Seat voorziet Leon Copa van veel luxe BMW 5- en 7-serie met Bang Olufsen Kevin Abbring in de startblokken voor WRC Ferrari online veiling Nieuw Volvo testcentrum Chevrolet en ManUnited LEAFinan- ciering van Nissan Voor Ferrari-liefhebber en muzikant Eric Clapton heeft het Italiaanse merk de 458 Italia aangepast met als uitkomst de SP12 EC. Nauwgezette aandacht was er vooral op het gebied van stijl en technologie en het leggen van een link naar de 512 BB. Van dat model heeft Eric Clapton al drie exemplaren in handen gehad. BMW Motorrad brengt deze zomer speciale uitvoeringen op de markt van de succesnum mers BMW R 1200 GS en R 1200 RT. Eerstgenoemde wordt aangeboden als Legend Edition met aantrekkelijke opties. De BMW R 1200 RT wordt exclusief voor de Ne derlandse markt uitgevoerd in een chique lakkleur Light- grey-metallic. Alles wat de GS succesvol heeft gemaakt, is nu terug te vinden in de R 1200 GS Legend Edition. Het speciale model combineert de ervaring van BMW Motorrad met de laatste innovaties. Het veiligheidspakket biedt gemakken als bandenspan ningcontrole (RDC), ABS en Automatic Stability Control (ASC) en een alarmsysteem met afstandsbediening. Daarnaast maken opties als handvatverwarming, hand- kappen, boordcomputer, Enduro Electronic Suspension Adjustment (ESA) en kof ferdragers aan beide kanten verre, avontuurlijke reizen nog comfortabeler. Voor een on derscheidende uitstraling is de motor bovendien voorzien van verchroomde uitlaatbochten en witte Led-knipperlichten. De BMW R 1200 GS Legend Edition is leverbaar vanaf 17.790 euro. Met de Legend Edition-uitvoering loopt het klantvoordeel op tot bijna 3.500 euro. Speciaal voor de Nederlandse markt wordt de BMW R 1200 RT in een gelimiteerde oplage van slechts vijftig stuks in de fabriek voor zien van de lakkleur Light- grey-metallic. I Ferrari gaat online een I veiling houden om fondsen te werven voor de families van de slachtoffers van de aardbevingen in de regio Emilia-Romagna. De veiling bevat onder meer zeldzame items zoals een 599XX Evo, de extreme niet-gehomologeerde sport berlinetta met een com merciële waarde van 1,3 miljoen euro. Verder wor den racehelmen en -pak ken van Massa en Alonso geveild, www.ferrari.com Volvo Car Corporation laat een nieuw testcentrum voor actieve veiligheidssystemen bouwen. De nieuwe faciliteit zal de toonaangevende rol die Volvo op het gebied van veiligheid speelt nog verder versterken. Op dit moment ontwikkelen Volvo-ingeni- eurs nieuwe technologieën die Volvo's toekomstvisie, vanaf 2020 mag niemand die in een nieuwe Volvo rijdt nog zwaar of fataal lichamelijk letsel oplopen in geval van een ongeluk, weer een stap dichterbij brengt. Chevrolet gaat een vijfja rige samenwerking aan met Premier League topclub Manchester United als Of ficial Automotive Partner van de voetbalclub. Seat verhoogt de aantrek kingskracht van de Leon Copa Business door de toevoeging van Bi-Xenon kpplampen, Adaptive Front Lighting System (AFS), een koplampreinigingsinstallatie en LED-verlichting achter en dat zonder meerprijs. Vanaf 19.550 euro (1.2 TSI) zijn ook features als volautomatische airco, een radio/navigatiesy steem, Bluetooth, een multi functioneel stuurwiel, cruise control, parkeersensoren, 16 inch lichtmetalen wielen en mistlampen vóór standaard aan boord te vinden. Seat levert de Leon Copa Busi ness met een keuze uit twee zuinige, pittige motoren: de 1.2 TSI Ecomotive benzine met 105 pk en de 1.6 TDI E-Ecomotive diesel met 105 pk. Snelle beslissers profiteren tot 1 juli maxi maal, want per die datum zal de vanafprijs vanwege een belastingmaatregel met negenhonderd euro naar boven toe worden bijge steld. De 1.6 TDI E-Eco is (ook na 1 juli) leverbaar vanaf 23.950 euro. Dankzij de Dynamic Sound Optimization blijft het geluid ook loepzuiver bij veranderende condities buiten de BMW. Kopers van een nieuwe BMW 5-serie en 7-serie kunnen hun aanwinst