II H i ■i Zaak Polderweg voor de rechter Happy Palace 10 mini eierkoeken 4 Rozijnenbollen RECORD I GOUDPR Verkoop het nu Ik wil uw goud Potma Edelmetaal DEMIGO Piet Paaltjens- wandeling is blijvend Recordpoging lipdub Tuintje Heijermansflat wordt weer een juweeltje Exclusieve Specialiteiten uit Kanton, Sichuan en Mongolië TOPKWALITEIT VOOR EEN LAGE PRIJS Al! YOU CAN EAT... Maar wel aan tafel geserveerd!!! Keuze uit de exclusieve Kanton, Peking en/of Sichuan keukens Per persoon maar €15.95* SPECIAAL FAMILIE AFHAAL MENU Altijd 1: de weekkrant.nl woensdag 27 juni 2012 Nieuwe Stadsblad pagina 5 Maanden was Schiedam in de greep van de zaak van de dode Pool aan de Polderweg. Toen hij afgelopen juli met ontbloot lijf werd aangetrof fen, leek niemand te weten wie hij was. Na onderzoek in onder meer Polen achter haalde de politie uiteindelijk zijn identiteit en kwamen ze ook een verdachte op het spoor. Die is nu weer door de rechtbank vrijgelaten. Van de rechtbankredactie t> Schiedam De rechtbank heeft de van doodslag verdachte Pool Darek U. (40) vrijgelaten. Onlangs eiste de aanklager acht jaar cel tegen hem voor het doden van zijn landgenoot Marek Leszc- zynski, die half ontkleed juli vorig jaar werd aangetroffen bij de Polderweg. Volgens Justitie heeft zijn in Rotterdam wo nende vriend hem omgebracht of zwaar gewond achtergelaten in de regen, waarna hij stiêrf. Maar de rechter ziet daarvoor geen bewijs. 'Dikke vrienden' waren de werkmigranten. Voor dat een wandelaar het stoffelijk overschot vond, belden de twee vaak drie keer per dag. Volgens bronnen rond het onderzoek hadden zij een liefdesrelatie. Pas maanden na de vondst kon de identiteit van de dode worden vastgesteld. De media verspreidden een compositiete- Lang werd de omgeving van de Polderweg uitgekamd door de recherche en werd er in het centrum naar sporen gezocht. De rechtbank doet 5 juli uitspraak. FOTO: FLASHPHOTO NL kening, waarna kennissen zich melden. Uit onderzoek blijkt dat het slachtoffer om het leven kwam door een combinatie van verstikking, onderkoeling en overmatig amfetaminegebruik. Marek had bloeduitstortin gen in zijn gezicht en nek, zijn strottenhoofd was gebroken en hij had een diepe steekwond in zijn rug. Bij de Polderweg is een mes aangetroffen, dat in de wond past en waarop DNA van de verdachte zit. Die kocht de dag van Mareks dood speed met hem, zou hem 'ergens in Schiedam' hebben afgezet en heeft hem nooit meer gezien. Maar een dag later vertelt ver dachte een vriend 'dat Marek is weggegaan en nooit meer terug komt'. Een ander meldt hij dat hij Marek op de trein richting Spanje heeft gezet. De BMW, waarin Darek reed bij zijn aan houding, was van het slachtoffer en zou hij in onderpand hebben voor een geldschuld van 600 euro. Sporenonderzoek toont aan dat Leszczynski in de sloot heeft gelegen, voordat hij Stierf. Volgens raadsman mr. A. Ku- pelian ontbreekt hard bewijs te gen zijn cliënt en heeft Justitie gefaald bij onderzoek naar 'alle mogelijke theorieën'. „Er is in de auto een dildo gevonden, de Polderweg staat bekend als seksontmoetingsplaats. Wat is daar gebeurd, wat hebben ze ge daan? We weten niks. Ook voor het feit dat het slachtoffer met ontbloot onderlichaam is aange troffen en dat alleen zijn slip is teruggevonden, is geen verkla ring," klaagt de advocaat. BAKKERS tjet /^erSt tussendoortje U't ons vast i Maimo 85 Diego westein 0646772009 Vrijblijvende prijsafspraken Alle voorkomende werkzaamheden met betrekking op het totale onderhoud rond uw bedrijfspand onder andere: Tuinaanleg en klein reparaties aan bestrating. Bosmaai werkzaamheden (onkruid tussen bestrating verwijderen). Snoei en schoffelwerkzaamheden. Nieuwe beplanting, bloemen planten (vers van de