Gondelvaart gaat di>< vaart wel een attend 2.99 10.49 16.49 9.99 12.49 13.99 C §f Ep^. €59? p.p. €41.5 WIJNTIP! Grooteberg 6 voor €15,- Verhoeven Jonge Graanjenever Johnnie Walker Red label Schotse whisky Giraf Oudejenever Mkfsr Bailey's Irish cream Smirnoff Vodka 1ZH Jazeker de Column van Kees Risseeuw Depressie(f) Kindergemeenteraad vergadert weer Altijd actueel: de weekkrant.nl M»yllr»a> sac. HEEFT U IETS TE VIEREN? GA GEZELLIG V, Bel voor ons vaarprogramma met o.a.: za. 23 juni, 7, 21 juli, 11,18, 25 aug., 1, 8 (wereldhavendagen 67,50) sept, 6,13 okt., 3, 24 nov.,1,15 dec., 12 jan. 2, 6 feb. incl. 2x koffie met gebak, koud/warm buffet, dessert, live music en alle drankjes (excl. buitenl. gedist.) Inschepen 19.00 uur, vertrek 19.30 uur. Terugkomst plm. 24.00 uur. EN Afliuren van de ^schepen «uiteraard ook mogelijk 50 p.p. 24 juni, 8, 22 juli, 12, 26 aug., 2, 9 (wereldhavendagen 45,-) 16, 30 sept., 7, 21, 28 okt., 4,11, 25 nov., 9 dec., 6, 27 jan., 10 feb., 17 mrt. Incl. welkomstdrankje, soepje, koud/warm buffet, dessert, live music. Incl. alle drankjes (excl. buitenl. gedist.) Inschepen 11.30 uur, vertrek 12.00 uur. Terugkomst plm. 16.00 uur. SPECIALE VAARTOCHTEN Wo 27 juni Spijkenisse-Heusden 65,00 p.p. Do 16 aug. Antwerpen-Spijkenisse 71,50 p.p. Deze vaartochten zijn inclusief: Ontvangst: 2 x koffie met gebak, uitgebreide lunch, dinner: warm/koud buffet met ijsdessert, excl. overige drankjes. Zaterdag 27 oktober Moonlight Dinner Cruise Met optreden van Django Wagner bekend van o.a. Kali en mooie blauwe ogen. Prijs 72,50 p.p. ALL-IN Info en boekingen: Rederij Fortuna BV, Tel. 0181-626126. zie: WWW.PARTYSCHEPEN.ORG Rood, wit en rosé HELE LITER HELE LITER HELE LITER 0,7 LITER HELE LITER DE BEURS VAN SCHIEDAM ».i.n,i..nsn sam.™ Aanbiedingen geldig van 27-06 t/m 03-07-2012 Telefoon 010 - 4739002 Schiedam (010) 473 11 50 www. hypotheken ril Het EK voetbal is een grote teleurstelling geworden voor Nederland. Het schijnt vooral een mislukking te zijn geworden door alle ego's en haantjes binnen het team. Ze zouden zich moeten schamen... en heel diep! De zomer van 2012 lijkt tot nu toe meer op de herfst. Regen en wind, en als afwisseling zwaar onweer. Als je deze zaken spiegelt aan de huidige economische en financiële situatie in Nederland dan ligt het wel in eikaars verlengde. Maar... ik bemerk bij veel mensen om mij heen een verzadiging. We weten het nu wel, het gaat niet echt goed in de economie, de werkloosheid groeit, vaste arbeidscontracten worden nauwelijks nog gegeven. Maar men is er wel zo'n beetje klaar mee. Ik heb het gevoel dat we het einde van die donkere tunnel (willen) zien. We hebben genoeg van steeds maar weer het slechte nieuws. Griekenland is ondanks alles toch nog steeds of, toch weer, dat prachtige vakantieland, en de sympathie voor de gewone bevolking, die er ook niks aan kan doen, groeit gelukkig weer. We zijn een beetje klaar met al die quote's en oneliners in de media. Ik merk bij veel mensen dat de verzadiging er is. We nemen niets meer op. Dat is met het oog op de economische verandering die er nog moet komen wel goed denk ik. Het wordt tijd voor wat nieuws, een frisse wind, een nieuw geluid. Wie dat moet gaan brengen, dat weet ik ook nog niet (helemaal). Mijn glazen bol laat het afweten en koffiedik kijken kan ik niet, maar ik geloof wel dat steeds meer mensen, ook in de politiek gaan snappen dat de tijd nu rijp is voor een verandering. We zitten een beetje op een dood spoor. Het is pappen en nat houden. De verkiezingen komen er weer aan, en ik denk dat daar wel eens verrassende dingen kunnen gaan gebeuren. Ik hoor diverse politici goede dingen voorstellen, er is over nagedacht. Of het nu gaat om de huizenmarkt, de hypotheekrente, de JSF-deelname, ontwikkelingshulp of AOW-leeftijd, steeds meer politici en mensen om ons heen gaan inzien dat dit wel eens een mooi moment kan zijn om het roer om te gooien, de mouwen op te stropen en een beetje de Rotterdamse mentaliteit toe te passen. Niet kletsen, maar poetsen (jaja, ik houd het netjes!). Met elkaar kunnen we er weer wat moois van maken, en als dat besef terugkomt, dat breekt de zon weer door, zowel buiten als binnen, daarvan ben ik overtuigd. Mail uw reactie naar: kees.risseeuw@hypotheker.nl Kinderen reageren op