voorzien van een geluidssysteem van Bang Olufsen. De zestien actieve luidsprekers'met 1.200 watt vermogen zorgen voor een rijk en natuurgetrouw geluid. Alle zeven tweeters zijn aan een middentoonluidspreker gekoppeld voor een opti male geluidsbeleving. De krachtige subwoofers onder de voorstoelen. Kevin Abbring, de eerste Nederlander in het World Rally Championship. Nog nooit tevoren was de kans zo groot dat een Nederlandse rallyrijder doorkan dringen tot op het allerhoogste niveau van de rallysport als dit jaar. Dank zij Volkswagen Motorsport heeft het jonge Nederlandse rallytalent Kevin Abbring dit WRC-seizoen de mogelijkheid gekregen om met een Skoda Fabia S2000 deel te nemen aan een aantal rally's uit het WK. De inzet van Volkswagen Motorsport geldt als voorberei ding op volgend jaar, wanneer de Polo R WRC zijn opwach ting zal maken in de konings klasse van de rallysport, het WRC. De deelname met twee auto's aan alle rally's van het WRC 2012 is voor Volkswagen van groot belang in de voorbe reiding op deelname aan het WRC, het hoogste niveau in de rallysport. Abbring: "Het is een onge looflijke ervaring om voor een fabrieksteam uit te komen. De auto's zijn optimaal geprepareerd en alles in het serviceteam is tot in de puntjes verzorgd." De Nederlandse Volkswagen-importeur PON steunt Kevin Abbring, on dermeer door hem voor zijn vervoer een Volkswagen Polo GTI ter beschikking te stellen. "Kan ik alvast wennen", zei Abbring bij de overhandiging van de contactsleutel. Op de facebookpagina van Honda geven Bassie en Adriaan uitleg over de Civic-actie. Honda Nederland heeft de kinderhelden Bassie en Adri aan van stal gehaald. Het duo geeft op de facebookpagina van het merk op ludieke wijze uitleg over 4e actie waarbij twee Honda's Civic zijn te winnen. Bassie en Adriaan zijn Honda-fans, getuige hun jarenlange ervaring met de Honda Prelude. Mede door de eigen wijze van presenteren heeft Honda ervoor gekozen dit duo uitleg te laten geven over de campagne, met de nieuwe Honda Civic in de hoofdrol. De opdracht is eenvoudig, maar de uitvoe ring vraagt om de nodige creativiteit van de deelnemers. Gevraagd wordt om op een vrolijke, ludieke wijze een vriend of vriendin ervan te overtuigen een proefrit te ma ken in de nieuwe Honda Civic, dit te filmen en te uploaden op de Facebook- of YouTube- pagina van Honda. Behalve de kans op een prachtige hoofdprijs voor zowel de maker van de film als de hoofdrol speler, een splinternieuwe Honda Civic, ontvangen de eerste vijftig deelnemers een slipcursus. De Honda Civic debuteerde in 1972 en viert dit jaar het veertigjarig jubileum. Wereldwijd zijn er meer dan 18,5 miljoen Civic's verkocht en de Civic is hiermee een van de bekendste en best verkochte modellen wereldwijd. De nieuwe Honda Civic vijfdeurs is speciaal voor de Europese markt ontworpen en voldoet optimaal aan de eisen van de autorijder. LEAFinanciering is een manier om tegen een vast maandbedrag een nieuwe Nissan Leaf te rijden. Met dat initiatief willen Nissan Nederland en Nissan Finan cial Services meer mensen interesseren voor elektrisch rijden. LEAFinanciering is een scherpe financie ring met een slotsom. Over die slotsom hoeft de klant alleen rente te betalen en geen aflossing. Hierdoor pakt de maand- termijn veel lager uit dan gebruikelijk. De slotsom is gelijk aan de zogenoemde Gegarandeerde Terugkoop Waarde, die de klant vooraf met de dealer afspreekt. Met de LEAFinanciering heeft de klant aan het einde van de looptijd de opties: de Nissan Leaf inruilen tegen een nieuwe, met de Gegarandeerde Terugkoop Waarde voldoen aan de openstaande slotsom met het inleveren van de Leaf en vervolgens opnieuw een LEAFinanciering voor zijn nieuwe Leaf afsluiten. De kenmerken van LEAFinan ciering zijn onder andere rijden tegen een vaste, lage maandtermijn en een loop tijd van 36 of 48 maanden.

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 33