m 0 Accent op Schiedam Geen oude wijn in nieuwe zakken Prioriteit op veiligheid! GroenLinks kiest voor een groene zomer(nota) gemeente Schiedam 28 juni 2012 -PAGINA 2 In de Zomernota 2013 legt het college de volgende accenten aan: maatwerk op het sociaal economisch terrein benutten van kansen voor stedelijke ontwikkeling Schiedam, de historische bin nenstad in de regio Rotterdam- Rijnmond De WD begrijpt de noodzaak om focus aan te brengen in de ambities. Alleen al de financiële omstandigheden nopen daartoe. Maar daarnaast vindt de WD de hierboven genoemde accenten goed gekozen. Zorg ervoor dat je stad een aantrekkelijke plek is om te wonen met goede (sport) voorzieningen en woningen ook in het duurdere segment. Denk mee met ondernemers, en maak van Schiedam een aantrek kelijke stad om in te investeren. Investeer zelf in de ontwikkeling van bedrijfsterreinen. Ga uit van de kracht van mensen en hun vermogen om iets van hun leven te maken. Ga effectief aan de slag met onze binnenstads havens Onderhoud de kades, zorg voor restauratie van gezich tsbepalende panden en verbind de Hoogstraat met de Lange Ha ven. De WD ziet met genoegen dat het college dit oppakt. Bij de bespreking van de Zomernota zal de WD aandacht vragen voor een solide omgang met overheidsgeld, voor een verstandige omgang met de financiële risico's en voor het inrichten van voldoende buf fers om de financiële storm te doorstaan. Geen onderwerp is taboe als het om bezuinigingen staat. Dat geldt zelfs voor veiligheid, een onderwerp dat de WD zeer aan het hart ligt. Wellicht moet het ook hier soberder, maar wat ons betreft niet minder effectief. We zullen erop aandringen dat de burger op het gebied van veilig heid zo min mogelijk van de be zuinigingen merkt. We gaan weer een eigen politiedistrict vormen, we krijgen een moderne en goed gelegen brandweerkazerne en de Licht Blauwe Brigade blijft op sterkte. Hans Meijer Fractievoorzitter WD De financiële doelstellingen die in de Zomernota 2013 zijn opgenomen kunnen wij onder schrijven en sluiten naadloos aan op de visie die D66 al jaren uitdraagt: een sluitend huishoud boekje en een stevige reserve. Het vooruitschuiven van noodzakelijke ingrepen die de afgelopen jaren heeft geleid dat wij steeds achter de feiten aan lopen. Nu de lijnen uitgezet zijn hebben wij echter wel twijfels of de doel en ook wel gehaald worden. Wij zien maar een beperkt ingrijpen in de gemeentelijke organisatie zelf terwijl de verhouding ambte naren bevolking al jaren uit de pas loopt. Hier dringen wij al enkele jaren op aan, te weinig te laat. Ook de uitwerking van hoe de aangekondigde besparingen dan ook echt worden gereali seerd missen wij wederom. Het gevaar dreigt dan ook dat we volgend jaar moeten constateren dat de maatregelen boterzacht bleken. Er is bijvoorbeeld een enorme besparing op het WMO budget ingeboekt. Voordat wij daarmee instemmen zullen wij toch echt moeten weten wat dat betekent in de praktijk. Een stevige basisvoorziening voor diegene die het écht nodig heb ben moet gegarandeerd blijven. Net als eerdere jaren lijkt een grote boekhöudtruc met de grond in Schiedam weer uit komst te bieden. Wij hebben op voorhand daar onze twijfels bij en beantwoord niet aan de ba sisbehoefte: net zoveel uitgeven als er binnenkomt en het opbou wen van een stevige buffer voor de komende jaren. Eén ding kunnen wij ronduit toejuichen: Het staat er echt duidelijk, de lasten voor de Schiedammer zullen hooguit met het inflatiepercentage stijgen. Na de absurde stijging van dit jaar is dat in ieder geval een goed be gin. Wij zullen het college