Veiligheidsgevoel OV RET verbeterd KinderBrillenKanjer in Schiedam vr. 29 JUNI LAATOPEN Shoppen tot 23.00 uur! o I Liduina in the spotlights Bazaar aan de Schie Getuigen gezocht van overval op bejaarde man ROTTERDAM WreémÊR// Open dag zaterdag 16 juni Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 13 juni 2012 Nieuwe Stadsblad pagina 5 Het veiligheidsgevoel in het openbaar vervoer in de stadsregio Rotterdam is voor het eerst sinds 2007 weer ge stegen. Vervoersbedrijf RET ondervroeg eind 2011 meer dan 83.000 reizigers in tram, bus, metro en regionale trein over hoe veilig zij zich voelden in het OV. Het algemene cijfer voor de veiligheid was een 7,6. Sinds 2007 stond dit cijfer steevast op een 7,3. Een woordvoerder van de RET laat weten dat het bedrijf 'Heel erg tevreden is met dit cijfer', maar dat de aandacht voor dit onderwerp niet moet verslappen. „Elk incident is er tenslotte één teveel." Desmond Feteris Schiedam Op een wisselvallige vrijdag middag dendert de ene na de andere metro voorbij op station Schiedam-Centrum. Zonder uitzondering rijden de rijtuigen voorbij en haasten reizigers zich om een zitplek te bemachtigen. „Ik reis zes keer per week met de metro", vertelt Shaheen Hols- man (34). „Ik heb meegemaakt dat zwartrijders lastig werden tegen personeel en andere rei zigers, maar als je gewoon goed blijft opletten gaat het prima." Wel heeft hij commentaar op het personeel. „De controleurs gaan er te snel vanuit dat ik een zwartrijder ben omdat ik een Reizen met de RET voelt voor reizigers veiliger ten opzichte van 2010. „Helemaal als je het vergelijkt met vijf jaar terug, toen barstte het van de zwervers." FOTO: DESMOND FETERIS andere huidskleur heb." De grootste mutatie in het vei ligheidsgevoel vindt plaats bij de metroreizigers. In 2005 zei 13,2 procent van de metrorei zigers het OV te mijden omdat ze zich onveilig voelde, in 2011 was dit 7,9 procent. Van de to tale groep reizigers is 19,9 pro cent slachtoffer of ooggetuige geweest van een incident.in 2005 was dit 23,1 procent. De RET laat weten dat dit cijfer ondanks de daling 'nog steeds erg hoog is. Maar we moeten wel reëel blijven. We vervoeren de maatschappij en daar horen incidenten bij.' De strakke sa menwerking met onder andere de gemeente draagt volgens de RET wel bij aan het gestegen cijfer. „We zijn blij dat het een aandachtspunt is." Martijn van der Ent (33) vindt dat de situatie in de metro sterk verbeterd is. „Een aantal jaar terug leek het erop dat zwervers en dergelijke gewoon gratis mee mochten. Die zag je dan ook ge woon drugs gebruiken en zo." Verder heeft Van der Ent hooit iets meegemaakt in het OV. Wie wel wat heeft meegemaakt is een 22-jarige vrouw die liever anoniem blijft. „Ik ben twee keer lastiggevallen in de metro van Rotterdam naar Den Haag. Die vermijd ik nu liever, ik pak liever de sprinter." De metrolijnen in de stadsregio Rotterdam krijgen van de reizi ger een 7,6 voor de veiligheid. Ten opzichte van 2010 is dit een stijging van 0,2 punten en daar mee loopt de regio gelijk met het landelijk gemiddelde. Schiedam In de Heilig Hartkerk in Schiedam-Zuid laten ze de naamdag van stadsheilige Liduina, donderdag 14 juni, natuurlijk niet onopgemerkt voorbij gaan. Achterin de kerk, bij de Liduinakapel waar vorig jaar de feestelijke opening plaatsvond van de nieuwe kunstwerken over Liduina, zal op een speciale manier worden stilgestaan bij deze bijzondere vrouw. Pastoor Möller, de bouwpas toor van de Heilig Hartkerk en Liduina-kenner, heeft bij de bouw in 1926, de robuus te kerk gesierd met verschil lende kunstwerken gewijd aan de stadsheilige. Op 14 juni wordt in de Hei lig Hartkerk over Liduina verteld en gezongen. Het Heilig Hartkoor zingt Lidui- na-liederen. Aanvang van de viering is 19.00 uur. Zie ook: www.heilighartkerk.nl Schiedam Op de