Ruzie over raadsenquête Peds-talenten geslaagd Erkertjes rocken er op los around the clock Zomerse koopzondag Summersale in Woonmall Genante bonnetjes-affaire splijt Schiedamse raad in twee kampen Gevoelige materie met distantie onderzoeken Varken beschoten Autodief op heterdaad betrapt Van de lezer: 'Ontslag van juf zorgt voor schrik' D, Vijf aanhoudingen bij controle Afscheid van Meester Wil Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 27 juni 2012 Nieuwe Stadsblad pagina8 Schiedam Ook in de Nieuwe Passage is het zondag 1 juli koopzon dag van 12.00 tot 17.00 uur. Met het oog op de zomer vakantie en het mooie weer wat (hopelijk) in aantocht is, kunnen jonge bezoekertjes een molentje decoreren dat draait in de wind als je er mee loopt. Ook leuk én lek ker is de Kinder Cocktail- kar. Hier kunnen kinderen zelf de ingrediënten voor een tropisch drankje kiezen, wat ze daarna zelf mogen shaken. Het drankje wordt vervolgens afgemaakt met wat ijs, een stukje fruit en een rietje. Burgemeester en wethouders lieten het in de periode Verver breed hangen. Zo breed dat Ernst Young een bedrag van 180.000 euro onmo gelijk thuis kan brengen. Wat er werkelijk allemaal gedeclareerd is, moet goed onderzocht worden. En het liefst door een raadsenquête. Frank Willemse Schiedam Breekpunt is nu echter dat zo'n onderzoek dan ook declaraties van (eigen) oud-wethouders onder burgemeester Verver bo ven water brengt. En daarvan zitten er drie -Maarten Groene en Menno Siljee (PvdA) en Ad Mostert (VVD)- in dezelfde raad die dit moet goedkeuren. Nog vorige maand was de raad eensgezind deze bonnetjes-af faire uit te zoeken. De onderste steen moest boven, verklaarden alle fractieleiders manhaftig na dat Ernst Young een fors be drag aan declaraties niet thuis kon brengen. „Een te zwaar middel", argu menteren de raadsfracties van PvdA, VVD en CDA van de coalitie nu over het advies een raadsenquête te doen. „Waarom zouden we het onderzoek niet extern uitbesteden", vragen ze zich af. Necla Yerlikaya (PvdA) sprak van 'een misplaatst en thousiasme' van de werkgroep met de alleen-roep voor een en quête. Zeker omdat het volgens haar een gevoelige materie is die met distantie onderzocht moet worden. „Wij als raad hebben daar onvoldoende kennis voor in huis", verklaarde het CDA met Patricia van Aaken. En Pauline Geurtsen (WD) sprak van een ondoordacht voorstel zonder financiële onderbouwing. Dat was zeer tegen het zere been van de werkgroep waarvan twee le den moesten toegeven 'tot een ander inzicht te zijn gekomen'. Tijdens de raadsvergadering -28 juni- wordt over wel/geen enquête definitief beslist. Schiedam Op een kinderboerderij aan de Sportlaan is dinsdag 19 juni vermoedelijk een var ken beschoten. De politie doet onderzoek en zoekt getuigen. De eigenaar van de kinder boerderij liet die ochtend weten dat hij omstreeks half tien een kogeltje in het lijf van varken Mona had aan getroffen. Toen hij die aan de politie liet zien, konden zij vaststellen dat die afkom stig was van een luchtdruk geweer. Het varken had een wondje in haar kop en in haar rechterzij. Informatie? De dierenpolitie doet verder onderzoek. De kinderboer derij ligt in het Hargapark, achter het Vlietlandzieken- huis en is alleen te voet of per fiets bereikbaar. Het schietincident moet heb ben plaatsgevonden tussen maandag 18 en dinsdag 19 juni tussen 16.00 en en 08.30 uur. Heeft u iets gezien of infor matie, bel dan de politie via 0900-8844 of anoniem via 0800-7000. Schiedam Agenten hebben donderdag morgen een man op heter daad betrapt en aangehou den in een gestolen auto, na een melding van een alerte getuige. Rond half zeven zag een getuige er een man onder verdachte omstandigheden vandoor gaan in een auto op de Havenweg. Bij een tankstation op de Tjalklaan zagen agenten de auto staan. De bestuurder -een 28-ja- rige Rotterdammer- ging er bij het zien yan de agenten direct vandöör, maar werd in de Spaanse Polder aan houden. Vader en dochter Brouwer zijn afgelopen weekend geslaagd voor hun 2e dan Taekwondo. De twee trainen allebei bij Peds Sports Centre en hun trotse trainers hebben ze met een op de foto gezet. In Almere moesten ze onder meer een breektest doen (plank breken met voet of vuist). Aaran Meusen slaagde voor zijn zwarte band. FOTO: PR In het Nieuwe Stadsblad stond vorige week een inter view met bestuursvoorzitter Jan van den Berg over de fi nanciële problemen van on derwij sstichting Meervoud, waartoe in Schiedam alleen Christelijke Basisschool Kethel behoort. Monique en Eric Plugge die kinderen hebben op Meer voud-school 't Kompas in Vlaardingen reageren op de plannen waarmee de stich ting haar tekort wil wegwer ken. Zij