Gemeenteberïchten SP. De Zomernota 2013: verder bouwen aan een krachtig Schiedam De Schiedammer centraal stellen! Elke Schiedammer doet mee! Schiedam moet doen wat de regering nalaat! gemeente Schiedam #PvdA 28 juni 2012-PAGINA 1 De Zomernota 2013 is een plan dat door het College aangeboden is aan de gemeenteraad. Aan de hand hiervan kan de raad op 27 juni 2012 de kaders bepalen voor de in het najaar vast te stellen Programmabegroting 2013-2016. In de Zomernota zijn bezuinigingen voorzien om de forse financiële opgave waarvoor Schiedam de komende jaren staat het hoofd te kunnen bieden. Op deze pagina's gaan de fracties in op de Zomernota 2013. Benieuwd naar de Zomernota? Deze kunt u vinden op www.schiedam.nl (bij Gemeente- Bestuur- Gemeenteraad- Vergaderingen- 27 juni). Voor de fractie van de PvdA is de Zomernota een document waarmee het college de raad vraagt om een voorlopig oordeel over de voorbereidingen op de Begroting en Meerjarenbegroting 2013 en verder. De raad krijgt hiermee om de kans om te zeg gen welke oplossingsrichtingen voor knelpunten, beleidsmatig en financieel, nader onderzocht kunnen worden, en welke wegen voor de raad niet of nauwelijks begaanbaar zijn. De op hoofd lijnen aangegeven richting zoals de hervorming op het sociale en economische domein, de A4-park en ontwikkelvisie vrijval lende locaties en de binnenstad als historische kern van de regio bieden kansen voor Schiedam en schiedammers. Ook zullen In deze Zomernota wordt richting gegeven aan de grote financiële opgaven voor welke de stad Schiedam staat. Daarbij wordt duidelijk dat er op alle beleids terreinen ingeleverd moet gaan worden. Voor het CDA is het van belang dat hiermee ook toegewerkt wordt naar een ge zond en goed financieel beheer. De pijnlijke beslissingen moeten nu genomen worden. De ambitie van dit College voor de stad wordt gekenmerkt als 'het verder bouwen aan een krachtige stad' op alle vlakken. Alle Schiedammers moeten mee kunnen doen en niet langs de zij lijn blijven staan. Daarvoor vraagt het CDA wel betrokkenheid en inzet van de burgers door oog te hebben voor elkaar. De burgers die hun verantwoordelijkheid nemen door deel te nemen als vrijwilliger of bestuurder in maatschappelijke organisaties en instellingen waarderen en steunen wij van harte. Het CDA zal zich dan ook sterk maken voor de positie van de vrijwilligers en mantelzorgers. Door de vele bezuinigingen zal gekeken moeten worden hoe de meest kwetsbare groepen Financiën, de problemen op de woningmarkt en uit het verleden gebleken gebrekkige bestuurlijke kracht om dergelijke complexe projecten in goede banen te leiden, zoals Schieveste. Schie dam moet doen wat de regering nalaat: zorgen dat we op een zo sociaal mogelijke wijze deze crisis doorkomen. De SP zet in ontzien kunnen worden. Daar voor is het van belang dat het beleid voor minderbedeelden in stand blijft. Ook de zorg voor de kwetsbare groep mensen moet goed ingericht zijn. Het CDA is dan ook blij dat er een start wordt gemaakt met de woonzorgservice zones. Compact ingerichte zones met de benodigde voorzieningen zodat mensen zelfstandig kunnen blijven wonen en de regie over hun leven behouden. Aanpak van achterstallig onderhoud in de stad bij het groenonderhoud, kades, brug gen en rioleringen moet verder ingelopen worden. Schoon, heel en veilig blijft wat ons betreft het uitgangspunt. Het gezin, de jeugd en ouderen moeten zich veilig kunnen voelen in de eigen woonomgeving. Ook wil het CDA graag de aandacht vragen voor de kleine zelfstandige onderne mers. Het verminderen van de regeldruk, het faciliteren met een goed werkend ondernemersloket en de stad Schiedam promoten zijn de eerste vereisten. Patricia van Aaken Fractievoorzitter CDA Schiedam de verkiezingscampagne in op een regering die straks Schie dam daarbij helpt in plaats van tegenwerkt. Theo Wijmans Fractievoorzitter SP wij kijken waar op de afzonderlijke onderdelen de knelpunten liggen en hoe we-deze kunnen oplossen. Voor ons staat voorop dat Schiedam vooruit wordt geholpen. In deze moeilijke economische tijden zijn de bezuinigingen onvermijdelijk. De Partij van de Arbeid kiest voor een sterk en sociaal Schiedam is daarom van mening dat de bezuinigen op een eerlijke en sociaal verantwoorde manier moeten plaatsvinden. De kwetsbare burgers mogen niet onevenredig getroffen worden door de bezuinigingen. Deze mensen moeten steun krijgen om mee te kunnen blijven doen in onze samenleving. Op vele terreinen wordt medewerking van de Schie dammers ven/vacht, de Schie dammers moeten we dan ook centraal stellen in ons beleid. Necla Yeriikaya Fractievoorzitter PvdA De bezuinigingsdrift van het kabinet Rutte heeft flinke schade aangebracht aan de economie. Het laat de bevolking de prijs betalen voor de ellende die de banken en speculanten heb ben aangericht. De rekening wordt voor een belangrijk deel bij gemeenten neergelegd. Terwijl gemeenten steeds meer taken van de Rijksoverheid hebben overgenomen,- zoals de uitkerin- - gen en zorg, waar mede door de crisis een groter beroep op wordt gedaan. Schiedam heeft hierdoor dalende inkomsten en oplopende'uitgaven Het gemeentebestuur heeft de intentie om de zwakkeren in Schiedam zoveel mogelijk te ontzien en heeft in deze zware opgave onze steun. Echter de keuzes van het gemeentebestuur kunnen wat de SP betreft nog scherper en socialer. Het voor nemen om de lasten voor alle burgers niet te verhogen, moet er niet toe leiden dat mensen af hankelijk van gemeentelijke zorg en uitkeringen de prijs betalen. Die worden door het landelijk beleid al hard getroffen. Ook de wens om de reserves te versterken, lijkt ons in de huidige periode ongepast. Reserves spreek je aan in slechte tijden en versterk je pas in goede tijden. Tot slot moet een pas op de plaats worden gemaakt met grote risicovolle projecten als rond het dakpark A4 en de bijbehorende verschuiving van sportvelden en nieuwbouw. Daar is het het moment niet voor, gezien de kwetsbare Lees Gemeenteberichten ook online

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 27