veiling). U ontvangt direct de hoogste contantprijs voor sieraden, heel of kapot, munten, goudbaren. tandengoud. zilver,' guldens, rijksdaalders, bestek, brood manden,diamant, briljant en horloges: Cartier, Rolex, Breitling, Omega enz. Papestraat 28 - 2513 AW Den Haag Tel. 070-3636666 Dl. t/m za. 11.00 - 17.00 uur www.potma-edelmetaal.nl Tuinaanleg en groenonderhoud Doggerstraat 4 3134 KD VLAARDINGEN Demigo@hotmail.nl "TÏÏT- Schiedam Na het grote succes van de Piet Paaltjenswandeling tijdens de tentoonstelling 'Zoektocht naar het Ver borgene' heeft de gemeente Schiedam een financiële bij drage verleent om de wande ling dit jaar blijvend te kun nen aanbieden. Iedere eerste en derde zon dag van de maand vindt de anderhalf uur durende wan deling van 11.30 tot 13.00 uur plaats die in het teken staat van Francois Haver- Schmidt, beter bekend als Piet Paaltjens: de bekendste Nederlandse dichter uit de Romantiek. Er zijn geen kosten aan ver bonden, aanmelden is niet verplicht. Schiedam Schiedam doet zaterdag 29 september een gooi naar het wereldrecord lipdub. Doel is om minimaal 6500 inwo ners op de been te brengen en daarmee de huidige we reldkampioen, het Spaanse plaatsje Vic, van de troon te stoten. Een lipdub is een videoclip die bestaat uit één lang shot, waarin een aantal mensen een bekend liedje playbackt. Daarbij legt de camera een vooraf bedacht parcours af. De organisatie is in handen van De Ronde Tafel Schie dam. Schiedam Het ooit met zoveel liefde aangelegde tuintje bij de Heijermansflat in Woudhoek lag er de laatste tijd maar dor, saai en uitgewoond bij. En dat ging Sonja Gouweleeuw van Wijk- en bewonersver eniging Woudhoek behoor lijk aan het hart. Door een gulle gift en de spontane aanmelding van vele vrijwil ligers kan het tuintje woens dag 4 juli weer opnieuw wor den ingericht. En dat is volgens Gouwel eeuw echt uniek. Buurtpro- jectleider Paula van Oeveren heeft zelfs kinderen ertoe kunnen zetten om vrijwil liger te worden, da's echt uniek", vindt Gouweleeuw. Heel vroeger was het tuintje zelfs een vies grasveldje waar honden poepten en afval lag. Met een gulle gift van het Fonds Schiedam Vlaar- dingen kon er een gezellig tuintje van worden gemaakt en een jeu-de-boulebaan worden aangelegd. Elk voorjaar gingen de bollen de grond in en met een uniek mozaïekbankje van Jacques Tange werd de boel ver der opgefleurd. Maar het tuin tje werd verwaarsloosd en dat ging Gouweleeuw behoorlijk aan het hart. Met een eenma lige gift van 1500 euro kan het nu worden aangepakt door flink wat vrijwilligers. Voor hen is er om 13.00 uur eerst een lunch, waarna een half uurtje later het plein wordt opgeruimd en al het zwerfvuil wordt weggehaald. Om 14.00 uur wordt een start gemaakt met het groen. „Ik ben hier zo trots op!", zegt Gouwel eeuw. „Het is tegenwoordig zo moeilijk om aan vrijwilligers te komen en wij hebben er nu zo veel. Dikke pluim ook voor Pau la van Oeveren en Miranda van SWS Welzijn. Want die hebben die mensen toch maar mooi ge mobiliseerd allemaal." Het tuintje van het Heijermansflat wordt nu maandelijks verzorgd door een hele rits vrijwilligers, waaronder ook veel kinderen. FOTO: WM "voor Chinees eten op niveau" Een reeds omvangrijke vaste klantenkring weet met grote regelmaat de weg naar ons restaurant te vinden. Onze grootste wens is om nog meer liefhebbers van de Aziatische keuken met onze culinaire hoogstandjes te verrassen. Maak nu kennis met topkwaliteit voor een zeer vriendelijke prijs. 1 *Deze aktie is niet geldig op zon- en feestdagen; reserveren gewenst Voor 3 personen 21.00 nu €15.00 Nieuwlatidplein 18-19 3118 AD Schiedam Telefoon/fax: OIO-473 95 42 le dinsdag van de maand gesloten

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 5