hieraan houden! Marcel Bregman Fractievoorzitter D66 Veel mooie woorden over de vrijwilligers: het college bedankt ze vervolgens in het financiële hoofdstuk daarvoor met een sterke bezuiniging. Anders gezegd: iemand een dreun verkopen omdat deze je heeft geholpen. Rotter kunnen we het niet maken. Een Zomernota met veel tekst maar weinig wol. Kan het college niet "gewoon" uitleggen aan de Schiedammers waar op wordt bezuinigd zonder al deze mistige teksten. Het college staat toch voor open heid en transparantie? Uit deze zomernota is hier helaas niet veel van te merken, waarom niet in heldere taal waar het pijn gaat doen en waar iets minder. Laat het college de wacht geldregeling eens aankaarten bij het rijk bijvoorbeeld, om deze te halveren ten opzichte van de huidige regeling. Het college kan zelf ook bezuinigen op het aantal wethouders, al eerder door Leef baar Schiedam/Schiedam Actief aangekaart. NIET nóg meer geld naar linkse hobby's als het Wennekerpand, dit is een bodemloze put! Versobering van de veiligheid lijkt Leefbaar Schiedam/Schiedam actief geen goed plan gezien onze plek op de misdaadmeter en de toename van straatroven. Vervolgens (hopelijk niet met stip) met 3 wijken in een top 100 staan van de slechtste wijken voor de jeugd. Reden genoeg dus om veilig heid de hoogste prioriteit te geven, niet op de bezuinigings- lijst maar op de investeringslijst! Gerrie de Bel- van Touw Fractievoorzitter Leefbaar Vanwege de bezuinigingen die vanuit het Rijk worden gedaan op het gemeentefonds, staat de gemeenteraad van Schiedam voor moeilijke keuzes. Groen- Links kiest voor investeringen in duurzaamheid en het versterken van onderlinge solidariteit, waar bij de sterkste schouders de zwaarste lasten dragen. Wat vindt GroenLinks van de Zomernota? Armoede- en participatiebeleid worden, ondanks bezuinigingen, zoveel mogelijk voortgezet: het geven van een steun in de rug blijft noodzakelijk! Het is goed dat gestimuleerd wordt dat iedereen naar zijn/haar vermo gen bijdraagt aan een zorgzaam en betrokken Schiedam. Hierbij kan wel minder gebruik gemaakt worden van welzijns- en zorg- werkers. Ook staat GroenLinks positief tegenover uitbreiding van het aanbod brede school en het tegengaan van vroegtijdige schooluitval. Positief is dat de gemeente zich blijft inzetten voor het realiseren van goede (nieuw bouw) woningen en particuliere woningverbetering, zodat ook jongeren en jonge gezinnen hun wooncarrière in Schiedam betaalbaar kunnen starten. GroenLinks is ook blij met extra investeringen in de binnenstad, zodat Schiedam zich kan profil eren als 'de historische binnen stad in deze regio'. Kanttekeningen Het milieu komt er in deze Zomernota bekaaid af. Groen Links ziet te weinig vernieu wende initiatieven voor milieu en duurzaamheid en signaleert een verder dreigende aantasting van de Groene Long. De aanleg van de door het rijk opgedrongen A4 Delft - Schiedam heeft grote gevolgen. Het lijkt een vliegwiel te worden voor ontwikkelingen waarvan sportverenigingen, volkstuinders en recreanten de wrange vruchten dreigen 'te gaan plukken. Ook constateren we flinke bezuinigingen op het onderhoud van het Beatrixpark en worden ontwikkelingen van de Poort naar Midden Delfland stilgezet. Natuurlijk zal GroenLinks zich als coalitiepartner blijven inzetten om al het goede in de Zomernota te versterken en het minder goede bij te sturen. Daarbij geven we prioriteit aan een sociaal gezicht, milieu en duurzaamheid. Ed Gloudi Fractievoorzitter GroenLinks Lees Gemeenteberichten ook online

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 28