Week Alle kavels verkocht TOTALE LEEGVERKOOP! omerspetterz verhuist krant .ni Odfjell-baas per direct opzij gezet Woensdag 1 Augustus 2012 Droomhuis bouwen op Oranjeburgh De schatten van Schiedam Einde Rentevaste Periode? 5 AUGUSTUS KOOPZONDAG! Dieren in schijnwerpers Geschokt na bezoek aan graf Nieuwe Stadsblad Jaargang 64 Nummer 31 Oplage 40 440 ACTIES KLIK WIN Direct een mooi gazon? Win 100 m2 graszoden! www.deweekkrant.nl Video: meer probleemhuizen WEERBERICH7 In Schiedam lijken er bij s meer woningen construe- Het weer van tieproblemen te zijn. Deze (je |<0mende week vindt nader onderzoek jt plaats. Kijk voor.de video op weeK ziei u op onze www.nieuwestadsblad.nlwww.deweekkrant.nl droomvilla vlak bij Schie dam Centrum kunnen gaan bouwen. Het bouwplan Oranjeburgh kent een lange historie van tegenslagen en blunders met als dieptepunt 4 miljoen verlies die Schiedam moet toeleggen op de exploitatie. Die vlotte niet, mede door de ingestorte bouwmarkt en protesten van omwonenden die als bewonerscomité Zie- kenhuisbuurt ageerden te gen het volgens hen te grote aantal en de kwaliteit van de woningen. Voor Oranjeburgh staan 62 kavels voor stadsvilla's ge pland waarvan de helft aan particulieren verkocht wordt. Voor de andere helft wordt nog een projectontwikke laar gezocht. Voorwaarde is wel dat de nieuwbouw mid den in de Ziekenhuisbuurt eenzelfde jaren 30-allure krijgen. Met de verkoop aan particulieren wil de gemeen te voldoen aan de behoefte van 'zelfbouwers'. Alle 12 kavels van het bouw plan Oranjeburgh zijn ver kocht. Sinds de start vorige maand blijken genoeg men sen te porren om vrij te bou wen op eigen grond. Uniek in Schiedam met erfpacht en seriebouw. Enige eis is dat de villa in de jaren 30-stijl past. Frank Willemse Schiedam De gemeente verkoopt de ka vels voor Oranjeburgh in fa ses. Na dit eerste succes zal in september de tweede verkoop van kavels plaatsvinden. Vol gens woningbouw-wethouder Arie Grijzen (CDA) is de mo gelijkheid om zelf te bouwen in Schiedam klein. De eerste 'zelf- bouwhuizen' met een grond prijs van 600 euro per vierkante meter verschijnen aan de rand van het vroegere Gemeentezie kenhuis langs Nassaulaan en Anna van Buerenstraat. Daar kan de schop in de grond voor de eerste particulieren die hun Stichting Promotie Schiedam (SPS) interviewde Schiedam mers en bezoekers van de stad en vroeg hen welke plekken voor hen de verborgen schatten zijn. De video is een onderdeel van het themajaar 'Verborgen schatten'. Met dit jaar geeft Schiedam niet alleen haar ge heimen prijs. Zij zet ook de belangrijkste schatten in het zonnetje, namelijk de ambas sadeurs van de stad. Schiedam kent een actief net werkvan mensen diezich inzet ten voor de stad. De evene menten Cultuurplu (8 en 9 september) en Brandersfees ten (28 t/m 30 september) en activiteiten worden mede georganiseerd door vrijwil ligers en mensen in het soci aalmaatschappelijke gebied. Naast een video ontwikkelt SPS in augustus ook een TV-spot en zet SPS Face- book en Twitter in rondom de campagne. Bekijk de vi deo op www.ontdekschie- dam.nu/ambassadeurs Botlek Geert Eijsink, algemeen di recteur van Odfjell Terminals in de Botlek, is dinsdag met onmiddellijke ingang uit zijn functie ontheven. De leiding van het