Gemeenteberichten Au,. Schatten en Sultans gemeente Schiedam Echtpaar Crama viert 65-jarig huwelijk Kids Bouwdorp 2012: 4 JULI 2012 - PAGINA 1 UIT DE PORTEFEUILLE VAN mKiés AGENDA Datum Cornelis Haga Weekend 6 t/m 8 juli Boekuitreiking 'Cornelis Haga (1578-1654), diplomaat en pionier in Istanbul' 6 juli Openstelling Basiliek H. Liduina en OLV Rozenkrans 7 juli Marius Bauer in Turkije t/m 8 juli Cultuur Borrelt! 15 juli Curiosa brocante markt 21 juli Locatie Tijd Schiedam variabel Grote of St. Janskerk, Lange Kerkstraat 37 14.00 uur Basiliek H. Liduina en OLV Rozenkrans, Singel 104 10.30 - 14.30 uur Grote of St. Jans Kerk, Lange Kerkstraat 37 wisselend Julianapark, Burgemeester Knappertlaan 14.00 - 17.30 uur Land van Belofte, Lange Kerkstraat 09.00 - 16.30 Ook dit jaar waren er weer veel Schiedamse veteranen en een aantal familieleden en vrienden naar de foyer van het Theater aan de Schie gekomen voor de vijfde- editie van de Schiedamse veteranendag. De middag stond in het teken van de onderlinge ontmoetingen. Burge meester Leemhuis-Stout sprak de veteranen toe en bedankte hen voor hun bewezen diensten voor vrede en veiligheid. Wethouder Arie Wijten opende woensdag 27 juni de tweede Krajicek Playground van Schiedam in Woudhoek. De Krajicek Playground Park Woudhoek bestaat uit een sportplein en sportveld en heeft als doel wijkbewoners en (school)kinderen te stimuleren te sporten in de wijk. Na schooltijd zijn zowel het schoolplein als het sportplein toegankelijk voor bewoners van de wijk. Het plein is bestemd voor kinderen in de leeftijd van 4 t/m 12 jaar, het sportveld is voor alle leeftijden. Burgemeester Leemhuis-Stout ontving dinsdag 26 juni uit handen van dr. A.H. de Groot het eerste exemplaar van zijn herziene dissertatie 'The Ottoman Empire and the Dutch Republic. A history of the earliest diplo matic relations 1612-1630'. Schiedammer Cornelis Haga (1578-1654) vervult in dit proefschrift een prominente rol. Het boek verschijnt bij het Nederlands Instituut voor het Nabije Oosten met steun van de gemeente Schiedam. Het is de tweede, herziene druk van The Ottoman Empire and the Dutch Republic. De eerste druk verscheen in 1978. Van dinsdag 10 tot en met vrijdag 13 juli kunnen kinderen van 6 tot en met 12 jaar zich in Schiedam helemaal uitleven met hamers en zagen... Die dagen opent Kids Bouwdorp voor alle jonge klussers de poorten. Ter gelegenheid van het 400-ja- rige handelsjubileum tussen Nederland en Turkije timmeren de kinderen dit jaar aan bouwwerken over 'Schatten en Sultans'. Vier dagen lang kunnen 300 kinderen per dag zich voor 1 euro entree uitleven op het beveiligde terrein van Oranjeburgh aan de Burgemeester Knappertlaan. Uiteraard is er voldoende begeleiding. Alle kinderen krijgen gratis een gezonde lunch en voldoende drin ken en als het erg warm wordt zijn er zonne- petjes en zonnebrandcrème. Feest met een Turks tintje Vrijdag 13 juli worden de schatkisten, piraten schepen en sultanverblijven en de verklede kinderen van 12.00 tot 14.00 uur beoordeeld door een jury. De voorzitter van de jury reikt om 14.00 uur prijzen uit voor het mooiste bouwwerk, het technisch beste ontwerp en voor het leukste bouwteam. Alle familieleden van de klussers, hun vriendjes en vriehdinne- tjes en omwonenden kunnen daarna geniéten van de kunstwerken en het feest met een Turks tintje dat rondom de prijsuitreiking wordt- georganiseerd. Meer informatie of meteen aanmelden? Ga naar wvWv.kidsbouwdorp.nl. Het echtpaar Crama - Brugmans bereikte 19 juni jongstleden hun 65-jarig huwelijksjubileum. Loco-burgemeester Mario Stam bracht na mens het gemeentebestuur de felicitaties over. Het echtpaar Crama woont aan de Havendijk Als geboren en getogen Schiedammer weet de heer Crama veel te vertellen over Schiedam en de wijk de Gorzen. Het briljante jubileum is op zaterdag 16 juni in familiekring gevierd. Lees Gemeenteberichten ook online

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 19