Week 'Maar' weken 6 dicht Zoet feest na vastenmaand krant .ni Nieuwe woning? 2,5 jaar geëist tegen softballcoach Woensdag 15 Augustus 2012 19 AUGUSTUS KOOPZONDAG! Beroering om sluiting Proveniersbrug Zwembad Zuid gaat maandag weer open A-Z Barbecue Gourmet Party Service A-Z Barbecue Menu p.p.: c 11,45 2+1 Plak uw 10% Joker voor extra korting. Nieuwe Stadsblad Jaargang 64 Nummer 33 Oplage 40 440 KLIK WIN ACTIE Win 2 kaarten voor City Racii Rotterdam www.deweekkrant.nl/actie Waar is het zwemwater wel en niet veilig? Wat is er heerlijker om met dit weer een frisse duik te nemen. Kijk waar het water wel en niet te vertrouwen is op de zwem- waterkaart op de website www.nieuwestadsblad.nl PIETS WEERBERICHT Het weer van de komende week ziet u op onze site! www.deweekkrant.nl 8et voor onze folder 877 - 46 77 208 of kijk op www.barbecue.nl Gemeenteberichten Schiedam Met deze week mededelingen en bekendmakingen U vindt deze pagina op pagina 13 van deze krant. De Ramadan, de vastenmaand voor moslims, wordt afgesloten met het Suikerfeest. Schoongewassen en in mooie kleren naar het feestgebed. Daarna op bezoek bij familie en vrienden en uitgebreid eten, vooral zoetigheid. FOTO: RENÉ ZOETEMELK Krant niet ontvangen? Bel 0900-424 57 26 of bezoek www.deweekkrant.nl/ verspreidklachten Jazeker. De Hypotheker. Schiedam Broersvest 64 (010)473 11 50 www.hypotheker.nl Salades Sauzen Benodigdheden Kipfilet Komkommersalade Zigeunersaus Porseleinen borden Filetkarbonade Witte koolsalade Cocktailsaus RVS bestek Kipsaté (2 stokjes) Huzarensalade Knoflooksaus Gasbarbecue Mexicaanse Kartotfelsalade 'Satésaus met gasfles barbecueworst Gemengde rauwkost Stokbrood met «Tangen Grillburger Perzikschijfjes kruidenboter Servetten De Proveniersbrug uit 1960 moet nodig opgeknapt worden. Daarom wilde de gemeente de brug acht maanden afsluiten. Dit tot groot ongenoegen van de winkeliers. Nu gaat de brug 'maar' zes weken dicht. Frank Willemse Schiedam De afsluiting van de brug over de Schie is een slag voor de winkels in het centrum. Zeker als die afsluiting acht maanden zou duren en zo het winkelend publiek tegenhoudt. De cen trumwinkeliers protesteerden dan ook tegen de lange afslui ting van de toegangspoort naar het centrum. De 50-jarige brug is versleten en moet vernieuwd worden, zo veel is duidelijk. Maar waarom zolang dicht?, vraagt centrum manager Chris Coppens zich af. Waarom geen noodbrug tij dens de werkzaamheden, zoals indertijd bij de renovatie van de Koemarktbrug? Zo'n noodbrug is een brug te ver voor de ingenieurs vanlra- do, die samen met de gemeen te met een compromis op de proppen kwamen. Een an dere technische oplossing, waardoor auto's toch via één rijstrook over de brug gaan. Wel erin, maar niet eruit. Een route die moet gaan via omleidingborden. Zorgenkind Onderhoud van bruggen en kades zijn het financi ële zorgenkindje van de gemeente Schiedam. Het is duur en een aanslag op de meerjarenbegroting. Noodreperaties moeten de slechte staat en kapotte dek laag verhullen. Naast de Proveniersbrug staan de Ooievaarsbrug en Gorzenbrug al lang op het lijstje 'vervangen'. Nog vo rig maand werden spoed operaties uitgevoerd aan de deklaag van de Proveniers brug. Door de afsluiting van zes weken denkt de gemeente Schiedam de overlast voor bewoners en ondernemers te beperken. De afsluiting staat gepland tussen 1 februari en half april 2013. A 4 V Schiedam De Schiedamse softballcoach Jeroen H. (43) heeft twee meis jes van 13 en 14 jaar verleid tot een seksuele relatie. Dat stelt ten minste de officier van justi tie, die onlangs ontucht met de tienermeisjes 2,5 jaar cel eiste tegen de Schiedammer. Ook eiste het OM een verbod om contact op te nemen met de slachtoffers tot ze 18 jaar zijn. Want beide pubers zijn nog aan de Schiedammer gehecht en waren tegen ver volging van de trainer. Een meisje uit het noorden van het land ontmoette de Schiedam mer van het Zuidhollandse talententeam van vrouwelijke softballspeelsters The Blue Angels op haar 13-de tijdens een toernooi. Via Hyves en Skype hadden de twee contact, waarna de man haar bij hem thuis uitnodigde en op parkeerplaatsen seks met haar had. Ook pleegde ze voor de webcam op zijn verzoek seksuele handelingen bij zich zelf. Met het tweede meisje uit Maassluis, dat aan zijn zorg als coach was toevertrouwd, zou hij ook gemeenschap hebben gehad. De seksrelatie kwam uit, nadat de moeder van de ALLE L'Oréal Paris I. Alle combinaties mogelijk Bijv. Studio Line remix 3 potten d 150 ml GRATIS ÖSQGSTg r<EAL softballspeelster een tweet van haar hand ontdekte met de tekst: 'Sperma smaakt vies.' De Schiedammer bekent al leen slechts wat met de meis jes te hebben gekroeld en daar veel spijt van te hebben. De Schiedammer ontkent de gemeenschap en ontucht met de minderjarigen in alle toon aarden. Achter gesloten deuren toonde hij de rechters een groot litte ken in zijn lies, waarover geen van de meisjes had gerept. Daaruit zou blijken dat hij nooit zijn broek uit trok. In de gevangenis staan medegedeti neerden hem - volgens eigen zeggen - naar het leven nadat de reden van zijn vervolging uitlekte. De reclassering wil dat de Schiedamse ict-er een thera pie voor seksueel-delictplegers doorloopt. Schiedam De werkzaamheden aan Zwembad Zuid die deze zo merperiode zijn uitgevoerd, zijn' succesvol afgerond. Vanaf maandag 20 augus tus is het zwembad weer toegankelijk voor publiek. Om de veiligheid in het zwembad te waarborgen, konden de werkzaamheden niet wachten tot de grote renovatie die in de zomer van 2013 gepland staat en noodzakelijk is om Zwem bad Zuid voor tien jaar open te kunnen hou den. Er is gekozen om het werk in de zomermaanden uit te voeren, omdat de ge bruikers in deze periode de minste hinder ondervinden. De werkzaamheden beston den uit onder meer beton- herstel, herstel van voeg- en tegelwerk in beide baden, herstel van defect tegelwerk van wanden en vloeren in het droge gedeelte, vastzet ten en plaatselijk herstel van houten geveldelen en onder houd aan installaties.

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 1