omstreden tankop- slagbedrijf wordt tijdelijk over genomen door Alex de Bonth, maakte het bedrijf gisteren bekend. De Bonth werkt sinds enkele maanden als externe consul tant voor Odfjell. Hij moet de veiligheid op het terrein weer op orde krijgen. "Wij zetten alles op alles om Odfjell Ter minals Rotterdam te laten vol doen aan de hoogste industrie standaarden", aldus Odfjells hoogste baas Ake Gregertsen in een verklaring. Het tankopslagbedrijf ligt sinds vrijdag vrijwel helemaal stil, nadat er gebreken aan de koel- en blusvoorzieningen wa ren geconstateerd. Ook bleken leidingen lek. Voorlopig voert het bedrijf geen laad- en los- activiteiten uit van trucks, wa gons en schepen. De Partij van de Arbeid in Zuid-Holland wil ondertussen een onafhankelijk onderzoek naar de gang van zaken bij Odfjell. "Door het stilleggen van het chemische tankopslag- bedrijf kan niet langer worden uitgesloten dat bewoners en arbeidskrachten zijn blootge steld aan onaanvaardbare ri sico's. Dit leidt tot onrust en roept veel vragen op", aldus de PvdA. Statenlid Eline van den Boogaard wil exact weten hoe het zover heeft kunnen komen. "Het is van belang om nauw keurig te kijken welke stappen de milieudienst heeft gezet en hoe het bevoegd gezag heeft gestuurd in deze zaak. Alleen dan kunnen we ervan leren." De PvdA wil haast zetten ach ter een debat en wil daarvoor zo nodig het zomerreces on derbreken. Tijdens de eerst volgende vergadering van de Statencommissie Verkeer en Milieu op 22 augustus staat de veiligheid bij risicobedrijven in de Rotterdamse haven in ieder geval al op de agenda. Lees haar verhaal op pagina 2 Krant niet ontvangen? Bel 0900-424 57 26 of bezoek www.deweekkrant.nl/ verspreidklachten v Jazeker. De Hypotheker. Schiedam Broersvest 64 (010) 473 11 50 www.hypotheker.nl WIJ MAKEN PLAATS VOOR DE NIEUWSTE MODELLEN! Gemeenteberichten Schiedam Met deze week: Impuls voor kruispunt Slimme Watering Cornelis Haga, diplomaat en pionier in Istanbul Succesvol eerste jaar kindergemeenteraad U vindt de pagina's in het midden van deze krant VIDE AUDI# TV KLEIN IN PRIJS, GROOT IN SERVICE! Marktkraam O nze ijsbergsla voor een marktprijsje. itUJéer^ Perm Veel kinderen hebben de eerste weken genoten van Zomerspetterz. De laatste twee we ken van de vakantie worden de activiteiten voor kids van 4 tot en met 12 jaar voortgezet in Schiedam Oost. Schrijf je snel in via msmit® swswelzijn.nl of 06-14044422. FOTO: PR Schiedam Onder het motto 'Dieren in de schijnwerpers' vra gen de dierenasielen in onze regio aandacht voor de zorgenkindjes. Dit zijn I dieren die, om wat voor reden dan ook, ,al wat j¥ langer in de opvang zit ten en mede daarom wat extra aandacht verdienen. Vorig jaar zijn dankzij deze actie al deze dieren uitein- delijk geplaatst. Hoe langer Hf het dier is het asiel zit, des te hoger is de korting. Het asiel in Schiedam is te vin den aan de Sportlaan. Voor konijnen en knagers kunnen belangstellenden terecht bij het Knaagspoor in Ridder kerk. De asielen zijn bereik baar via 088-3437112. Schiedam Greet van Straten (86) be zocht onlangs het graf van haar overleden man. Ze trof het graf echter gehavend aan. Uitbater Yarden wilde niets van een klacht weten.

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 1