Woonplus nieuws Woonplus vernieuwt i De Grote Woontest 2012 Rapport Samen Buurten Nieuwland 1 DE GROT WOONTEST Algemeen In de wijken i Jaarverslag 2011 Eind juni publiceert Woonplus het jaarverslag over 2011. In het jaarverslag, de landelijke trend in - vele woningen ver met als titel 'Woonplus vernieuwt', leggen wij verantwoording af over de kocht. En de vele leefbaarheidsacties in de behaalde resultaten in het afgelopen jaar. wijken waren een succes. Nieuw ondernemingsplan Woonplus kijkt terug op een bewogen jaar waarin we lastige beslissingen hebben moeten nemen. Er is een nieuw ondernemingsplan vastgesteld, waarin de doelen voor de komende jaren zijn vastgelegd. We hebben duidelijke keuzes gemaakt. Deze keuzes hadden consequenties voor de medewerkers: een reorganisatie met gedwongen ontslagen. We hebben afscheid moeten nemen van gewaardeerde collega's. Terug naar de kerntaak, vernieuwen en daarvoor geld vrijmaken In 2011 is de koers ingezet op vernieuwing van ons bezit. Vernieuwen is noodzakelijk om de continuïteit van de organisatie op de lange termijn te garanderen en ook op de lange termijn goede huisvestiging te bieden aan onze. klanten. Wij richten ons op de 'kerntaak wonen', vernieuwen van ons vastgoed en het creëren van middelen die daarvoor nodig zijn. Hierbij is een lerende organisatie met gemotiveerde en professio nele medewerkers is cruciaal. Successen geboekt Samen met onze belanghouders hebben we in 2011 veel successen kunnen boeken. Met de gemeente zijn afspraken gemaakt over lopende en nieuwe projecten in Schiedam. Met de koepel van bewonersverenigingen (SOBO) is een langlopende participatieover eenkomst gesloten, waarin samenwerkings- afspraken zijn vastgelegd. Ondanks de moeizame woningmarkt hebben we - tegen Financiële uitdagingen voor de toekomst Kijkend naar de toekomst staan we voor de grote financiële uitdaging om ons bezit te vernieuwen en sociale stijging in Schiedam te borgen. We wenden alle mogelijkheden aan om de financiële ruimte te creëren zodat wij deze vernieuwing kunnen doorzetten. Dat doen we samen met partners die bereid zijn te investeren in onze stad. Samen blijven we ernaar streven om de woonwensen van Schiedammers te vervullen. Meer weten? Benieuwd naar ons jaarverslag? Voor het eerst wordt ons jaarverslag alleen in digitale vorm uitgegeven. U vindt deze digitale uitgave op onze website www.woonplus.nl. jaarverslag 2011 Vanaf 21 mei start De Grote Woon test 2012 in de regio Rotterdam. In deze vragenlijst over woonwensen kan iedere inwoner, vanaf 18 jaar, zijn of haar woonwensen invullen. De vragen gaan in op de wensen en (on)tevredenheid ten aanzien van woningen, buurten en wijken. De informatie uit De Grote Woontest wordt gebruikt om de woningen, de woonomgeving en de voorzieningen in de wijken.beter aan te laten sluiten bij de wensen van IN DE REGIO ROTTERDAM bewoners. Het onderzoek wordt gesteund door 41 partijen die helpen de regio Rotter dam te ontwikkelen. Woonplus is een van de deelnemende corporaties. De vragenlijst is beschikbaar op www.degrotewoontest.nl. Mooie prijzen Iedereen die meedoet, maakt kans op de hoofdprijs ter waarde van 1.000 euro. Elke deelnemer die de vragenlijst via internet invult, ontvangt allereerst zijn eigen woonprofiel, wat ingaat op de per soonlijke woon- en leefstijl. Elke vijftigste deelnemer ontvangt een 'pluim' ter waarde van 15 euro. Deze pluim kunt u inwisselen voor bijvoorbeeld een toegangskaartje voor een attractiepark, een wijnpakket, tijdschriftenabonnement, een heerlijke high tea of vele andere prijzen. Als hoofd prijs is er een gouden pluim te winnen ter waarde van 1.000 euro! Meer informatie over de prijzen en de test is terug te vinden op www.degrotewoontest.nl. Over De Grote Woontest regio Rotterdam Met het onderzoek kunnen bedrijven en organisaties het wonen in de regio beter afstemmen op de wensen van inwoners. Dat is ook de reden dat er maar liefst 41 opdrachtgevers meedoen, zoals ontwikke laars, woningcorporaties, gemeenten in de regio en de gemeente Rotterdam. Het onderzoek loopt vanaf half mei tot half juli. Na de zomervakantie worden de eerste resultaten verwacht. Het project Samen Buurten, onderdeel van het Wijkactieprogramma Nieuwland, wil de leefbaarheid in de wijk verbeteren, betrokkenheid van bewoners en orga nisaties vergroten en ondersteuning bieden waar dat nodig is. Samen Buurten is een initiatief van SWS Welzijn, Seniorenwelzijn, Maatschappelijke Dienstverlening Nieuwe Waterweg en Woonplus, in samenwerking met de politie. Gemeente Schiedam en andere organisaties in Nieuwland. Onlangs is het onderzoek in het gebied rond de Johan de Wittsingel e.o. afgerond. Resultaten Medewerkers van Samen Buurten zijn langs geweest bij de bewoners. De anoni miteit in de buurt Johan de Wittsingel e.o. is hoog. Uit het onderzoek kwamen sociale problemen naar voren, zoals eenzaamheid onder alleenstaande mannen en de zwakke sociaal economische positie van sommige bewoners. Verder blijkt dat veel bewoners bereid zijn zich in te zetten voor de buurt en graag in de buurt willen blijven wonen. Initiatieven Binnen het project 'Samen Buurten' zijn al een aantal bewonersinitiatieven ontstaan. Er is een bewonerskerngroep opgericht (De Buurtstenen) die activiteiten bedenkt en uitvoert waardoor bewoners van Nieuwland meer met elkaar in contact komen. Een voor beeld van zo'n activiteit is 'eetbare balkons', waarbij buurtbewoners met elkaar een cursus hebben gevolgd over gezond eten en het zelf kweken van groenten en kruiden op een balkon. Meer weten? Op de website www.nieuwland-schiedam.nl is meer informatie te vinden Over de wijk Nieuwland. Op de pagina projecten kunt u meer lezen over het project 'Samen Buurten'. Algemeen Valeriusstraat 3-5 Postbus 25 3100 AA Schiedam T (010) 204 51 00 Website algemeen www.woonplus.nl WE Beheer T (010) 204 52 04 Websites nieuwbouwprojecten www. overhetwater. nl www.hetkwartetschiedam.nl Colofon Woonplus Nieuws verschijnt elke laatste woensdag van de maand in Het Nieuwe Stadsblad. Het bevat mogelijk een beknopte en vrije weergave van wettelijke bepalingen. Bij een eventueel geschil kunt u zich niet op het Woonplus Nieuws beroepen. Raadpleeg in zo'n geval altijd de wetten en regelingen zelf. Redactie afdeling Communicatie E-mail: comm@woonplus.nl Het volgende Woonplus Nieuws verschijnt op woensdag 25 juli 2012.

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 14