52 Beweegweek voor middelbare scholen De nationale burendag komt er aan Controleer uw gasleidingen gemeente Schiedam CjM vijf vragen aan Johan Grijzen Wethouder Cultuur Dinsdag 26 juni heeft het col lege van burgemeester en wet houders de ontwerp Cultuurvi sie vastgesteld. Vanaf 5 juli gaat deze de inspraakprocedure in. 1Wat zijn de uitgangspun ten van de cultuurvisie? Uitgangspunten zijn het handhaven van de culturele voorzieningen, extra inzet op versteviging van de binnenstad en cultuurparticipatie én het stimuleren van ontwikkelingen waardoor partijen en instel lingen - op termijn - minder af hankelijk van subsidies worden. 2. Wat hoopt u met de cul tuurvisie te bereiken? De inzet is een binnenstad met een aantrekkelijk en breed aanbod vanuit de cultuurinstel lingen, waarmee we meer be zoekers naar de stad trekken. Daarnaast bieden we met cul tuurparticipatie Schiedammers de kans zich te ontwikkelen om een maatschappelijk sterke(re) positie te bereiken. 3. Hoe ziet het culturele veld er irt 2016 uit? Dynamisch! In 2016 hebben we in Schiedam nog steeds een theater, bibliotheek, stedelijk museum en jenevermuseum, maar ook amateurkunst, het Wennekerpand en prachtige molens. Culturele instellingen werken goed samen en hebben transparante bedrijfsvoering. Dat is de bijdrage van cultuur aan de versteviging van het programma cultuurparticipatie en de binnenstad. 4. Hoeveel gaat u op het gebied van cultuur precies bezuinigen? Het culturele veld kostte in 2011 zo'n 8,9 miljoen euro. Aankomende jaren bezuinigen we hierop fors (rond 1,5 miljoen euro), tot een bedrag van onge veer 7,4 miljoen euro in 2016. 5. Welke instelling wordt het meest gekort? De bibliotheek, Stedelijk Mu seum Schiedam, Theater aan de Schie en het Jenevermu seum krijgen samen 80% van het beschikbare budget voor cultuur. Het is dan ook lógisch dat zij de grootste bezuiniging krijgen opgelegd; ongeveer 20% per instelling. Zo'n 500 leerlingen van het Stedelijk Gymnasium Schie dam deden van woensdag 27 tot en met vrijdag 29 juni mee aan de Beweegweek voor mid delbare scholen in Schiedam. Wethouder Foort van Oosten (Sport en Recreatie) opende de tweede dag door het gooi en van een levensgrote dart op een dartbord. Om ervoor te zorgen dat iedereen een leven lang kan sporten en bewegen, wil de gemeente Schie dam voor elke Schiedammer pas send spartaanbod creëren. Dus ook voor leerlingen van middel bare scholen. De afgelopen jaren gingen het Schravenlant College, OSG Schiedam, LENTIZ|LIFE Col lege en het Pro Nova College het Stedelijk Gymnasium al voor. Structureel verschil maken De Beweegweek is in het leven geroepen om leerlingen binnen het middelbaar onderwijs (nog meer) te laten bewegen. Daar naast wil Sport en Recreatie jongeren laten kennismaken met verschillende sporten en spelen. Verschillende Schiedamse ver enigingen en sportscholen zijn betrokken geweest bij de Be weegweek. Na de Beweegweek hebben de leerlingen de mogelijk heid door te stromen naar een van deze sportaanbieders. Daarnaast streeft Sport en Recreatie ernaar met de Beweegweek structureel verschil te maken en blijvende veranderingen in gang te zetten. Bij het Schravenlant College heeft dit bijvoorbeeld geleid tot een ge zonde schoolkantine. Battle van middelbare scholen Nadat alle voortgezet onderwijsin stellingen in Schiedam aan de Be weegweek hebben deelgenomen, krijgt deze een 'nieuw jasje'. Vanaf Foto: Sport en Recreatie '2013 wordt een Beweegweek ge organiseerd waarbij de leerlingen van alle scholen die aan deze week hebben deelgenomen het tegen elkaar opnemen. Op 22 september 2012 orga niseert het Oranje Fonds voor de zevende keer landelijk de Burendag. Vierden in 2011 al ruim 1 miljoen mensen Bu rendag, dit jaar wil het Oran jefonds Burendag nóg groter maken! Het Oranjefonds stelt daarom de vraag: 'Wat doe jij op Burendag?' en stelt geld beschikbaar voor Burendagi- nitiatieven. Doet u mee? Het Oranje Fonds steunt "sociale initiatieven en bevordert zo de sa menhang tussen groepen men- sen. Met Burendag wil zij mensen dichter bij elkaar brengen. Cadeau van het Oranje Fonds Het Oranje Fonds heeft dit jaar één miljoen euro beschikbaar om buurtorganisaties die goede plan nen hebben om met de buurt op te pakken en op Burendag uit te voeren, te ondersteunen. De bij drage van het Oranje Fonds kan oplopen tot maar liefst 500,-. Er kan alleen een bijdrage worden aangevraagd als Burendag op 21, 22 of 23 september 2012 gevierd wordt. Het aanvraagformulier en de voorwaarden zijn te vinden op www.burendag.nl. Samen maken we een feest van Burendag Uw steun is van groot belang om van Burendag echt een landelijke feestdag te maken. U kunt op Bu rendag uw straat opfleuren of on- kruidvrij maken, een sportdag of 6-kamp organiseren, samen met de buren eten, een buurtfeest or ganiseren of een groot kinderfeest houden. Alles is mogelijk. Doet u ook mee? Samen maken we een feest van Burendag! Tijdens werkzaamheden aan de hoofdgasleiding in de wijk Woudhoek zijn onlangs in de kruipruimten van enkele wo ningen lekkages aan gaslei dingen ontdekt. Deze lekka ges zijn inmiddels verholpen en alle bewoners in de wijk zijn geïnformeerd. Het probleem van defecte of beschadigde gasleidingen speelt mogelijk bij meer woningen. In de tijd waarin deze wonin gen zijn gebouwd (jaren 70) was het gebruikelijk stalen leidingen toe te passen voor onder andere transport van gas. Deze kunnen door vocht oxideren en uiteinde lijk doorroesten. Om deze reden schrijft de huidige wet- en re gelgeving voor, dat bij aanleg en vervanging van gasleidingen in en onder woningen geen stalen buizen meer mogen worden toe gepast. Verantwoordelijkheid van woningeigenaren Het is de verantwoordelijkheid van woningeigenaren toe te zien op regelmatige inspectie van en on derhoud aan de leidingen. Leve ranciers van elektra en gas plegen geen onderhoud aan deze leidin gen zonder daar vooraf opdracht voor te krijgen van de eigenaar van woning. De gemeente heeft niet de bevoegdheid de eigenaar of huurder van een woning te verplichten de (gas)leidingen te laten vervangen, dan wel te laten controleren op lekkages. Het is echter wel van belang dat dit pe riodiek gebeurt. De foto toont een gasleiding zoals die is aangetrof fen in de kruipruimte van een van de woningen. Nadere informatie over nut en noodzaak van regelmatige con trole van de in. uw bezit zijnde stalen leidingen kunt u inwinnen bij erkende installateurs en bij net werkbeheerder Stedin. Geboorteakte, trouwen of vergunning aanvragen?

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 20