Tien miljoen extra I voor het O.V. t l i I i I «se NipiuS OPENHUIS Schiedam hoopt record te vestigen met 150 chihuahua's op de catwalk Van de lezer: 'Maak me zorgen om de groene long donderdag 28 juni van 17.00 tot 21.00 uur Klein Nieuws SBO moet blijven! _p Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 27 juni 2012 Nieuwe Stadsblad pagina 13 i EP Na alle negatieve berichten over bezuinigingen, eindelijk eens een opsteker! Door het Lenteakkoord krijgt de regio Rotterdam er komend jaar tien miljoen extra bij voor openbaar vervoer. Nu alleen nog de Stadsregio ervan overtuigen dat dat geld ook daadwerkelijk aan OV besteed moet worden. Van de redactie Schiedam Want dat is ze voorlopig niet van plan. De Stadsregio, de eigenaar van de RET, wil die tien miljoen extra helemaal niet uitgeven aan openbaar vervoer. GroenLinks Rotterdam en Schiedam vinden dat ongelofelijk en wilen er al les aan doen om dat geld wel aan openbaar vervoer te be steden. „Tien miljoen extra is goed nieuws, want het kabinet Rutte heeft de afgelopen jaren heel veel bezuinigd op de trams, bussen en metro's in de grote steden", zeggen fractievoorzit ters Ed Gloudi en Arno Bonte. „We willen de 10 miljoen inzet ten voor het in stand houden van belangrijke tram- en buslij nen, een goede dienstregeling van de metro en het laten varen van een waterbus." GroenLinks wil snel een voor stel maken om de ov-plannen in de Rotterdamse regio voor 2013 te verbeteren. Om het geld zo goed mogelijk te besteden wil de Een opsteker voor het openbaar vervoer. Maar de Stads regio is eigenlijk niet van plan een extra tien miljoen ook daadwerkelijk in het OV te stoppen. FOTO: WM partij gebruik maken van wen sen van reizigers. Daarom heeft de partij een website www.ov- idee.nl geopend met de centrale vraag 'Wat zou u doen met 10 miljoen?'. Hierop kan worden aangeven welke verbeteringen er volgens de bewoners en wer kenden in de regio Rotterdam bij het openbaar vervoer nodig zijn. Bezoekers van de website kun nen uit een aantal gegeven opties de vier meest gewenste aanvinken. Zo is er een mo gelijkheid om een deel van het geld te besteden aan buslijn 48, zodat die weer naar Keizers- waard kan rijden. Ook kan ge kozen worden voor het niet-op- heffen van Tram 20 op zondag. Handig voor voetballiefhebbers Tram 23 naar Schiedam en Vlaardingen kan met het geld 'in stand worden ge houden of er kan weer een tram worden ingezet door Blijdorp. Een andere mogelijkheid is om meer geld te steken in de, metro. Zodat metro's in het weekend ook 's nachts kun nen rijden, maar er kunnen van tien miljoen euro ook best waterbussen worden ingezet op de Nieuwe Maas of een pontje tussen Kra lingen en Feijenoord. Maar misschien vinden juist veel mensen het wel fijn als de prijsverhoging van de ov- chipkaart niet doorgevoerd zou worden. Geef uw mening op: www. ov-idee.nl Cool Kidz k in derdag ver blijf Parkweg 222 3119 CR Schiedam tel: 010-426 16 86 Krdercbgverbjt Schiedam In de Schiedamse binnenstad wordt deze zondag voor de 2e keer Dog Day georganiseerd: een dag voor en door honden en hun baasjes. Tijdens de koopzondag is het Land van Belofte het decor van alle rassen honden met hun vaak kleurrijke baasjes. Elk ras ofniet-ras, groot, klein, middel maatje is die middag het mid delpunt van belangstelling. Vanaf 12.00 uur kan er ter plaatse worden ingeschreven en om 13.00 uur begint het programma. Er komt een heuse dog-walk waar die middag drie sessies van elke keer 20 honden en hun baasjes over kunnen paraderen. Iedereen-kan en mag meedoen, maar vol is vol! Tijdens Dog Day zijn er leuke prijzen te win nen voor de stoerste en mooiste viervoeters. Tussendoor komt de Koninklijke Nederlandse Politie Hondenschool demon straties geven. Speciale aandacht is er voor het bijzondere hondenras de Chihuahua. Zo zal er onder meer een poging worden on dernomen om het Nederlands record te