schrijven tot hun schrik te hebben vernomen dat het contract van de door hen geadoreerde juf Kim volgend schooljaar niet ver lengd wordt. „Wij hebben zes jaar geleden bewust gekozen voor een Jena planschool. In de afgelopen jaren hebben een aantal personeelswisselin gen plaatsgevonden. Dat heeft op een kleine school als 't Kom pas een grote impact. Nu verne men wij dat er maar liefst drie nieuwe leerkrachten komen. Terwijl een uitstekende juf als juf Kim, nota bene met Jena- planaantekening, weg moet. Des te schokkender is het om in de krant te mogen lezen dat volgens u het onderwijs niet zal lijden onder deze maatregelen. U heeft werkelijk geen flauw benul hoezeer onze school, de ouders maar vooral de kinde ren hierdoor geraakt worden. Wij mogen onze zoon mor genochtend aan het ontbijt vertellen dat hij zijn juf na de vakantie niet meer zal zien. Zoals gezegd, wij hebben be wust gekozen voor Jenaplan- onderwijs en verwachten een stabiele leeromgeving met gespecialiseerde Jenaplan- docenten. Niet drie nieuwe leerkrachten die over worden geplaatst omdat ze elders 'over' zijn. Uw opmerking 'Verandering geeft vaak een positieve impuls' is recht proberen te praten wat krom is. Wij zijn toe aan rust voor onze school." redactie.ns@u;hm. utegener.nl Schiedam De politie heeft afgelopen week op verschillende plek ken in de regio controles gehouden om overlast en high-impactdelicten terug te dringen. Zo werd er preventief ge fouilleerd, is er gezocht naar gesignaleerden en is win kelend publiek bewust ge maakt van wat zij zelf kun nen doen om niet beroofd te worden. Agenten hebben bij deze controle twee personen aangehouden. In totaal zijn 64 personen preventief gefouilleerd. Dit leidde tot drie aanhoudingen voor het in bezit hebben van een mes, pepperspray en een blauw zwaailicht. Eén man is aangehouden op verdenking van dealen. Agenten namen geld, telefoons en gebrui- kershoeveelheden verdo vende middelen in beslag. Bij een ANPR-controle zijn bij zeven bestuurders open staande boetes geïnd. Eén persoon had een boete open staan van bijna 1700 euro en is aangehouden. Vier personen kregen een boete omdat zij te hard reden en één bestuurder omdat hij reed zonder geldig rijbewijs. Een bont en chique gezelschap Leidse studenten vermaakte zich afgelopen weekend prima op de Schiedamse Hoog straat. Voordat ze met z'n allen naar een feest in Rotterdam gingen, werd een tussenstop gemaakt bij Jeneverie 't Spul en werd bij snackbar Coby nog snel even de maag gevuld. FOTO: INEKE GOVAART Rotterdam De Summersale in Alexan- drium Woonmall is de ideale start van de zomer. Meer dan zestig woonspe- ciaalzaken bieden van 30 juni tot en met 30 augustus aantrekkelijke kortingen op veel woonartikelen. Met het North Sea Jazz in aantocht staat ook Alexandrium in het teken van dit grootse jazz- evenement. De Summersale kick-off van zaterdag 30 juni wordt daarom muzikaal on dersteund door Leticia y su Rumbadama, één van de bekendste latin-bands van Nederland. Een dag later staat Francesca Tandoi op het programma, een veelbe lovende pianiste. Schiedam Dit schooljaar is het alweer 40 jaar geleden dat Wil van der Hart in het enderwijs ging werken. Jarenlang was hij leerkracht op basisschool De Notenkraker. Na 25 jaar voor de klas te hebben gestaan, werd hij directeur op de Vlinder. Nu, na 15 jaar Vlinderen, verandert hij nog één keer van baan en gaat hij De Vlinder verla ten. Daarom viert de school woensdag 4 juli een groot afscheidsfeest, 's Ochtends is het feest voor alle leerlingen die nu op De Vlinder zitten, 's middags is er een receptie voor iedereen die hem een handje wil schudden tussen 13.30 en 15.00 uur. Langs komen? Stuur een mail naar: astridgussekloo@devlinder- schiedam.nl Schiedam Niemand minder dan Barry Atsma presenteerde afgelopen zaterdag het festival 'met inzet en plezier ons doel bereikt!aan elkaar in de Schiedamse Erker. Maar uiteraard draaide de mid dag niet om de populaire acteur, maar om de Erkertjes die weer een spetterend optreden wegga ven. Met golden oldies als Rock Around the Clock, Return to Sender en Sailing vermaakten zij het aanwezige publiek. Een klejne verrassing was de cheque die de Erkertjes kregen van voetbalvereniging HBSS, hun prijzengeld van de overwinning tijdens het onlangs gehouden G-toernooi. Muziekgroep 'De Erkertjes' telt 27 deelnemers en repeteert ie dere donderdag van 19.15 uur tot 20.30 uur in De Erker on der leiding van Annelies Kars, die ook met muziekgroep De Rolantino's regelmatig op de planken staat. Gastoptredens waren er za terdag van onder meer zanger Rene Laine en dweilorkest De band zonder Maat.

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 8