Spelen met stilte en tijd voor schildermarathon van 24 uur sw.eetdèallnll KOOP TICKETS OP CITYRACINe.NL EN MAAK KANS OP DE RITVAN JE LEVEN! n 'Stilte en tijd zijn heel mysterieus; ofwel heel groot ofwel heel klein' immmm m li Kom ook gezellig twirlen Musical voor mantelzorgers Allianz® Hp® kaJperJkyi Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 22 augustus 2012 Nieuwe Stadsblad pagina 12 Pand Paulus is aanstaand weekend het decor van een zeer bijzonder project: Frozen Time. Schilder/dichter Dick Berckenkamp probeert in 24 uur zes composities te schilderen en zes ge dichten te schrijven. De uitdaging is geïnspireerd op het muziekstuk '4.33' van componist John Cage. Bart uan der Linden Schiedam Een loeiende sirene, een motor die voorbij scheurt, het ritselen van papier; stil is het zeker niet in Pand Paulus, deze vrijdag avond. Alleen kunstenaar Dick Berckenkamp is aanwezig, om ringd door zijn schilderijen. De tijd is bijna aangebroken voor zijn beproeving, die zaterdag 25 augustus start om exact 16.33 uur en eindigt op zondagmid dag 16.33 uur. 'De stilte', daar is waar Frozen Time om draait. „Stilte kan heel groot of heel klein zijn", vertelt Bercken kamp. Ook het fenomeen tijd zal sterk worden benadrukt. „Tijd heeft vele dimensies en kan heel raadselachtig zijn." Waarom raakte Berckenkamp zo gefascineerd door 'stilte' en 'tijd'? Daarvoor moeten we te rug naar het jaar 2009, toen hij met zijn gezin een reis maakte naar Antarctica. De koudste plek op aarde maakte op hem grote indruk. „Het was een unieke ervaring", vertelt Berc kenkamp. „Zo stil was het daar. Af en toe zag je een enkele hut. Alles was wit en blauw." Zijn avontuur op Antarctica vorm de de opmaat voor zijn series 'Antarctic Blues' en 'Silence'. Bij deze laatste serie kwamen al elementen uit het werk van John Cage, van wie Bercken kamp een groot liefhebber van is, naar voren. Terug naar waar het daadwer kelijk gaat gebeuren. In een 'piepend en krakend pand', al dus Berckenkamp. „Het is nooit helemaal stil", verklaart hij de omgevingsgeluiden. Al sinds vorige week dinsdag verblijft hij moederziel alleen in het gebouw om alvast te wennen en indruk ken op te doen. Wit doek Het 'decor' staat al klaar. Een witte wand met daarop een wit doek. Een bosje bloemen op een wit groot blok ernaast. Extra element vormen de geluidssen soren achter het doek. „Deze versterken elk geluid dat ik zal maken", aldus Berckenkamp, die gebruik zal maken van een 12-kleurenpalet. Hulp krijgt hij van goede vriend Kunstenaar Dick Berckenkamp staat op zijn manier stil bij de 100e geboortedag van John Cage. „Het mooie van stilte is dat het nooit echt helemaal stil is." FOTO: BART VAN DER LINDEN Han van Wel. „Hij is het ge weest die zei dat ik van dans moest overstappen naar geluid. Want iets doen met dans was de eerste optie", onthult Bercken kamp. Hij verbindt geen bepaalde tijd aan zijn composities. Alles valt of staat met zijn inspiratie, maar ook met de beleving van het pu bliek. Na afloop vormen de doeken één geheel en wordt een finis- sage (feestelijke afsluiting van een tentoonstelling) gehouden. Hommage aan multitalent John Cage De '24-uurs performance' is een hommage aan John Cage (1912-1992), wiens 100e geboortedag dit jaar wordt herdacht. Het stuk '4.33' is wereldberoemd doordat een pianist achter de piano gaat zitten zonder te spelen. In dit stuk gaat het om de omgevingsgeluiden die de zogenaamde stilte voortbrengt. De uitvoering van Dick Berckenkamp is vrij te bezoeken. Hij zal ook een blog bijhouden van zijn belevenissen op http://dick- berckenkamp.wordpress. com/. De stijl van Bercken kamp is te scharen onder het minimale expressionisme. Schiedam De Schiedamse twirl- ma jorettevereniging Adencia begint 22 augustus weer met de lessen. Dit doen ze op de vertrouwde locatie aan de Van Hogendorpstraat 103. De club bestaat momenteel uit 41 twirlers/majorettes verdeeld over vijf teams. Ie dereen kan een keer langsko men en drie gratis proefles sen volgen. De lessen beginnen om 18.00 en duren tot 19.00 voor kinderen vanaf 4 jaar. Voor dames van 20+ is er het Team Flair, dat traint op dinsdagavond tussen 19.30 en 20.30 uur. Schiedam De Stichting Mantelzorg Nieuwe Waterweg Noord nodigt mantelzorgers uit Maassluis, Schiedam en Vlaardingen uit voor een bezoek aan musical 'De Jan tjes' op donderdagavond 8 november ter gelegenheid van de jaarlijkse Dag van de Mantelzorg. Omdat deze musical - met bekende artiesten als Wil- leke Alberti, Lucie de Lan ge en Winston Post - wordt opgevoerd in de Rijswijkse Schouwburg wordt iedereen om 19.00 uur met de bus opgehaald vanaf centrale opstapplaatsen. Opgeven kan voor 15 okto ber bij de stichting, tel. 06-53 39 80 79 of mail: kantoor@ mantelzorgnwn.nl WOENSDAG 22 AUGUSTUS T/M DONDERDAG 23 AUGUSTUS 7-delige make-up kwastenset inclusief mooie, compacte ledertook tas. Even op een feestje je make-up bijwerken of op je werk nog even snel de finishing touch? Dit setje gaat gemakkelijk mee in je tas en neemt niet zoveel ruimte in. Handig voor de drukke vrouw, maar ook voor de vrouw die er tip top uit wil zien. i i 1 WOENSDAG 22 AUGUSTUS T/M DONDERDAG 23 AUGUSTUS 5 in 1 accessoiresei met verschillende taders voor Apple producten. Geef M maar toe. Je kat niet meer zonder jouw Phone of iPad. Verwen deze daarom mei de 5 in 1 accessoireset met verschillende laders, zodat je bgna altjd MÉ! i** WOENSDAG 22 AUGUSTUS T/M DONDERDAG 23 AUGUSTUS Ipad soft back case voor maar 9,95. Verkrijgbaar in roze of zwart Zorg dat je Ipad goed beschermt is tegen stoten en krassen. Deze Ipad Case (backcase) past naadloos op je Ipad en is nu slechts 9,95. De case is verkrijgbaar in het roze of zwart. Stijlvol, vrolijk en bijzonder handig. i

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 12