85 Uur werkstraf na aanval herder Open dag boomgaard Dirigent neemt afscheid Tempel in Raad van toezicht Nieuwe huisvuilwagens in Centrum en Zuid UIT in ROTTERDAM Een leuke baan? Haal nü je diploma! Vro60to°6ter Dykstaï Schoenen Broersvest 135 Schiedam Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 4 juli 2012 Nieuwe Stadsblad pagina 5 Het drama, dat een bijtgrage Mechelse herder december vorig jaar veroorzaakte op het stuk A4 in aanleg tussen Vlaardingen en Schiedam, kreeg onlangs een gevolg in de rechtszaal. Een acht tal spelende padvinders en hun begeleider raakten daar gewond door meerdere beten van de hond van de 46-jarige eigenaresse C.W. Van de rechtbankredactie Schiedam Wat gebeurde er op die bewuste decemberdag vorig jaar precies? Verschillende kinderen tussen de 7 en 11 jaar werden op het dijklichaam tot bloedens toe gebeten in armer), benen en hoofd. Bij een begeleider werden de tanden in zijn been gezet, nadat hij op een padvindertje ging lig gen om het tegen de aanvallen te beschermen. Nadat de vrouw de aanvaller heeft aangelijnd, zegt ze dat de kinderen niet zo hadden moe ten gillen en maakt ze zich uit de voeten zonder zich te legiti meren. Tweehonderd meter verder laat ze de bijter weer los, waarop hij opnieuw de doodsbange kinde ren aanvliegt. Geen goed woord heeft de rechter onlangs over voor de handelswijze van de 'honden sportster', die een uitlaatservice Spelende padvindertjes werden in december op het dijkli chaam aangevallen door een herder van negen maanden die de eigenaresse niet onder controle had. FOTO: WM runt. Ze bekent de negen maanden oude' trainingshond niet on der controle te hebben gehad. „Maar het is ook niet erg ver standig om met die kinderen op een officiële hondenuitlaatplek te gaan spelen," stelt ze. „Dat is de omgedraaide we reld," reageert de aanklager gepikeerd. „U moet te allen tijde uw hond onder controle houden." Muilkorf Twee weken nadat de hond door de politie in beslag was ge nomen, mag hij terug naar het baasje, als ze hem een muilkorf om doet. Maar nadat de hond kort daar op door de politie wordt gezien zonder muilkorf, zegt ze een mailtje van Justitie te hebben, waaruit zou blijken dat het ver bod weer voorbij is. Maar op het politiebureau blijkt dat ze het mailtje heeft vervalst. De Schiedamse in tranen: „Ik was in paniek. Die hond wordt met een muilkorf om steeds dbór andere honden gebeten." Werkstraf De politierechter veroordeelt de hondenliefhebber tot een werkstraf voor de hondenbeten en de vervalsing van maar liefst 85 uur. En de hond moet ze voortaan altijd aangelijnd houden. De rechter kent de slachtoffer tjes een door de Schiedamse hondeneigenaar te betalen scha devergoeding van bijna 1.000 euro toe. Schiedam De KNNV organiseert zon dag 29 juli een open dag op - de boomgaard Groeneweg. Van 13.00 - 16.00 uur kan iedereen meedoen met acti viteiten rond bijen, schapen, vissen, bloemrijke bermen, vogels, water en insecten hotels. De boomgaard ligt naast de Groeneweg 29. Inlichtingen: afdelingDelfland@knnv.nl. Schiedam Dirigent Ton Lansbergen had geen mooiere datum kunnen kiezen voor zijn af scheid van Harmonie Am- brosius: 10-11-T2. Na 56 jaar lidmaatschap, waarvan 36 jaar als muzikaal leider, neemt hij dan afscheid in het Wennekerpand. Natuurlijk zijn ook oud leden welkom om Ton de hand te komen schudden. Voor meer informatie kan een kijkje worden genomen op de site: www.harmonie- ambrosius.nl Schiedam Wubbo Tempel, fractievoor zitter van de CDA in Rotter dam wordt voorzitter van de Raad van toezicht van scho lenstichting 5maal0, waar in Schiedam de Gravin Aleida- school en De Wieken bij zijn aangesloten. Schiedam 'Een schone stad,'daar draait het om'. Met deze slagzin op de laadbak rijdt sinds deze week een nieuwe huisvuil- wagen door Schiedam Cen trum en Zuid. Deze wagen is anders dan de anderen: de laadbak van de vuilniswagen draait zicht baar, waardoor het huisvuil wordt gecomprimeerd. Deze wagen wordt speciaal ingezet voor het legen van de ondergrondse containers in deze wijken. Laadbak Bewoners van de Schie damse wijken Centrum en Zuid zijn de eersten die deze wagen in hun straat zien rij den. De wagen is bijzonder vanwege de draaiende laad bak, maar ook vanwege de opvallende belettering. Op de draaiende laadbak staan grote foto's van het oude Stadhuis en de molen van No- let, met daarbij de boodschap 'Een schone stad, daar draait het om'. Rotopress In deze Rotopress, zoals de huisvuilwagen officieel heet, gaat evenveel afval als de hui dige huisvuilwagens. Bewoners zullen echter al snel merken dat deze wagen stiller is in het gebruik. Bovendien zal bij het legen van de ondergronds containers, geen lekkage vanuit de vuilniswagen meer op straat belanden. De laadbak is name lijk helemaal gesloten. Dat betekent voor Irado minder kans op storing. Een bijkomend voordeel is dat de nieuwe huis vuilwagen ook nog eens een stuk onderhoudsvriendelijker is dan de oude. Teureden over de nieuwe huisvuilwagen? Reageer! redactie.ns@whm.wegener.nl De nieuwe huisvuilwagen is een stuk stiller, onderhouds vriendelijker en er zal minder lekkage op straat belanden, zodat de omgeving schoner blijft. FOTO: PR LANTARENVENSTER jazzsensatie in Engeland! nqen Receptioniste Telefoniste (6 mnd) Administratief Medewerker o mnd) Financieel Administratief Medewerker d2mnd) Commercieel Administratief Medewerker (12 mnd) Medewerker Projectadministratie d2mnd) Secretaresse (12 mnd) BKB/BKC/PDB Geen specifieke vooropleiding nodig Fabius is een CRKBO erkende opleider 1 ochtend of 1 avond p/w les in meer dan 50 locaties Geschikt voor werkenden, schoolverlaters en herintreders t/wtl moaettjk „ar het duurs1® L Brochure aanvragen of meer info? 0800-4464464 www.fabiusopleidingen.nl o.a. Rotterdam, Spijkenisse, Schiedam, Vlaardingen, Capelle, Delft, Zoetermeer, Dordrecht

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 5