'Y^ v»_ Geen kans voor berenklauw Voorkom fietsend' 27 JUNI 2012-PAGINA 1 Schiedam Gemeenteberichten AGENDA Raadsvergadering Bestuursvergadering Gemeenschappelijk Orgaan van ROGplus Nieuwe Waterweg 28 juni Datum Locatie 27 28 juni Aleidazaal Stadskantoor Schiedam, Stadserf 1 Stadskantoor Schiedam, Stadserf 1 'Van Horen Zeggen'; wijktheater in Sveaparken 30 juni Startlocatie: Kronalounge, Malmö 75 1 juli Startlocatie: Kronalounge, Malmö 75 Doggy Day 1 juli Binnenstad Schiedam Cornelis Haga Weekend 6 t/m 8 juli Schiedam Lees Gemeenteberichten ook online Tijd 20.00 -23.00 uur 12.00-14.00 uur 20.00-21.30 uur 14.00 -15.30 uur 12.00- 17.00 uur variabel ii i Het echtpaar Van Eijk - Busscher vierde 12 juni jongstleden hun 65-jarig huwelijksjubileum. Loco-burgemeester Foort van Oosten is namens het gemeentebestuur de felicitaties gaan overbrengen. Het echtpaar woont de laatste jaren aan het Van Beethovenplein waarbij zij een goed uitzicht hebben op de vorderingen van de aanleg van de A4. Het briljante jubi leum is verder gevierd in aanwezigheid van hun twee kinderen en vier kleinkinderen. Sinds april is Irado bezig met het be strijden van berenklauw op die plaatsen waar mensen en dieren (gemakkelijk) komen. De berenklauw bezit, net zoals brandnetels, stengels en bladeren met brandharen. Nietsvermoedende inwo ners, bijvoorbeeld spelende kinderen, kunnen na aanraking met de plant flinke brandwonden oplopen. Sinds april steken irado-medewerkers elke vier weken de plant met een spa onder de grond af. Deze werkwijze wordt vijf tot zes keer herhaald..Zo krijgt de plant geen kans te groeien, in bioei te komen en haar zaden te verspreiden. Ontstekingen en brandblaren De plant is aantrekkelijk voor kinderen om zich onder te verstoppen en ook tuiniers moeten bij het snoeien oppassen om de huid niet in aanraking te laten komen met de plant. De brandharen van de plant geven geen on middellijke pijnprikkels. Onder invloed van UV- licht, dus ook de zonnebank, kan de huid in de loop van de dag ontstekingen en brandblaren vertonen. Bestrijding De gemeente Schiedam beschouwt beren klauw als onkruid en heeft de locaties waar deze plant veelvuldig voorkomt in kaart ge bracht. In opdracht van de gemeente voert Irado voert de bestrijding uit. Berenklauw is goed bestand tegen maaien en zal telkens terugkomen. Een gedegen aanpak is daarom noodzakelijk. Elke plant produceert 100.000 zaden die zeven jaar lang hun kiemkracht behouden. De plant mag dan ook geen kans krijgen te groeien en bloemschermen met zaden te ontwikkelen. Fietsendiefstal komt helaas nog steeds te vaak door. Het Centrum Fietsendiefstal heeft een overzicht van maatregelen opgesteld die fiet sendiefstal kunnen voorkomen. Als uw fiets gestolen wordt, is het belangrijk om aangifte te doen. Als alle kenmerken van de fiets beschik baar zijn, is de kans groter dat een gestolen fiets bij de rechtmatige eigenaar terugkomt. Bekijk de lijst met maatregelen ter voorkoming van fietsendiefstal nu op www.schiedam.nl. De gemeente Schiedam heeft donderdag 14 juni 2012 met het project 'Het Ketelhuis' de BPM (Business Proces Management) Best Practice Award 2012 gewonnen. Zij kreeg deze prijs voor de wijze waarop de afdeling Werk Inkomen van de gemeente Schiedam haar werkproces sen heeft verbeterd in 2011. Met de verbetering van de werkprocessen kon een bedrag van ongeveer 4 miljoen euro bespaard worden. Ook zijn de achterstanden in het werk opgelost. Klanten worden nu dus beter en sneller geholpen. Samen met Fred van der Drift van de Stichting Fietsenstallingen Schie dam West opende wethouder Peter Groeneweg. (Verkeer vervoer) donderdag 21 juni de nieuwe buurtfietsenstalling aan de Vlaardingerdijk naast metrostation Troelstralaan. Omwonenden die zelf geen ruimte heb ben om hun fiets binnen te parkeren, kunnen in de nieuwe afsluitbare fietsenstalling een plek huren waar ze hun rijwiel veilig kunnen stallen. De wethouder bedankte de stichting en de bewoners voor hun inspan ningen waardoor dit mooie buurtinitiatief mogelijk is geworden.

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 21