het nieuws Leerlingen van de Schiedamse basisscholen reageren in de rubriek Klein Nieuws op het nieuws uit onze krant. Bekijk elke week hun eigen, unieke beschouwingen. www.nieuwestadsblad.nl Twitter twitter.eom/@NieuweStadsblad Het laatste nieuws uit Schiedam is elke dag te vinden op onze website nieuwestadsblad.nl. He lemaal niets missen? Volg NieuweStadsblad dan op twitter. E o Ri b< ve e< vc Door de slechte staat van de Schiedamse kades leek het dit jaar gedaan met de Gondelvaart. Geluk kig heeft de organisatie afgelopen week samen met de watersportvereni gingen een alternatieve route bedacht, waardoor de verlichte botenparade alsnog door kan gaan. Van de redactie Schiedam Er was de stichting Bran dersfeesten onder aanvoe ring van voorzitter Frans Eikenbroek veel aan gelegen om de Gondelvaart in leven te houden. „Een jaar of tien geleden hebben we ook al eens een jaar of drie geen Gondelvaart gehad. Daarna was het ontzettend moeilijk om alles weer van de grond te krijgen." Bovendien zijn de verlichte bootjes jaarlijks goed voor duizenden, zo niet tienduizenden bezoekers, die van heinde en verre komen. Afgelopen jaar verliep de or ganisatie van de Gondelvaart al niet zo zorgeloos als de ja ren daarvoor. Langs de route van de Lange Haven stonden toen voor het eerst grote hek ken met gele borden waarop duidelijk werd gemaakt dat de kade niet meer zo heel stevig was en dat voorzich tigheid geboden was. Dit jaar heeft de gemeente laten weten dat het ronduit onver antwoord is om schepen er aan te laten meren en om er duizenden bezoekers op te laten staan. Een streep door de festiviteiten aan de Lange haven dus. Maar de Stichting Branders feesten is niet bij de pakken neer gaan zitten. Vanaf café Sjiek wordt er dit jaar richting station gevaren en kan er aan weerszijden van de Overschie- seweg worden genoten van het spektakel. Bij molen De Kameel wordt een evenemententerrein 'Gondelvaart is toch wel het hart van de Brandersfeesten' ingericht, waar spelletjes kun nen worden gedaan en wat kan worden gedronken. Hier staan ook activiteiten als het tobbe- dansen gepland. Eikenbroek is blij met het alternatief. „Want de Gondelvaart is toch het hart van de Brandersfeesten. Die Lange Haven heeft natuurlijk wel iets bijzonders, maar ik moet zeggen dat de Overschieseweg een goed alternatiefis. Met de nieuwe be bouwing daar ziet het er mooi uit. Wij zullen er in ieder geval alles aan doen om zelfs de meest pessimistische Schiedammer ervan te overtuigen dat de Gon delvaart op de nieuwe locatie ook leuk is." Langs de kade aan de Over schieseweg zullen overigens geen schepen kunnen aanleg- De kindergemeenteraad vergadert donderdag 28 juni voor de tweede keer. De vergadering vindt plaats van 18.00 tot 19.30 uur in de Aleidazaal in het Stadskantoor waar ook de volwassen gemeenteraad haar raadsvergaderingen houdt. Met de kindergemeen teraad worden het ge meentebestuur en kin deren dichter bij elkaar gebracht. Uniek De kindergemeenteraad in Schiedam is een uniek initiatief, omdat de kinde ren spelenderwijs betrok ken worden bij het gemeentebe leid. De kindergemeenteraad bestaat uit zeventien kinderen uit groep zeven van veertien verschillende basisscholen uit Schiedam. Door dit project doen kinderen kennis op over veel aspecten van het beleid van de gemeente Schiedam. Deze kennis koppelen ze terug door middel van adviezen uit te brengen. Op 28 juni gaan de kinder raadsleden in discussie, laten ze horen wat ze hebben geleerd en maken ze hun bevindingen kenbaar: Wat vinden ze goed? Wat kan er beter? Daarnaast brengt de kinderge meenteraad adviezen uit over de beleidsterreinen aan het col lege van B&W en blikken ze terug op de adviezen die op de vorige raadsvergadering in februari zijn uitgebracht, zoals 'het keurmerk veilige speeltuinen'. De vergade ring wordt voorgezeten door de heer Wil van Wijk (plaats vervangend voorzitter ge meenteraad) en wethouders Arie Wijten en Mario Stam zijn aanwezig. Wonen en milieu Tijdens deze raadsverga- derin'g buigen de kinder raadsleden zich vooral over de onderwerpen woonvisie (portefeuille wethouder Wij ten) en milieu (portefeuille wethouder Grijzen) De watersportverenigingen zijn alweer druk in de weer met de komt

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 2