Gemeenteberichten Voorkom woninginbraak tijdens uw vakantie! gemeente Schiedam Wat kunt u doen? 27 JUNI 2012 - PAGINA 3 Uitgelicht Hulp van buren Zijn er tijdens uw vakantie buren thuis? Vraag hen dan om een oogje op uw wo ning te houden. JZij kunnen de post uit de brievenbus halen eh uit het zicht leggen, planten water geven en af en toe hun tweede auto (als ze die hebben natuurlijk, anders misschien hun eerste auto) op de oprit parkeren. Verlichting Verlichting geeft een huis een bewoonde indruk. Wij raden u daarom aan een tijd- schakeiaar te gebruiken. Afhankelijk van uw instellingen brandt er op deze manier met enige regelmaat wat licht in uw huis. De vakantietijd is een toptijd voor inbrekers. Het is vaak eenvoudig die wo ningen eruit te pikken waarvan de bewoners langere tijd weg zijn; uitpuilende brievenbussen, gordijnen continu gesloten, nooit een lampje aan. Het huis een bewoonde indruk geven is dus het advies. Ze lopen erop; inbrekers op 'onbewoon de' huizen vanwege vakantie. Gelukkig kunt u zelf iets doen om woninginbraak tegen te gaan. Een paar tips. Vertel dat u op vakantie bent Vakantie is iets leuks en natuurlijk wil u graag met zoveel mogelijk mensen delen dat u met vakantie gaat. Pas hiermee op. Vertel een beperkt aantal familieleden en vrienden wanneer en waar u met vakan tie bent. Zorg dat zij in geval van nood uw woning in kunnen. Geef ze trein- en/ of vliegnummers en geef hen merk, type en kenteken van uw auto op. Maak geen melding van uw vakantie op Twitter, Hy- ves, Facebook, MySpace of uw weblog! Wees ook voorzichtig met uw afwezig- heidsbericht op uw voice- en e-mail. Probeer dit te voorkomen door ook hier deuren en ramen af te sluiten. Zorg daarnaast dat opklimmen onmogelijk is; zet ladders en vuilcontainers weg. Laat sowieso geen vólle vuilniszakken bij uw huis achter. Wees zuinig op uw eigendommen Dieven zijn uit op waardevolle eigen dommen fdie geld opleveren). Probeer het hen zo moeilijk mogelijk te maken. Zet daarom uw fiets/brommer altijd op slot, ook als deze binnen staat. Graveer postcode en huisnummer op waardevolle eigendommen en maak er dan een foto van naast een liniaal zodat de grootte eenvoudig te bepalen is. Dit kan van belang zijn bij politieonderzoek. Op veel Verzorging huisdieren Breng uw kat of hond niet naar een pen sion, maar regel oppas aan huis. Vraag bijvoorbeeld een vriend (in) of familielid een paar dagen in uw huis door te bren gen en voor het dier te zorgen. Maak klimmen onmogelijk Inbrekers proberen vaak via de hoger gelegen verdieping binnen te komen. waardevolle goederen staat een serie nummer (op een mobiele telefoon een emei-nummer). Noteer deze nummers en bewaar deze goed. Ook deze kun nen van belang zijn bij politieonderzoek. Kijk uw verzekeringspolis eens goed na of u verzekerd bent tegen diefstal door braak. Fijne vakantie! Let op: oefening Koninklijke Landmacht. Op maandag 2, dinsdag 3 en woensdag 4 juli 2012 vindt een oefening plaats van de Koninklijke Landmacht. 35 militairen van de 105 Brugcompagnie zullen zich té voet van Scheveningen naar Hoek van Holland verplaatsen. Vanaf Hoek van Holland vertrekken zij per fiets naar de Van Ghentkazerne in Rotterdam. Er zal alles aan gedaan worden om hinder of overlast voor de inwoners van Schiedam en het verkeer te voorkomen. Zondag 1 juli vindt van 13.00 tot 17.00 uur voor de tweede keer Dog Day plaats in de historische binnenstad van Schiedam. Tijdens de koopzondag is het land van Belofte het decor voor allerlei honden en hun kleurrijke baasjes. Niemand minder dan de bekende tv-presentator Martin Gaus presenteert deze middag. Rectificatie In Gemeenteberichten van woensdag 20 juni zijn per abuis bij de foto's op pagina 1 geen fotocredits vermeld. Voor de volledigheid de vermelding dat de foto bij het artikel 'Kunstwerk voor Niilantis' is gemaakt door Leunis Verlinde en dat de foto bij het artikel 'Feest voor 60 jaar gehuwden' is gemaakt door Jan van der Ploeg. Wilt u meer weten over Uitgelicht? Kijk dan op

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 23