verbeteren om zoveel mogelijk Chihuahua's samen met hun baasjes tegelijk op het podium te krijgen. Het record staat nu op 123. Het streven is naar 150 van die lieve, schattige Chihuahua's! De middag wordt aan elkaar gepraat door Martin Gaus. Er komen kraampjes met dier- benodigdheden en leuke heb bedingetjes in de Lange Kerk straat. Hier zijn een dierenarts, trimsalon, leveranciers van hondenvoeding, dieren (web) winkel, hondenuitlaatservice en dierenbescherming te vinden. Column Vorige week stond in de krant dat bij Stichting Meervoud 33 fulltime banen verdwijnen. Dit komt doordat ze bijna één miljoen euro te weinig hebben. Wij vinden het heel erg voor deze mensen en hopen dat ze snel een andere baan vinden. In de krant stond dat het gemiddeld aantal leerlingen per klas niet veel groter zal worden. Het zal rond de 26 blijven. Wij vinden dit eigenlijk te veel. Om kinderen goed iets te leren, moeten de klassen klei ner worden. Gemiddeld 20, zodat de meester qf juf betere aandacht kan geven aan de kinderen. De klassen worden steeds groter omdat steeds min der kinderen naar het SBO gaan. Ze krijgen op school een rugzakje en moeten in een klas van 30 kinderen zitten. Wij hebben gemerkt dat het heel goed voor ons is om op een school te zitten waar de klassen kleiner zijn en waar ze vooral kijken naar hoe je zelf bent. De meesters en juffen kijken waar je goed in bent en helpen je met de dingen waar je niet goed in bent. Alleen hoefje niet extra te gaan lezen, omdat je daar wat minder in bent. De regering vindt dat er steeds minder 'speciale' scholen moeten komen, maar wij vinden dit een slecht idee! SBO moet blijven en wij hopen dat de nieuwe regering veel geld in het onderwijs gaat stoppen, want wij zijn toch de toekomst! Jacoub(12) Nikki (12)en Rumen (12) SBO De Poldervaart Stichting Kik'r wil kinderen zoveel mogelijk be trekken bij de maatschappij. Reageren kan op www. nieuwestadsblad. nl. Rob Borsboom heeft bij de gemeente zijn zorgen uitgesproken over de planvorming rond Thurlede en sportpark Kethel. „U bent aldaar voornemens om onder an dere een honderdtal woningen te bouwen. Uit de commissievergadering blijkt duide lijk dat er nog veel onduidelijkheden be staan. De oh zo beschermde Groene Long komt met deze plannen in onze optiek in verval. Ook levert het de Schiedamse be volking potentieel hoge financiële risico's op. Het is dus te bepleiten om de Groene Long intakt te laten en Sportpark Kethel indien mogelijk gewoon te handhaven. Want: hoe groen blijft de Groene Long? Wordt deze met de voorliggende plannen behouden en verstrekt, zoals in het ver kiezingsprogramma van de PvdA staat? Is het plan 'Schiedam in beweging' niet gewoon een mooi commercieel verhaal dat er op neer komt dat groen in Thurlede en Kethel moet wijken voor euro's en de gemeente het financiële risico draagt? In mijn beleving gaat de geplande bebouwing in de sportparken Kethel en Thurlede ten koste van de groene long en zijn de financiële risico's voor de gemeente nog onvoldoende in kaart gebracht. Mooi plan dat document 'Schie dam in beweging'. Leuk idee om huizen te projecteren van 6 ton in een woningmarkt 4 waar met name minder vraag is naar juist dit soort dure woningen. Is het niet zo dat als het bestuur haar zin krijgt de groene long in Thurlede en Kethel soort vinexwijk wordt als een Sveapark? Zelfben ik 5 jaar geleden komen wo nen aan de Groene long en wist ik dat met name de PvdA altijd voorstander was van het behoud en versterking van de groene long. De komende weken zal blijken wat de verkiezings beloften van de PvdA waard zijn. Als ik ni alle geluiden beluister dan heb ik twijfels en zeg ik niet: Schiedam be weegt maar Schiedam vertwij felt." WONEN/SLAPEN/KEUKENS Volop jjjpi GRATIS Bedrijven parkeer- mm'SU ruimte A Maasdijk: Maasambacht 3-7 Tel. 0174) 513 490

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 13