kades van de Schie wordt vrijdag 29 en zaterdag 30 juni een Turkse bazaar georganiseerd. Dat gebeurt in het kader van 400 jaar Turks/Nederlandse betrekkingen. Op de bazaar treden kunstenaars en zan gers op en worden culturele producten aangeboden. Wie dat wil kan een kraam huren om zijn producten, aan de man te brengen. Neem in dat geval contact op met In eke Hagen, tel. 273 47 80. Schiedam De politie is op zoek naar getuigen die in de nacht van zaterdag op zondag, rond half vijf in de ochtend, iets gezien of gehoord hebben van de gewelddadige overval op een bejaarde man aan de 's-Gravelandseweg. Rond half vijf die nacht/och- tend drongen twee personen binnen bij de woning van de bejaarde man (83). Door de manier waarop zij dit deden is het heel goed mogelijk dat omwonenden iets gehoord hebben. Ze zijn namelijk niet stilletjes de woning binnengeslopen, maar behoorlijk luidruchtig te werk gegaan. De daders blindeerden de hoogbejaarde man vervol gens en gingen op rooftocht door de woning. Hierbij namen ze dusdanig veel ei gendommen van de man mee, dat zij er een aantal op straat hebben laten vallen. De man zelf raakte niet gewond en maakt het volgens de poli tie naar omstandigheden goed. „Hij had direct na het voorval geen behoefte aan slachtoffer hulp, maar kan dat natuurlijk later alsnog aangeven als dat nodig blijkt te zijn. Hij heeft in ieder geval geen lichamelijk letsel aan de overval overgehou den", aldus de politie. De recherche is inmiddels ge start met een groot onderzoek. Hierbij worden sporen in de woning minutieus onderzocht. Daarnaast wordt gekeken of er beelden zijn waarop het tweetal te zien is. De recherche wil graag in con tact komen met personen die rond half vijf en wellicht al eer der iets verdachts gezien hebben op of rond de 's-Gravelandse- weg. In ieder geval één van de daders is een man en de daders zijn ver moedelijk rond de 25 jaar oud. Heeft u informatie over deze beroving? Of kent u de da ders? Neem dan contact op met de politie via 0900-8844. Dit kan ook anoniem via 0800-7000. FOTO: WM ADVERTORIAL SCHIEDAM - De KinderBrillen Kanjer van dit seizoen bij Brilmode Rob Boon is gekozen. Uit de vele deelnemers is Lente van der Helm uit Schiedam de geluk kige winnares geworden. Lente heeft de prijs, een speelgoedbon, in ont vangst genomen van filiaalhoudster Stephanie van der Well. Alle kinderen tot en met 12 jaar die een bril kopen, kunnen het hele jaar meedoen. Als de glazen binnen zijn mag je zelf de bril komen maken. Je slijpt de glazen en monteert ze in het montuur. Natuurlijk onder deskundig toezicht van de opticien. Als dat allemaal goed is gelukt, krijg je een waar Bril-diplo- ma. Met de nieuwe bril op je neus wordt er ook nog een mooie foto van je gemaakt. Één maal per seizoen wordt er een fit www.rotterdamlaatopen.nl WORLDPORTWORLDCITYROTTERDAMWORLDPORTWORLDSHOPPING Gemeente Rotterdam Lente: "De mooiste van allemaal KinderBrillenKanjer gekozen die een mooie prijs in ontvangst mag nemen. De foto komt in de krant en je foto staat, ook in de etalage van Brilmode Rob Boon, Hof van Spaland 5 in Schiedam. Alle deelnemers vind je ook op www.brilmoderobboon.nl DOMUS MAGNUS DELUXE VAN OUDER WORDEN Particuliere woonzorgorganisatie Domus Magnus biedt ouderen de mogelijkheid om in een luxe woonomgeving persoonlijke zorg en dienstverlening te ontvangen. De Magistraat organiseert op zaterdag 16 juni een open dag op haar luxe woonzorglocatie. U kunt op deze dag een kijkje netnen in het prachtige monumentale pand, deelnemen aan een rondleiding en de ruime appartementen bezichtigen. Een kop koffie staat voor u klaar! Datum: zaterdag 16 juni van to.oo tot 17.00 uur. De Magistraat, Henegouwerlaan 70-82, Rotterdam Kijk voor meer informatie op www.domusmagnus.com/opendag

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 5