WerkenPlus Proces operator/Electromonteur ZZZ I FROM concept To |nstallation Watersector heeft flink wat werk voor de boeg Kom ons team in Rotterdam versterken: /aLV N.M. HEILIG B.V. Kies voor techniek WHEN YOUR CAREER COUNTS.., ...JOIN FUGRO Teamleider Geo-Advies Wouter Slob vertelt over zijn ervaringen bij Huisman Schiedam. Wouter Slob (30) studeerde Maritieme techniek aan de TU Delft en is inmiddels ruim twee jaar werkzaam bij Huis man Schiedam als Concepts Engineer. "Ik heb Maritieme Techniek gestudeerd aan de TU Delft en heb mijn Master gehaald in Offshore Engineering. Tijdens de praktische stage van mijn masteropleiding Offshore Engineering ben ik offshore geweest en het belangrijkste gevoel dat me is bijgebleven is dat ik deel uit wil maken van de offshore industrie om zijn magie van het overweldigende. Als leverancier van zowel pijplegsystemen, kranen en boortorens maakt Huisman hier ruimschoots deel van uit. Momenteel werk ik op de afde ling Concepts/Sales Pipelay waar wij aanvragen van klan ten voor nieuwe pijplegsyste men uitwerken. Dit betekent dat we in de hoofdlijnen alle componenten van het systeem een plaats geven op of in het schip om verschillende soorten pijp op de zeebodem te leggen. We ontwerpen ook nieuwe equipment om een nieuwe functionaliteit te creëren. Als jonge Engineer heb je bij Huis man legio mogelijkheden, zo kun je je bezighouden met het ontwikkelen van de nieuwste pijpleg-, hijs-, en boorsyste- men maar we richten ons ook steeds meer op het integreren van deze systemen op schepen. Behalve het ontwikkelen van het totaalproduct kun je ook betrokken zijn bij het uit ontwikkelen van specifieke componenten, maar dan op een gedetailleerder niveau. Binnen het hele proces van ontwikkelen tot aan het bou wen van onze equipment is er voor de startende Engineer bij Huisman wel iets te bedenken, waarbij voorop staat dat jij de richting bepaalt en dat je snel verantwoordelijkheid krijgt. *Ï9W4sw- N.M. Heilig B.V. de ontwerper en bouwer voor hoogwaardige installaties voor onder'andere kolenopwerking, bulkhandling, zand, grind en recycling. In de functie van procesoperator electromonteur werk je in teamverband samen, met als doelstelling de fabriek efficiënt en veilig te laten draaien. Je bent mede verantwoordelijk voor het wasproces, de productie en het onderhoud van de installatie. Wij bieden je: - leuke werkomgeving in een internationale organisatie - een leuke werksfëer en grote mate van vrijheid - goede primaire en secundaire arbeidsvoorwaarden NEWTONSTRAAT 17 1704 SB Heerhugowaard T +31 (0) 72 571 66 88 INFO@HEILIQBV.COM WWW.HEILIGBV.COM Heb jij ervaring in soortgelijke functie en zoek je een vaste baan bij een groeiend bedrijf met toekomstperspectief? Ga naar RECCEN.NL/HEILIG en solliciteer direct... We staan er niet zo bij stil, maar hoe groot is ons probleem als we over enkele jaren geen loodgieter meer kunnen vinden om die lekkage te verhelpen, of een monteur voor de defecte koelkast. Om maar te zwij gen over de problemen die ontstaan als er onvoldoende technici zijn om de machi nes te maken waarmee we onze polders droogmalen of wegen aanleggen. Het gebrek aan mensen met een technisch beroep loopt in de toekomst schrikba rend op: als er niets gebeurt is er in 2016 een tekort van 170 duizend technici als dakdekkers, bankwerkers en storingsmonteurs. De komende jaren gaan veel ervaren technici met pensioen en dat verlies wordt niet gecompenseerd door voldoende jonge men sen die voor een technisch beroep kiezen. Tijd voor