De gunst van de kiezer ërlands AA Wie heeft Tommie gezien Er zit weer leven in de Korenbeurs Aanmelden hockeyschool- tje kan weer Van de lezer: 'Ooit komt de dag...' Goedkoop en gezond eten Kids Bouwdorp op Oranjeburgh Buurt knapt tuintje op Geen raadsenquête naar bonnetjes Vakantiedrukte op gang PS: Woningbouw Thurlede wordt straks inzet van verkiezingen 2014 Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 4 juli 2012 Nieuwe Stadsblad pagina8 In de wijk Woudhoek zijn de baasjes van Tommie hun oh zo geliefde 19-jarige kater kwijtgeraakt. Tommie is doof en oud en kan waarschijnlijk de weg naar huis niet meer vin den, nu de wijk overhoop ligt in verband met ophoog- en herinrichingswerkzaamheden. Wie heeft hem gezien? Bel dan naar: 06-48524733. Lezer Hans Henrichs schreef een bijdrage over de opgeknapte speeltuin Fort Drakensteijn in het Prinses Beatrixpark. „Het was allemaal zo feeste lijk, zelfs het weer deed een duit in het zakje. Dat was al lemaal op 11 april. Fort Dra kensteijn is weer opgeknapt en scholen hebben de speel toestellen geadopteerd die zij zelf eerst hebben opgeknapt en later gaan onderhouden. Maar er ging veel aan vooraf. Zo was één van de grote toe stellen in brand gestoken. Dit was de reden waarom eerder het Fort 'in de hekken' was geplaatst. Het was onveilig voor de kinderen. Nog een bewonersvereniging die voor hun beurt sprak en IRADO hiervoor aansprake lijk stelde, terwijl het-door de gemeente wordt beslist. En wat te denken van de kosten, bijna 10.000 euro, maar het zag er allemaal weer stralend uit. Kinderen die hier, met of zonder handicap, heerlijk kunnen genieten. Ja, een plek voor kinderen met en zonder een handicap of een beperking, daarvoor was deze speeltuin in het leven geroepen. De vandalen rekenen zich daar volgens mij ook onder. Alleen het stoere hieraan kan ik niet vatten. Wat is er nu zo leuk aan om 's avonds/'s nachts je uit te gaan sloven en voor ande ren te bewijzen dat je niet helemaal spoort! Fort Dra kensteijn is namelijk wéér ten prooi gevallen aan van dalen. Al het werk, wat flink wat eu ro's heeft gekost, kan zomaar opnieuw gedaan worden. Schade, 9000 euro. Nog even jongelui en jullie gaan misschien als een vader door het leven. Dan komt er misschien een dag dat je met jé kind even naar die speeltuin wil gaan. Kom je tot de ontdekking dat het is gesloten in verband met brand. Hoe is de reactie dan?" Schiedam Door de huidige economi sche situatie willen of moe ten we meer besparen op onze boodschappen. Gezond eten hoeft echter niet veel te kosten en is in sommige ge vallen zelfs goedkoper dan een ongezonde levensstijl. De Argos l'Entrée Voorlich ting en Preventiebijeenkom sten in de maand juli' staan in het teken van goedkoop en gezond eten. Tijdens zo'n bijeenkomst vertelt een diëtiste alles over gezonde voeding. Daarnaast wordt er ook aandacht be steed aan gezond koken voor weinig geld. Woensdag 25 juli is er een bijeenkomst in Francois ha- verSchmidt aan de Willem de Zwijgerlaan die gratis bij te wonen is en om 10.00 uur begint. In samenwer king met Argos ErOpUit is vervoer mogelijk. De kosten hiervoor zijn drie euro bin nen de eigen gemeente. Er kunnen maximaal zeven personen mee. Voor het reserveren van het vervoer of meer informatie: Lidia Poot, tel. 427 83 90. Schiedam Kinderen van 6 tot en met 12 jaar kunnen zich deze zo mer helemaal uitleven met hamers en zagen. Van dins dag 10 tot en met vrijdag 13 juli opent Kids Bouwdorp de poorten voor alle jonge klus sers op Oranjeburgh (het voormalig ziekenhuister rein) in Schiedam-West. Ter gelegenheid van het 400-ja- rige handelsjubileum tussen Nederland en Turkije - in Schiedam gevierd met het themajaar 'Verborgen Schat ten'- timmeren de kinderen dit jaar aan bouwwerken over Schatten ep Sultans. Vier dagen lang kunnen 300 kinderen per dag (voor 1 euro entree) zich uitleven op het beveiligde terrein van Oranjeburgh, aan de BKlaan. De ingang ligt op de hoek van de Nassaulaan en de Anna van Burenstraat, waar het parkeerterrein van het ziekenhuis lag. Kinderen kunnen zich voor Kidsbouwdorp 2012 aan melden via www.kidsbouw- dorp.nl Schiedam Een groot aantal vrijwilli gers, waaronder ook veel kin deren, gaat woensdag 4 juli de strijd aan met het onkruid tijdens een opschoondag aan het Heijermansplein. Bij de seniorenflat wordt het tuin tje, dat jaren geleden voor duizenden euro's is aan gelegd maar de laatste tijd slecht werd onderhouden, weer nieuw leven ingeblazen. De jeu-deboulesbaan krijgt een opknapbeurt en het on kruid wordt weggehaald. Om 13.00 uur wordt er af getrapt met een lunch, een uurtje later gaan de han den