Gemeenteberichten Het is een kwestie van kiezen! Bezuinigen niet op voorzieningen maar wel door creatief en efficiënt besturen Langetermijnschade door yQ kortzichtige kortetermijnkeuzen Sprong in het diepe zonder zwemles ■liedam KASSA 28 juni 2012- PAGINA 3 Volgende week staat de Zomemota op de agenda van de raadsvergadering. Het is eigenlijk niets anders dan een tussenstand van de financiën en een aanloop naar de begro tingsbehandeling in november. Uit deze zomernota blijkt dat we de komende jaren door de bezuinigingen vanuit het rijk per jaar minimaal 18 miljoen Euro moeten bezuinigen. Dat is een feit en dan is een kwestie van "de juiste keuzes maken". PS kiest voor een financieel, maar ook sociaal solide beleid. Geen grote geldverslindende projecten, maar kleinschalig. Bijvoorbeeld het geplahde jongerencentrum in Schiedam Noord. Vanaf 2013 is er jaarlijks een bedrag gereserveerd voor de exploitatie van het jongeren centrum. Gebruik dat geld voor de jongeren in hun eigen wijk en dus niet voor een jongerencen trum. Wat PS betreft gaan de be zuinigingen ook de raad aan. Raadsleden krijgen een ver goeding voor hun werkzaam heden, voor het gebruik van een computer en voor een inter netaansluiting. De raad moet niet vooral aan zichzelf denken en 10% inleveren van de raadsver- goeding en de vergoedingen voor de computer en internet afschaffen. Iedere Schiedam mer moet zelf betalen voor zijn computer en internet. Binnenkort wordt duidelijk welke veranderingen er plaats gaan vinden in het sociale domein. Bij de keuzes die PS zal maken bij de begroting staat voorop dat vooral de "zwakkeren" moeten worden ontzien. Het armoedebeleid moet minimaal blijven zoals het nu is. Ook in de cultuur mag niet te veel worden gesneden. Veel Schiedammers maken gebruik van de biblio theek en het theater en dat willen wij vooral zo houden. Overigens blijft PS van mening dat 4 wethouders meer dan genoeg is! Frans Hamerslag Fractievoorzitter PS In de Zomernota staat eigenlijk alleen dat we verder gaan met bezuinigen omdat er minder geld beschikbaar is. Het AOV vindt dat bezuinigingen echter niet ten koste mogen gaan van de inwoners en de ondernemers van de stad. Toekomstbestendige maatrege len mogen niet ten koste gaan van wijkfuncties en de wijkac- tiviteiten, deze zijn te belangrijk voor de sociale contacten en het voorkomen van isolement. Op het onderhoud van de bui tenruimtes mogen geen nieuwe achterstanden ontstaan: dus hierop geen ondoordachte be zuinigingen I (zie onze kades en bruggen!). Iets blijven uitstellen leidt altijd tot juist meer kosten. De toegankelijkheid van en naar onze historische binnenstad had allang op orde moeten zijn. Daarom zonder geld en zonder beperking van de risico's geen nieuwe projecten meer aangaan! Schrappen van lopende zaken alleen als er alternatieven zijn! Het AOV zal de komende tijd zich blijven inzetten voor behoud en verbetering van het welzijn en de voorzieningen voor de Schiedammers, met name onze ouderen, gehandicapten en minder draagkrachtigen. Zorg naar behoefte is prima, zolang dit niet ten koste gaat van onze Schiedamse sociaal zwakkeren. Daarnaast houdt het AOV de vinger aan de pols wat be treft bezuinigingen op de sociale werkvoorzieningen. Maar als men kan werken dan moet men wel werken naar vermogen, ook vrijwilligerswerk is bij beperkin gen een goed alternatief. Bezuinigingen van het rijk gaan ten koste van Schiedam, maar als we gezamenlijk creatief blijven hoeven niet alle bezuinig ingen als nadelige bezuinigingen gevoeld worden. Catelijne de Groot Fractievoorzitter AOV OH II oenmakers Ik kies één onderwerp: cultuur. Het college wil meer aandacht (lees: geld) aan Wennekerpand besteden; minder aan theater, museum en bibliotheek. Een onzalige keuze! Geen instelling in Schiedam kent zoveel gebruikers als de bibliotheek. Veel jongeren maken dankbaar gebruik van de bibliotheek voor hun studie of opleiding. Veel ouderen zijn erop aangewezen voor hun leesboe ken, ook als groteletterboek. Wie het onvoldoende breed heeft, koopt boeken niet maar leent deze bij de bibliotheek. Enorme bezuinigingen maken het de bibliotheek steeds moeilijker om zijn diensten te blijven aanbie den. Dat is kortzichtige korte- termijnpolitiek! Nu dreigt zelfs sluiting van het filiaal Bachplein! Dat geldt ook voor het Theater aan de Schie. Het theater slaagt er met grotezaalvoorstellingen elk jaar opnieuw in veel Schie dammers geestelijk te verrijken en vermaken. Het heeft daar naast een uitstralingseffect op de omgeving, denk maar aan een etentje vooraf of borreltje erna. Uitkleden van bibliotheek en theater maakt het leven van de Schiedammers zoveel armer! Bibliotheek en theater worden door de gemeente gekneveld. Hun subsidie vloeit grotendeels direct terug naar de gemeente als huisbaas op het Stadserf. Daarop kunnen zij niet beknib belen. Hun kortingen komen dus neer op een enorm deel van het operationeel budget. Het Jenevermuseum verdient meer steun. Jenever is het "unique selling point" (Pardon my French) van Schiedam. Het zet ons op de wereldkaart. Dat kun je van het Wennekerpand niet zeggen. Het college blijft intussen desperaat op zoek naar een bestaansrecht voor het Wen nekerpand. Helaas zal dat een vergeefse zoektocht blijken. Maar dankzij verkeerde keuzen van college en coalitie een uiterst kostbare. Wennekerpand biedt pleziertjes aan enkelen, maar vormt een financiële molensteen om de nek van alle Schiedam mers. Theo H. B. Schoenmakers Fractie Schoenmakers Dit college wil de aanleg van de A4 aangrijpen om de stad ingrijpend te veranderen. Harga en Thurlede moeten nieuwe vinexwijken worden met sport aan de rand. De Groene Long wordt opgeofferd aan de dromen van projectontwikkelaars. Het Beatrixparkt krijgt als entree een flat en wordt doorkruist door een ontsluitingsweg van Noord naar Zuid. De financiële onderbou wing ontbreekt. Gemeente Belangen Schiedam is fel tegen deze plannen. Zo zijn wij ook tegen alle anti-autoplan- nen die gepresenteerd worden. Een autovrije Overschieseweg, een autoluwe binnenstad en meer van die onzalige ideeën maken de stad onaantrekkelijk voor bewoners en onderne-mers. Geld wat verspild wordt aan al die ideeënmakers kan beter besteed worden aan onderhoud en schoonmaak van de stad. In de Zomernota is er extra aandacht voor het culturele prestigeobject Wennekerpand. Die aandacht mag niet ten koste gaan van culturele instellingen die zich al decennia bewezen hebben: de bibliotheek en het Theater aan de Schie. Tot ons verdriet wordt het schoolzwem men afgeschaft. Heel onver standig als je als gemeente een sprong in het diepe neemt. Andreas Rose Fractievoorzitter GBS Lees Gemeenteberichten ook online

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 29