WerkenPlus Kees in 't Veen Hans Poortvliet: 'Nederlanders zijn niet zo goed in het uitdelen van complimenten' Beheer BV Examen gedaan: baan zoeken of doorleren Allround Metaalbewerkers Aluminium ^KERROOIA De schoolexamens zijn weer achter de rug. En dan? De pechvogels die gezakt zijn zul len balen, maar hebben weinig te kiezen: ze gaan nog maar een jaartje door met hun stu die. Voor de geslaagden is het spannender. Ze sluiten een be langrijke fase in hun jonge le ven af en moeten kiezen wat ze verder gaan doen. Is er wel een baan voor ze? De werkloosheid is in ons land opgelopen tot 6 procent en voor jongeren is dat bijna 10 procent. Nog lang niet zo hoog als in de zuide lijke landen, maar toch heeft één op de tien jongeren geen baan. Tijdens de crisis in 2008 was het dringende advies: doorleren. Maar de jongeren die dat gedaan hebben zijn nu toch wel klaar met de school. Ze willen aan de slag: geld verdienen en een toekomst opbouwen. Som migen maken eerst nog wel een wereldreis, doen rijke ervaringen op en oefenen hun talenkennis. Maar ook zij moeten daarna aan de slag. Overigens is doorle ren altijd een goede keus. Uit statistieken blijkt dat hoe hoger de opleiding, hoe beter de kansen op de arbeidsmarkt. Niet alleen is de kans op werkloosheid kleiner, het salaris is waar schijnlijk ook hoger. Dat verschil loopt tijdens de loopbaan alleen maar op. Geslaagd: Een mijlpaal in het jonge leven Niet de hoogte van ons salaris, maar de mogelijkhe den om je te ontwikkelen, de vrijheid om je werk naar eigen inzicht in te delen en vooral het gevoel dat je gewaardeerd wordt zijn belangrijk voor het werkplezier. Dat blijkt steeds weer uit diverse onderzoeken. Het managersmagazine Management Team (MT) besteedt veel aandacht aan het fenomeen 'werkplezier' en in dat kader wordt verwe zen naar Duits onderzoek dat aantoont dat gebrek aan waardering dodelijk is voor de motivatie van de medewerkers in een bedrijf of instelling. Een studie van McKinsey toonde drie jaar geleden ook al de kracht van complimenten aan. En de lijst van Beste Werk gevers 2012 die MT onlangs publiceerde, laat zien hoe belangrijk betrokkenheid bij je medewerkers is. Bedrijven die betrokkenheid tonen zijn winstgevender en hebben ook tevredener klanten. Volgens Hans Poortvliet van Waarderingsmanagement.nl is het tonen van waardering een van de meest onderschat te instrumenten die leiding gevenden in handen hebben. "In Nederland zijn we het niet gewend om complimen ten te geven. Amerikanen zijn is onderdeel van Koninklijke Oe Vries Scheepsbouw, producent van exclusieve custom-built megajachten, onder de naam Feadship, wereldwijd marktleider binnen dit topsegment. Naast Yacht Equipment ontwerpen, bouwen en installeren wij onder meer aluminium dekhuizen en schroefasinstallaties. Akerboom Yacht Equipment telt circa 135 medewerkers. Voor het bouwen van dekhuizen voor de jachtbouw De functie De metaalbewerker heeft een belangrijk aandeel in de bouw van de aluminium dekhuizen voor luxe, zeewaardige jachten. Je bent verantwoordelijk voor het maken van onder andere zijwanden, schotten, dekken en verschansingen. Je doet dit aan de hand van snijpakketten en werktekeningen. Jij biedt Je hebt MBO werk- en denkniveau en meerdere jaren ervaring als metaalbewerker. Daarnaast ben je bekend met het materiaal aluminium en heb je bij voorkeur een NIL mig/ mag lasdiploma niveau 2. Ben je geïnteresseerd? Kijk op onze website www.ayeholland.nl voor meer ihformatie over deze vacature of neem contact op met Susan van Stijn, P&O adviseur, 071 - 5761600. Stuur je sollicitatie per e-mail naar P&0@ayeholland.nl Tip: Laat je inspireren! Op onze website vertellen enkele collega's over hun werk bij AYE Saamhorigheid is belangrijk. daar veel beter in, die geloven in aanmoedigen. Dat komt op ons soms over als 'onecht', maar als het een truc zou zijn, zou het niet werken. Ook Amerikanen prikken daar zo doorheen. Dat een Nederlands compliment oprechter lijkt, komt eerder doordat we er zo weinig geven. In Nederland hoor je het als er iets fout gaat, niet als het goed gaat. In de schoonmaakbranche werd eer der dit jaar gedemonstreerd voor respect. Dat is veelzeggend." Naast waardering is ook het teamgevoel belangrijk voor de motivatie, evenals persoon lijke aandacht. En juist aan die persoonlijke aandacht ontbreekt het tegenwoordig vaak op het werk. Er is geen tijd meer om samen te lunchen of 's ochtends met z'n allen koffie te drinken. En dat doet de saamhorigheid Ook het Nieuwe Werken (waarbij je je werk naar eigen inzicht qua tijd en plaats kunt indelen) doet die sociale controle geen goed. Alhoewel sommige bedrijven dat aardig weten te ondervangen. Akerboom Yacht Equipment Voor onze nieuwe locatie in Ridderkerk zijn wij per augustus/ september op zoek Kees in 't Veen Beheer B. V. is de beheersmaatschappij van Kees in 't Veen Tanktransporten B. V., Tank Cleaning Europoort B. V. en partner binnen het ITT transportservicecentrum. Wegens uitbreiding zijn wij op zoek naar een Monteur zware voertuigen Lasser Als monteur zware voertuigen ben je verantwoordelijk voor: het (periodiek) onderhouden van het wagenpark en verwante technische installaties het uitvoeren van reparaties en verhelpen van storingen aan het wagenpark het opbouwen en verrichten van aanpassingen aan de voertuigen mechanische, elektrotechnische, en hydraulische werkzaamheden; het uitvoeren en registreren van periodieke inspecties, controles en keuringen Voor deze functie vragen wij: Minimaal het diploma automonteur (zware) voertuigen Aanvullende opleidingen op het gebied van hydrauliek en elektronicatoepassingen. Ervaring in het onderhoud en het repareren van opleggers en aanhangers Rijbewijs B en E met een ruime praktijkervaring heeft de voorkeur RVS lassen is een pre Je hebt een collégiale en flexibele instelling Goede computervaardigheden Goede beheersing van de Nederlandse taal Goed kunnen functioneren onder hoge werkdruk Beschikken over eigen vervoer Wij bieden: Bij gebleken geschiktheid een vaste aanstelling bij een jong en dynamisch bedrijf Een marktconform salaris en deelname bedrijfspensioenregeling Groei- en opleidingsmogelijkheden Mobiele telefoon Schriftelijke sollicitaties met CV kun je richten aan: Kees in 't Veen Beheer BV t.a.v. mevr. C. Kros Moezelweg 171 3198 LS Europoort-Rotterdam Voor nadere informatie over deze functie kun je contact opnemen met dhr. Jeffrey in 't Veen tel. 0181 - 233542 of jeffrey@intveen.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 41