'Kleihard voor Midden-Delfland' 4 Auto De Klip zwaar gedupeerd door diefstal van kluis autosleutels 11 ANBO-Nieuws 'Wat kunt u van ons verwachten?' 12 september Tweede Kamerverkiezingen. Neem uw stempas mee en identiteitsbewijs mee. Altijd actueel; de weekkrant.nl woensdag 22 augustus 2012 Nieuwe Stadsblad pagina 10 Diverse leden van de Tweede Kamer komen op 29 augus tus naar Vlaardingen voor een verkiezingsactie waarin groene long Midden-Delfland en de problematiek rond de Blankenburgtunnel cen traal staan. De actie wordt georganiseerd door Natuur monumenten, Natuur en Milieufederatie Zuid-Holland, Milieudefensie en diverse bewonersorganisaties. Van de redactie Regio Zij zullen de Tweede Kamer leden gaan vragen of en hoe zij zich straks in de Tweede Kamer in zullen gaan zetten voor het behoud van Midden-Delfland. Onder het motto 'Kleihard voor Midden-Delfland' zal de Kamerleden gevraagd worden om hun inzet symbolisch te be krachtigen door middel van een handafdruk in een kleitablet. Naast Tweede Kamerleden zul len ook lokale bestuurders bij de verkiezingsactie aanwezig zijn. Midden-Delfland, het gebied tussen Rotterdam en Den Haag, is een groene long en van groot belang voor de leefbaarheid in de Zuidvleugel van de Rand stad. In deze regio is het tekort aan groen het grootste van het hele land weten de natuurorga nisaties. Behoud van de open en groe ne gebieden die er nog zijn, is De eerste 'pootafdruk' in het kader van de verkiezingsactie is al gezet. Tweede Kamerleden komen naar Vlaardingen op 29 augustus. FOTO; DICK KLEES, NATUURMONUMENTEN dan ook erg belangrijk. 'Helaas wordt Midden-Delfland be dreigd door de aanleg van de Blankenburgtunnel'. Door de val van het kabinet is de keuze van demissionair minister Melanie Schultz van Haegen voor de aanleg van deze weg controversieel ver klaard. Dit biedt de kans om met een frisse blik en een bre dere scope naar het ruimtelijke en bereikbaarheidsvraagstuk in de Zuidvleugel van de Randstad te kijken. Alle afwegingen kunnen nog eens goed tegen het licht wor den gehouden en er zijn moge lijkheden om tot nieuwe oplos singen te komen. De natuur- en bewonersorganisaties hopen tijdens de actie te horen dat de Tweede Kamer zich hier na de verkiezingen voor in wil gaan zetten. Actie De verkiezingsactie vindt plaats op 29 augustus van 11.00 tot 11.30 uur op de kruising Liesveld/Veerplein bij de woensdagmarkt in Vlaardingen. De Tweede Kamerleden Attjp Kuiken (PvdA), Farshad Bashir (SP) en Rik Grashoff (Groen- Links) hebben al toegezegd bij de actie aanwezig te zullen zijn. De organisatie is nog in afwachting van toezeggingen van meer Tweede Kamerle den. Hoe meer mensen bij de actie aanwezig zijn, hoe groter het belang van Mid den-Delfland voor de Twee de Kamerleden wordt, hoopt de organisatie. Schiedam (vervolg van voorpagina De diefstal van een kluis met de sleutels van zeker 150 auto's is een grote kostenpost voor au tobedrijf De Klip aan de Gus- toweg. Maandagmorgen rond 02.00 uur ging de vader van eigenaar Toon Liekendiek bij de garage kijken omdat het alarm was af gegaan. Bij binnenkomst viel hem niet direct iets op, tot hij in de hoek zag dat er een ruit gesneuveld was. Daarop belde hij meteen de politie. Die vond onder meer een breekijzer en zag dat de kluis in het kantoor van de muur was gesloopt. 200 euro Omdat de sleutels ontbreken kan niemand in de garage nog een auto starten, laat staan ver plaatsen. „Bovendien moeten we nu heel veel moeite doen om aan nieuwe sleutels te ko men. Een sleutel kost alleen al 200 euro, en als je je realiseert dat je er twee per auto nodig hebt kun je uitrekenen wat een gigantische kostenpost dit voor ons is", zegt eigenaar Toon Lie kendiek. Zijn hoop is nu dat de dieven de kluis ergens dumpen omdat er geen geld inzit en ze in principe niets met de losse sleutels kun nen. „En dat iemand hem vindt en dat aan ons doorgeeft. Ik kan nu zeker twee weken geen om zet maken door dit incident." Beloning Daarom looft het autobedrijf een grote beloning uit voor de gene die de kluis met inhoud te rug kan bezorgen of de gouden tip heeft. Wie iets weet kan bellen met De Klip: 010-473 32 71. Column Ik heb nu een paar columns geschreven en ik moet zeggen: Ik ga het steeds leuker vinden. Ik word be naderd met suggesties om te vermelden. Lief, maar mijn ruimte is beperkt. Wel krijg ik commentaar dat de letters zo klein zijn, maar daardoor kan ik meer schrijven. Een ding wil ik u niet onthouden: als ik op de beroemde rode knop bij de ingang druk, zie ik bijna altijd onze penningmeester Andre van Riel in zijn kantoortje bezig. Ondanks dat de pe riode van belastingaangiftes voorbij zijn is hij nog steeds druk bezig om problemen voor onze leden op te lossen. Belastingzaken, WMO, huursubsidie etc. niets is hem teveel en mocht U vragen hebben bel hem gerust op 06-28451370. Afgelopen zondag was er een lezing over de veilig heid in uw woning. Door het warme weer eri de vakantietijd was de opkomst niet zo groot als ik verwacht had, maar de mensen die er waren heb ben een hoop geleerd en het was een interessante dag. Onze sociëteit krijgt op dit moment een face lift. Alles wordt in fases onder handen genomen maar gelukkig blijft alles in onze 'huisstijl', wat gezelligheid en warmte betekent. Nu zijn het pla fond en muren onder handen genomen, later ko men de vloer en toiletten aan de beurt. Wij van de ANBO zijn druk bezig met vrijwilligers om alles binnen picobeüo-te krijgen en nu maar hopen dat de gemeente nog een potje vindt om de buitenkant op te knappen. Als de vloer klaar is kunnen ook de koersballers fijn hun potje spelen. Daarover vertel ik U volgende week. Joke Ballijns Rijksoverheid Om zelf in het stemlokaal te stemmen, moet u uw stempas en ID-bewijs meenemen. Bij het stemmen mag u een ID-bewijs gebruiken dat maximaal vijfjaar is verlopen. Achter de tekst "geldig tot" moet dus 13 september 2007 of een latere datum staan. Een ID-bewijs is een paspoort, identiteitskaart of rijbewijs. Wilt u iemand anders voor u laten stemmen? Geef dan een volmacht. Vul samen het formulier op de stempas in én geef een kopie van uw ID-bewijs mee. Is uw ID-bewijs meer dan vijf jaar verlopen? Vraag dan tijdig een nieuw ID-bewijs aan. Het duurt ongeveer een week voordat u een nieuw ID-bewijs ontvangt. Wilt u geen nieuw ID-bewijs aanvragen? Dan kunt u tot en met 29 augustus 2012 een schriftelijke volmacht aanvragen bij uw gemeente. Daarmee kan een andere kiezer voor u stemmen. Wilt u meer informatie of heeft u vragen? Neem dan contact op met uw gemeente of kijk op www.verkiezingen2012.nl. JOUW STEM Daar maak je je toch sterk voor?

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 10