Lezing Maarten van Rossem in Stadskantoor Huishoudinkomenstoets teruggedraaid De gemeenteraad vergadert op 27 en 28 juni gemeente Schiedam 27 JUNI 2012 -PAGINA 2 Jan Willem Boersma Beleidsadviseur veiligheid 1Waarom wordt er in de zomer meer ingebroken? In de zomer laten mensen hun ramen en deuren makkelijker open staan. Sluit deze altijd! Vergeet vooral niet een w.c. raampje of ramen en deuren van een garage af te sluiten. Ook al gaat u maar even naar de buren of boodschappen doen, inbrekers hebben maar weinig tijd nodig om uw huis binnen te komen. 2. Mensen zetten steeds meer op internet, speelt dit ook een rol bij de inbraken? Inbrekers lopen niet alleen op straat, maar zoeken ook actief op internet naar mensen die niet thuis zijn. Maak dus geen melding op Twitter, Hyves, Facebook of op uw weblog dat u op vakantie gaat en hoe lang u wegblijft. 3. Wat moeten mensen doen als ze een verdachte situatie zien? Onderneem zelf geen actie, maar bel bij verdachte situaties altijd de politie via 112. 4. Is er een gouden tip? Zorg ervoor dat het huis be woond lijkt als u op vakantie gaat! Sluit bijvoorbeeld een paar lampen aan op een tijdschake- taar, waardoor u de indruk wekt dat er iemand aanwezig is. Een extra tijdschakelaar op de eer ste etage versterkt bijvoorbeeld ook het idee dat er bewoners aanwezig zijn. 5. Waar kunnen mensen meer informatie terugvinden over inbraakpreventie? Kijk bijvoorbeeld eens op de website van het Centrum voor Criminaliteitspreventie en Veilig heid (www.hetcw.nl) of www. politiekeurmerk.nl Hier vindt u meer tips over inbraakpre ventie tijdens de vakantie. Op de website van de gemeente Schiedam vindt u bij dit artikel ook een voorlichtingsfilm over dit onderwerp. Maandag 2 juli geeft Maarten van Rossem een lezing over Europa in relatie tot Nederland in het bijzonder. Inwoners van Schiedam zijn uitgenodigd de ze lezing in de Cornelis Haga- zaal bij te wonen. U bent vanaf 19.30 uur van harte welkom. De lezing start om 20.00 uur. Maarten van Rossem is Neder lands bekendste historicus en Amerikadeskundige. Daarnaast is hij een veelgevraagd commenta tor op radio en televisie. Regelma tig is hij te zien in programma's als 'De Wereld Draait Door' en 'Pauw en Witteman'. Ook heeft hij zijn wekelijkse optreden in 'Goede morgen Nederland' op Radio 1 Omstreden Van Rossems meningen staan dikwijls haaks op de geldende geluiden. Daarnaast kan hij vaak goed relativeren en dat wordt hem niet altijd in dank afgenomen. Op- 2 juli verschijnt hij voor de Schiedamse inwoners om zijn vi sie te geven op Nederland binnen Europa. Eurotowns De gemeente Schiedam is lid van Eurotowns. Dit is een Europees netwerk van middelgrote steden. Het netwerk is in 1991 opgericht voor steden tussen de 50.000 en 250.000 inwoners en heeft 20 le den. Eurotowns is een actief net werk en promoot de uitwisseling van informatie en goede voorbeel den. Het netwerk organiseert bij eenkomsten, voert gezamenlijke projecten uit en zoekt daarvoor naar Europese fondsen. Vanuit dit perspectief is de gemeente Schiedam geïnteresseerd in de visie van Van Rossem. Pas geleden besloot de Twee de Kamer niet door te gaan met de huishoudinkomens toets. Deze toets hield in dat een huishouden nog recht had op één gezamenlijke uitkering per gezin, die ook gezamenlijk moest worden aangevraagd. De inkomens van alle meer derjarige gezinsleden in een huishouden werden meege teld bij het bepalen van de hoogte van die uitkering. Om voor bijstand in aanmerking te komen, moest het gezamen lijke inkomen lager zijn dan de bij standsnorm voor gezinnen. Deze huishoudinkomenstoets wordt nu met terugwerkende kracht per 1 januari 2012 weer afgeschaft. Alsnog aanvragen De afgelopen maanden is bij een aantal personen de uitkering afgewezen op grond van deze toets. Deze mensen waarvan de aanvraag is afgewezen op grond van de huishoudinkomenstoets kunnen alsnog een aanvraag in dienen. Ook mensen die geen aanvraag hebben ingediend van wege de huishoudinkomenstoets, kunnen alsnog en met terugwer kende kracht een aanvraag voor een bijstandsuitkering indienen. De aanvraag moet zo snel mo gelijk worden ingediend op het Werkplein Nieuwe Waterweg (in ieder geval binnen twee maanden na publicatie van de wetswijziging in het Staatsblad De ingangs datum van de bijstandsuitkering kan nooit eerder zijn dan 1 januari 2012. Nieuwsbrief Werk en Inkomen Binnenkort ontvangen alle huis houdens in Schiedam die te ma ken hebben met een uitkering, de nieuwsbrief "Werk en Inkomen" met het laatste nieuws rondom uitkeringen en de veranderingen op dit gebied. Deze nieuwsbrief is vanaf 1 juli ook te bekijken op www.schiedam.nl. Op 27 en 28 juni 2012 verga dert de gemeenteraad vanaf 20.00 uur in het Stadskantoor (Aleidazaal). De vergadering kunt u live volgen via LOOK TV en www.schiedam.nl Op de agenda staan 'hamerstuk ken' (A-stukken), waarover de raad alleen nog definitief hoeft te be sluiten. Op 27 juni betreft het on der meer de programmarekening 2011 en op 28 juni staan onder meer de wijkactieplannen West en Nieuwland geagendeerd. B-stukken De agenda kent ook 'bespreek- stukken' (B-stukken). 27 juni de Zomernota; zie reacties van de fracties, verder in deze krant. 28 juni Schiedam in beweging; ge meentelijke ontwikkelvisie sport parken en vrijvallende locaties; in 'deze nota staat een visie op het ontwikkelen van drie moder ne, multifunctionele sportparken en woningbouw op de locaties die daardoor vrijvallen. Sport verenigingen, omwonenden en andere belanghebbenden zijn betrokken bij het opstellen van de visie. Ontwikkelingsvisie Binnenstad; in deze visie staat hoe de ge wenste revitalisering van de bin nenstad bereikt kan worden; onder andere door de kern kwaliteiten van de binnenstad te benutten, zoals het water en de havens. Het voorstel bevat ook een uitvoeringsagenda en sleutelprojecten. Woonvisie Schiedam 2030; in de Woonvisie 2030 staat cen traal dat Schiedam een beter afgewogen woningvoorraad en meer verschillende woonmilieus in een levensloopvriendelijke stad wil ontwikkelen. Meer informatie Wilt u meer informatie over de ver gadering? Neem telefonisch con tact op met de griffie via 14 010 of per e-mail op griffie@schiedam. nl. De volledige raadsagenda' s met -stukken vindt u op www. schiedam.nl. Geboorteakte, trouwen of vergunning aanvragen? In deze nieuwsbrief VfeEJJW&I Vmgen?

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 22