Week kléin Entree stad krijgt kleur krant.ni Naam van hospice is 'De Margriet' Woensdag 25 Juli 2012 dé Alerte man volgt inbrekers Onafhankelijk advies? 29 JULI KOOPZONDAG! Met deze week mededelingen en bekendmakingen Lees het Woon pi us Nieuws Stationsplein krijgtgemak'winkël Nieuwe Stadsblad Jaargang 64 Nummer 30 Oplage 40 440 KHk&Wlll ACTIES KLIK WIN Samen vier genieten in het mooie Sauerland Stuur ons de mooiste plekjes van Schiedam weerbericht Wat zijn volgens u de mooi ste plekjes in Schiedam? Het weer van Heel wat Schiedammers hebben hun favoriet al opge stuurd, doet u ook mee? de komende week ziet u op onze site! www.deweekkrant.nl/actieredactie.ns@whm.wegener.nl www.deweekkrant.nl £4 Trostomaten Wat hebben we er lang op moeten wachten dit jaar: de zomer. Juni was de koudste maand sinds jaren en juli was tot nu toe niet veel beter. Maar sinds zondag zijn de tem peraturen dan toch echt omhoog gegaan en genieten we volop. FOTO: v. van Dordrecht Schiedam Politieagenten hebben vrij dagmiddag met behulp van een alerte getuige twee tie ners aangehouden die ver dacht worden van inbraak. Rond half twee meldde een voorbijganger dat hij kort daarvoor inbrekers had weg zien lopen bij een woning aan de Filips van Bourgon- diestraat. Hij volgde het tweetal op een afstandje en hield tijdens de wandeling de politie op de hoogte van de verblijfplaats van het duo. Arrestatie Op het terein van het voor malig Vlietlandziekenhuis konden de vermeende in brekers, een 17-jarige Schie dammer en een 18-jarige inwoner van Vlaardingen aangehouden worden. Flinke schade Bij de woning aan de Filips van Bourgondiëstraat bleek dat er door de inbrekers flin ke schade aangebracht was aan één van de deuren. Onder andere met behulp van sporenonderzoek wordt het onderzoek in en rond de woning voortgezet. Krant niet ontvangen? Bel 0900-424 57 26 of bezoek www.deweekkrant.nl/ verspreidklachten Jazeker. De Hypotheker. Schiedam Broersvest 64 (010) 473 11 50 www.hypotheker.nl t xt Plug and play 16 GB opslagcapaciteit Sar Disk i CRUZER 16 GB van gewicht P VIDE AUDI# TV VAN 12.00T0T 17.00 UUR KLEIN IN PRIJS GROOT IN SERVICE! [^K^ftLLEADBE^NEN0PENtNCTJDEN0P^F0TI)™NL Gemeenteberichten Schiedam U vindt deze pagina's in het midden van deze krant. elders in deze uitgave! Marktkraam Ome trostomaten voor een marktprijsje. Regio De bouw het hospice aan de Vlaardingse vaart in Vlaar- dingen-Holy vordert gestaag. Met de aanstelling van Doro thy- Oomen als coördinator voor de zorg en de vrijwilligers komt ook het opzetten van de organisatie in een stroomver snelling (volgende week in deze krant een interview met deze bijzondere vrouw). Maar er is meer nieuws te melden over het 'Bijna-thuis-huis' voor ter minale bewoners uit Schiedam,, Vlaardingen en Maassluis. De werknaam van het project was de afgelopen jaren 'Hospice Nieuwe Waterweg Noord' maar nu de voorbereidingen naar het einde lopen en in april 2013 de opening gepland staat, moest er officiële naam komen. De zoektocht naar de naam is nu ten einde. De stichting maakt bekend dat gekozen is voor de naam: De Margriet. Dorothy Oomen die zelf aan de basis stond van de ideevor ming is verguld over de keuze. „De Margriet past heel goed want het hospice is gevestigd aan de Prinses Margrietlaan en de omgeving is hier heel groen en natuurlijk. Maar er is meer. De naam heeft een die pere laag. Margriet staat voor liefde, onschuld, bescherming en waarheid. Daarbij bete kent Margriet in het Grieks 'parel'. Juist dat laatste vind ik erg mooi passend want iedere parel heeft, naast hier en daar een oneffenheid, zijn eigen glans. Dat zal ook zeker gaan gelden voor de bewoners van De Margriet en de vrijwilligers die hen gaan helpen. Iedereen is anders maar heeft zijn eigen glans." Hospice De Margriet bouwt de komende maanden aan het vrijwilligerskorps dat hulp gaat bieden aan de ter minale patiënten in het 'Bijna- thuis-huis'. Op 6 september vindt een informatiebijeenkomst plaats voor potentiele vrijwilligers. Aanmelden: tuunu.hospice-num. nl. Het Stationsplein krijgt weer kleur. Eind augustus krijgt een kunstwerk annex water prieeltje haar plek midden op het plein, precies samen met een nieuwe winkel in het Riagg-gebouw. Daar komt een Spar City Store van 400 vierkante meter voor de snelle boodschap/hap. Frank Willemse Schiedam Sinds jaar en dag staan de eta lages leeg onder het kantoren complex waar vroeger de teke naars en ingenieurs van AMEC huisden. Sinds die tijd is er veel veran derd aan- het Stationsplein. Maar toch, ondanks grootse plannen als Schieveste, bleef de entree van Schiedam leeg en unheimisch. Met de verhuur van 400 vier kante meter winkeloppervlak krijgt het Stationsplein er een trekker bij. En dat is opmerke lijk in deze economisch mindere tijden. Markt veroveren Met de nieuwe formule City Store wil Spar-directeur Sjaak van Kraanendonk, de markt veroveren. Ook in Schiedam waar deze nieuwe winkel formule de tiende Spar City Store gaat openen. Vertrouwd gezicht In grote steden is het al jaren een vertrouwd ge zicht. Op de stations kun nen passanten nog even snel een lunch of iets lekkers inslaan voordat ze naar het werk gaan of weer de trein in moeten. Op station Schiedam-Cen- trum was er jarenlang, op een klein hokje waar koffie en thee en een broodje werd verkocht, helemaal niets aanwezig. En ook het ooit zo veelbelovende plein kwam tot op heden niet helemaal uit de verf.Maar daar komt dus snel verandering in. Nog een paar weken wachten en ook de passanten van station Schiedam, dagelijks toch nog zo'n.62.500, kunnen op weg naar het centrum nog even inslaan. Wat uindt u van deze nieuwe onturifefeeling? Reageer: redactie.nsOiuhm. wegener.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 1