actie dus! Het kabinet is samen met onderwijsinstellingen en het bedrijfsleven een campagne gestart om jongeren te sti muleren een carrière in de techniek te kiezen. Daarbij wordt de blik nadrukkelijk ook op meisjes gericht. Met voorlichting moeten de jongeren enthousiast worden gemaakt voor een 'maakberoep'. De watersector roept via de website ikonderzoekwater. nl de hulp van scholieren in bij het oplossen van com plexe vraagstukken. Naast dat dit een aantal verfris sende ideeën oplevert, - hoopt de sector hiermee aanstormend talent naar zich toe te trekken. Dat is hard nodig, want de watersector dreigt duizen den werknemers tekort te komen. Dat komt aan de ene kant door de vergrijzing en aan de andere kant door een matige instroom bij watergerelateerde studies. Het is daarom vooral zaak van imagopoetsen. Op ikonderzoekwater.nl krijgen scholieren onderwerpen aan gereikt voor hun profielwerk stuk. Zo wil het Hoogheem raadschap van Schieland en de Krimpenerwaard weten hoe de glastuinbouw voorzien kan blijven worden van voldoende water van goede kwaliteit. De gemeente Apeldoorn vraagt een oplossing voor plekken in de stad die bij heftige regenval snel onder water lopen en de gemèente Assen wil advies over het verwijderen van wa terplanten uit vijvers. Voor de begeleiding kunnen scholieren een beroep doen op professio nals uit de sector. Stel je eens voor, een hoogleraar die je helpt bij je werkstuk. Dat kan bijna niet fout gaan. Een van de thema's is 'water in de stad'. Wil jij werken bij de marktleider in Nederland op het gebied van Geotechniek? En ben je toe aan een vervolgstap in je carrière, als geotechnisch adviseur? Dan is de functie van Teamleider Geo-Advies bij Fugro jouw nieuwe uitdaging. Je bent verantwoordelijk voor het aansturen van het team Geotechniek en het lelden van projecten op het gebied van gebouwen, bouwputten, industrie, weg- en railinfrastructuur, grond- constructies en bouwrijp maken van woningbouwlocaties en bedrijventerreinen. Projecten waar Fugro zich mee bezig houdt zijn onder andere: de MAVA, funderings adviezen voor "de Rotterdam", boortunnel Sluiskil, en vele andere groot- en kleinschalige projecten. Binnen Fugro ben je als Teamleider Geo-Advies zowel Intern als extern expert op het gebied van geotechniek. Je neemt deel in commissies, verzorgt publicaties en geeft lezingen. Daarnaast ben je verantwoordelijk voor het coachen en begeleiden van de ntaadvlseurs Geotechniek. Functie eisen Een afgeronde HBO- of WO opleiding Civiele Techniek (richting Geotechniek) 8-10 jaar werkervaring In het vakgebied Geotechniek Je bent ondernemend, je beschikt over een interessant netwerk en je weet je netwerk te onderhouden Je bent innovatief ingesteld, gericht op samenwerken en het behalen van resultaten Je kan projecten leiden en mensen enthousiasmeren Wat wij bieden Als marktleider op geotechnisch gebied heeft Fugro een unieke combinatie van state of the art grondonderzoekstechnieken, data interpretatie services, monitoring tijdens de uitvoering en engineering. Werken bij Fugro betekent een uitdagende en afwisselende functie In een prettige en collegiale werksfeer. Als Teamleider Geo-Advies werk je steeds volgens de laatste inzichten in het vakgebied. Naast een uitstekend salaris biedt Fugro goede secundaire arbeidsvoorwaarden. Interesse? Voor meer informatie kun je contact opnemen met Peter van Steenoven, Hoofd Geo-Advies Zuid-Nederland. 0184-620700 www.werkenbijfugro.nl IBRD

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 39