Service IIVING SM VIP-rondleiding door Vlietland Cornelis Hagafeest Nieuwland Stijlvol én betaalbaar wonen in Oranjeburgh Radio Schiedam Live op MBLV Uitnodiging Inspiratieavond Oranjeburgh samen verhuizen naar een Schiedam In het kader van 400 jaar be trekkingen tussen Nederland en Turkije worden in Schie dam verschillende activiteiten georganiseerd In Nieuwland is gezocht naar laagdrempe lige activiteiten in de wijk. Op de dag dat in de Grote Kerk de biografie van Cornelis Haga wordt uitgereikt, 6 juli, vinden 's middags en 's avonds allerlei activiteiten plaats op het Willem Dreesplein. Het is dan precies 400 jaar geleden dat de ondertekening van het verdrag plaatsvond. Hoe kun je de verbondenheid tussen twee culturen beter illustreren dan met een huwelijk? Tenslotte is een huwelijk ook een teken van verbondenheid. In Nieuwland zijn twee mensen gevonden, een Nederlandse jongedame en Turkse jongeman, die op 6 juli (de dag'van het verdrag) ook echt gaan trouwen. Daar naast gaan bewoners uit de wijk de ondertekening, die 400 jaar geleden heeft plaatsgevon den, in authentieke kledij na spelen. Voor de kinderen zijn er die dag allerlei workshops. Schiedam Radio Schiedam en LOOK TV zenden komend week end tijdens het Maasbou- levardfeest live uit. Vrijdag wordt het live-verslag vanaf 20.00 uur begonnen tijdens het programma Boer Bou FM LIVE. Miss Montreal, de Fab Five en de Corona's schuiven uiteraard even bij de heren aan. Op zaterdag 7 juli starten de uitzendingen vanaf het festivalterrein om 12.00 uur direct na Passage 12. Van 12.00 tot 14.00 uur is er een speciale editie van de Schiedam Top 25 te ho ren, compleet samengesteld door de vrijwilligers en or ganisatie van het feest, met dus veel goede muziek en de leukste muziekweetjes! Met monddoekjes voor1 en haarnetjes op mocht er zelfs een kijkje worden genomen in de operatiekamer van het zieken huis: 'Super interessant!' FOTO: PR Van de redactie Schiedam Naar aanleiding van de nieuwe campagne startte het Vlietland Zieken huis halverwege mei een project onder verschil lende basisscholen in Schiedam, Vlaardingen en Maassluis: de kijk doosactie. De deelne mende scholen ontvingen voor de groepen 5 en 6 bouwpakketten, waar mee de leerlingen een kijkdoos konden maken. Het bouwpakket bestond uit twee vellen karton met verschillende ziekenhuisge- relateerde beelden, maar ook met bekende iconen uit de regio. Onder andere de mo len van Schiedam, het stadhuis van Vlaardingen en de Furie van Maassluis. Per klas werden de twee mooiste kijkdozen door de klas uitgezocht en ingeleverd bij het ziekenhuis. De leerlingen maakten hierbij kans om, naast een individuele prijs, een VIP- rondleiding voor de hele klas te winnen. De vele inzendingen maakten het voor de jury las tig, maar uiteindelijk werd be sloten dat Laura Vleij en Terra Masselink de twee gelukkige winnaressen zijn. Zij werkten samen aan de kijkdoos. Laura en Terra zijn leerlingen van groep 5a van basisschool 't Palet in Vlaardingen. Afgelopen vrijdag vond de spe ciale VIP-rondleiding plaats voor groep 5a. Ruim voor half 10 stonden er 22 enthousiaste leerlingen te wachten in de Centrale Hal. Om half tien begqn de groep met de rondleiding op de Kinderafdeling. De leerlin gen gingen eerst mee naar de speelkamer en maakten daarna een rondje over de afdeling. Ook namen ze een kijkje bij de couveusekamer. Om kwart over tien werden ze opgewacht bij de Pijnpoli. Nadat iedereen netjes een haarnetje en mondkapje op had, kreeg de groep ook nog een rondleiding bij de operatie kamer. Dat was erg interes sant, vond iedereen. Om elf uur werd de groep verwacht bij de keuken. Daar werd van alles verteld over de spoelkeuken, de keuken en het magazijn. De groep mocht zelfs de vriezer in. Aan het einde van de och tend konden de leerlingen natuurlijk niet met een lege maag naar huis. Daarom stond er voor iedereen een heerlijk broodje kroket klaar. De twee winnaressen gingen niet met lege han den naar huis. Zij hebben allebei een springtouw en een cadeaubon gekregen. Donderdag 12 juli, 18.30 uur tot 21.00 uur St. Joris Doeie, Doeleplein 1,3111 PA Schiedam Gratis schetsontwerp Tientallen prachtige droomontwerpen: Van twee-onder-één-kap tot vrijstaand s Gratis financieel advies v Bouwadvies op maat Deelnemers Gemeente Schiedam (op uitnodiging aanwezig) Van Brake! Bouw (Livingstone-dealer) v.d. Tempel Bouw Ontwikkeling Bewonerscomité Ziekenhuisbuurt Rabobank Schiedam-Vlaardingen Villabouwer Livingstone Showroom Breda 41)35 BH Breda Noord* J ojt$J735735 F 07fc 5/13384 www.livingstone.org e infoOTvingstorie.' Heeft u bouwplannen in Oranjeburgh? Zoekt u een soiide bouwonderneming die ook in roerige tijden uw unieke woondroom van A tot Z realiseert? Maak dan kennis met Livingstone en Van Brakel Bouw uit Schiedam. Onze voordelen: Maximale vrijheid V Vrije architectuur Vaste scherpe prijs s 49 unieke basisontwerpen V Afspraak afspraak S Zeer breed aanbod ja ren '30-woningen Transparantie in de kosten (vooraf!) Snelheid Extra (financiële) zekerheid v Gemiddeld 12 tot 20 weken bouwtijd v Dertig jaar ervaring in de markt V Bouwen onderWoningborg-garantie Hoge kwaliteit V Duizenden tevreden klanten Uitsluitend hoogwaardige (bouw)materialén v streng geselecteerde toeleveranciers VAN BRAKEL BOUW www.vanbrakelbouw.nl onderdeel van

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 27