uit de mouwen. De op schoondag is een uniek sa menwerkingsverband tussen de Wijk- en Bewonersvereni ging Woudhoek, Paula van Oeveren (opbouwwerkster Woudhoek, SWS Welzijn en de vele vrijwilligers die zich spontaan aanmeldden. De Schiedamse honkballer Angelo Wicklert (13, links) is, samen met de Vlaardingse Ruben Prins (14), opgenomen in de selectie van het Nederlandse honkbal AA-team: een cadettenteam onder 15 jaar dat van 17-23 juli in het Tsjechische Jablonec strijdt om de Europese titel. De twee talenten zitten op de honkbalacademie van Robert Eenhoorn. FOTO: PR Schiedam Hockeyvereniging Spirit heeft komend seizoen weer plaats in haar hockeyschool- tje voor de allerjongste jeugd. Voor de kinderen van 4 tot 6 jaar is er de Mundo Kids Club waar spelenderwijs de eerste beginselen van het hockey spel worden bijgebracht, maar waar bewegen en spel letjes doen voorop staat. Voor de kinderen van 6 jaar is er het inmiddels bekende hockeyschooltje waar de kin deren door ervaren trainers voor bereid worden op het 'echte werk'. Het is raadzaam kin deren tijdig aan te melden via bestuur@spiritonline. nl. De trainingen zijn op zaterdagochtend en starten begin september, www.spi- ritonline.nl Schiedam Geen raadsenquête, maar een eigen onderzoek. Zo besliste de raad vorige week over de bonnetjesaffaire van het vorige college. Een raad senquête is voor de coalitie een brug te ver. Bovendien kan een eigen onderzoek ook klaarheid brengen waar 180.000 voor vervoer, pre sentjes en etentjes aan is uitgegeven. De werkgroep denkt snel en kordaat die vragen op te lossen. Dit onder leiding van Marcel Bregman (D66) die vorig week nog opstapte uit die commissie, nadat de coali tie van PvdA, VVD, CDA en GroenLinks zijn advies - raadsenquête onder ede- afschoot. Schiedam In Nederland sluiten ko mend weekend de scholen in de regio Midden hun deuren en begint voor circa 850.000 mensen de vakantie. Circa de helft daarvan vertrekt naar het buitenland. In Bel gië begint de bouwvak en ook in Duitsland beginnen de vakanties in de drukbe volkte deelstaat Nordrhein- Westfalen. Het wordt dan ook druk naar het zuiden. De raad heeft beslist dat woningbouw in sportpark Harga snel ontwikkeld kan worden, maar dat met de plannen voor Thurlede nog even gewacht moet worden. Lokale politieke partij PS (Progressief Schiedam) laat weten van begin af aan al te genstander te zijn van bouw plannen in de sportparken. Van de redactie Schiedam „Met name de volkstuinver eniging moet het in de plannen ontgelden", zegt de partij. Er is volgens PS. fractievoorzitter Frans Hamerslag geen enkele reden om Thurlede vol te bou wen, er zijn immers nog vol doende lege plekken in de stad om mooie woningen te bouwen. En bouwen in de Groene Long van Schiedam is volgens PS geen optie. Hamerslag diende tijdens de raadsvergadering van vorige week donderdag, namens zijn partij een motie in om plannen voor woningbouw op Thurlede tegen te houden, de volkstuin vereniging in haar geheel in stand te houden, en een voor stel te doen het huidige sport complex op te knappen. Helaas, PS fel tegenstander van bouwen in Groene Long voor met name de volkstuinver eniging en de sportverenigingen op Thurlede haalde, bij gebrek aan steun van PvdA en CDA, de motie het niet. Even later bleken coalitiepartijen PvdA en CDA wél tegen het bebou wen van Thurlede te zijn toen zij samen met Groen Links, die als enige coalitiepartij eerder wel de PS motie steunde, een amendement indienden om woningbouw op Thurlede uit de woonvisie 2030 te halen. Op de toezegging van de wet houder Wijten om voor 2016 geen plannen te ontwikkelen, trokken zij het amendement weer in. Reagerenredactie.ns® whm.wegener.nl Schiedam Meer dan 500 bezoekers zorg den zaterdag 30 juni voor een bruisende (her) opening van de Korenbeurs, het oude beurs gebouw en rijksmonument dat er sinds het vertrek van Jan des Bouvrie maar treurig bijstond. De heropening was tevens het startsein voor de tentoonstelling '4 de Korenbeurs Schiedam' die tot en met 9 september gratis toegankelijk is. De vier gastcuratoren Johan Deumens, Berry Koedam, Anne-Marie Ros en Tanya Rumpff tonen in de prikkelende zomerexpositie hun persoonlijke keuze uit werken van jonge en gerenommeerde hedendaagse kunstenaars uit binnen- en buitenland. Stichting Kunstcentrum Ko renbeurs Schiedam, een bur gerinitiatief van particulieren uit Schiedam, gaat de oude koopmansbeurs omvormen tot een eigentijdse beursvloer, waar culturele initiatieven worden uitgewisseld en een gezonde za kelijkheid tot modern cultureel ondernemerschap leiden.

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 8