sz Gemeenteberichten Cultuurvisie zet in op nieuwe vormen van samenwerking 4 JULI 2012 -PAGINA 3 De ontwerp Cultuurvisie 2013-2016 ligt in verband met de inspraakproce dure vanaf 5 juli tot en met 30 augustus ter in zage in het Klant Contact Centrum. Ondanks de druk in de culturele sector om te bezuinigen, wil de ge meente Schiedam de komende jaren een ruim en divers cultuuraan bod bieden zodat iedere Schiedammer kansen heeft om zich te kunnen ontplooien. Daarnaast wil Schiedam met een passend cultuuraan bod de binnenstad ver der versterken. Dit staat onder meer te lezen in de ontwerp Cultuurvisie 2013-2016, die het col lege van B&W dinsdag 26 juni heeft vastgesteld. "Naast cultuurparticipatie en versterking van de binnenstad wordt in de cultuur visie ook aandacht geschonken aan cul tureel ondernemerschap, met als doel culturele instellingen minder afhankelijk van subsidies te laten worden. Een ander belangrijk onderwerp is samenwerking tussen culturele instellingen onderling, met als beoogd resultaat een meer ef ficiënte bedrijfsvoering van culturele in stellingen en een sterker gemeentelijk cultuuraanbod", aldus wethouder Johan Grijzen (Cultuur). Sluiting bibliotheekvestiging Noord Anticiperend op haar bezuinigingsopgave heeft de Bibliotheek Schiedam een nieuw serviceconcept ontwikkeld dat voorziet in goedkopere huisvesting, een aantrekkelij ker presentatie, volledige digitale toegan kelijkheid en levering via een magazijn. Met dit concept kan de bibliotheek op Uitgelicht historie van Schiedam te maken heeft (je never, molens, scheepsbouw, gastarbei ders en kunsthistorische collectie) onder te brengen in één museum. Het college vindt het hiervoor vooralsnog te vroeg, maar wil inzetten op nieuwe vormen van samenwerking tussen de musea, molens en historische instellingen in Schiedam. Wethouder Johan Grijzen is tevredèn met de totstandkoming van ontwerp Cultuur visie 2013-2016. 'De ambitie van het col lege om hét cultuuraanbod in de stad op peil te houden, blijft ondanks de toene mende druk om te bezuinigen, onvermin derd gehandhaafd. Aan de bezuinigingen valt helaas niet te ontkomen, m&ar met deze cultuurvisie denken we dit, in nauwe samenspraak met de instellingen, verant woord te kunnemdoen.' Samenwerking theaters in de regio Er is onderzoek verricht naar de toekomst mogelijkheden en levensvatbaarheid van Theater aan de Schie. Op basis van de onderzoeksre sultaten stelt het college voor om aan te koersen p op samenwerking met theaters uit de m0 regio. Daarbij is aan gegeven dat de jaarlijkse subsidie, die voor het sei zoen 2013-2014 nog wordt toe gekend, zal worden afgebouwd en beëin digd, indien deze samenwerking volgend theaterseizoen niet voldoende van de grond komt en bij ongewijzigde omstan digheden (financiële kwetsbaarheid). Musea, molens en historische instellingen De forse bezuinigingsopdrachten voor het Jenevermuseum, Stedelijk Museum en Stichting Schiedamse Molens vorm den aanleiding voor een onderzoek naar de mogelijkheden om alles wat met de termijn haar be zuinigingsop dracht structu reel op jaarbasis realiseren. Om dit mogelijk te maken, is hét sluiten van de vestiging in de Blauwe Brug per 1 januari 2013 noodzakelijk. Om deze sluiting op te vangen, zal de bibliotheek vervan gende service ontwikkelen voor leerlin gen van het basisonderwijs en ouderen in Schiedam-Noord. De hoofdvestiging op het Stadserf gaat op termijn (in prin cipe per 1 april 2016) verhuizen naar een goedkopere locatie elders in het centrum. Vrijdag 6 juli om 14.00 uur gaat het Cornells Hagaweekend officieel van start met de presentatie van het boek 'Cornelis Haga (1578-1654), diplomaat en pionier in Istanbul' geschreven door Ingrid van der Vlis en Hans van der Sloot. Tijdens deze bijeenkomst in de Grote - of St. Janskerk reikt burgemeester Leemhuis-Stout het eerste exemplaar van de biografie uit aan de huidige.president van de Hoge Raad, mr. G.J.M. Corstens. U bent van harte welkom. De Rekenkamercommissie Schiedam-Vlaardingen heeft op 28 juni 2012 het rapport "En toen werd het stil. van het onderzoek naar communicatieve dienstverle ning in de gemeenten Schiedam en Vlaardingen aan beide gemeenteraden aangeboden. De uitkomsten van het onderzoek geven een indicatief beeld van de wijze waarop de burger te woord wordt gestaan. U kunt het onderzoeksrapport lezen op www.schiedam.nl. Wilt u meer weten over Uitgelicht? Kijk dan op

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 21