DE WOONMALL 021 Tweeling blijkt moeilijk te pakken M JARIGE GRATIS! GOURMET ACTIVITEIT ALEXAND Bij de reservering van een kinderparty is de jarige GRATIS*! Prijs v.a. 9,95! fjfgj ff Onbeperkt gourmetten met een uur bowlen of midgetgolfen GRATIS*! Prijs v.a. 19,95!y LBB pakt weesfietsen op Koophuizen in juli stukken goedkoper Stroomstoring veroorzaakt door kapotte kabels Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 22 augustus 2012 Nieuwe Stadsblad pagina 5 alexandrium.nl 2 perfecte locatie's om iets te vieren; «ij maken voor u een programma op maat dat naar uw eigen wens ka» worden ingevuld! *Voor meer INFORMATIE en VOORWAARDEN kijk op onze SITE of BEL! 1^*^350-Zwijadrecht 078-6192388^imcndijk !6-Ridderkerk 0180-4210°8 www.palmpartyhouse.nlww.detheetumrijsoord.nl gratis WiFi Schiedam De Lichtblauwe Brigade (LBB) heeft dinsdag een weesfietsenactie gehouden in de fietsenstalling van station Schiedam Centrum. Resul taat: 63 verwijderde fietsen en 20 losse sloten. De LBB houdt de fietsen dertien weken in bewaring. Wie zijn fiets kwijt is kan deze terugkrijgen na het be talen van een boete van 20 euro, Bel dan even: OlO - 219 14 55. Schiedam Huizen waren in juli weer een stuk goedkoper dan in diezelfde maand vorig jaar. De prijzen van bestaande koophuizen daalden met 8 procent; de grootste prijs daling in één jaar sinds de start van de Prijsindex van bestaande koophuizen in 1995. De prijzen van verkochte huizen lagen in juli op het zelfde niveau als acht jaar geleden, blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Ten opzichte van augustus 2008, toen huizenprijzen een piek bereikten, is de prijsdaling 15 procent. Het CBS heeft in de eerste zeven maanden van dit jaar 66.000 transacties geregistreerd. Dat is 3 procent minder dan in dezelfde periode vorig jaar. Meermaals is de Schie- damse veelpleger Brian J. (41) de cel ontlopen door de grote gelijkenis met zijn eeneiige tweelingbroer. Van de rechtbankredactie Schiedam Herkenningen via beveili- gingsbeelden van camera's in winkels, die de Schiedammer snappen tijdens de diefstallen, weigert de rechter nogal eens als bewijs, omdat het ook zijn broer kan zijn die op de beelden te zien is. Want die bezondigt zich ook regelmatig aan 'proletarisch winkelen'. Veroordeling tot op name in een Inrichting voor Stelselmatige Daders (ISD) voor een periode van twee jaar weet de draaideurcrimineel steeds te omzeilen. Volgens po litierechter mr. W. van Bijl - De Jong tekent de Schiedammer 'waarschijnlijk voor dit doel' bewust steeds beroep aan te gen vonnissen om de duur tot de veroordeling op te rekken. Want om voor de niet geliefde langdurige straf en resocialisatie in aanmerking te komen moet je vijf keer veroordeeld zijn binnen een periode van twee jaar. Onlangs stond Schiedammer Brian met een vuistdik straf blad vol veroordelingen weer terecht voor vier winkeldiefstal len in zijn woonplaats en Rot terdam. Begin dit jaar wordt hij gesnapt, terwijl hij een rugzak De Summersale in Alexandrium Woonmall is de ideale start van deze zomer! Meer dan zestig woonspeciaalzaken bieden aantrekkelijke kortingen op veel woonartikelen. Tot 31 augustus aanstaande staat Alexandrium Woonmall helemaal in het teken van de Summersale. Voor openingstijden en meer informatie: www.alexandriumwoonmall.nl of scan de QR code...DAT MERK JE! 60 woonwinkels makkelijk parkeren A20 afslag 16 In een flat in Groenoord moest de brandweer te hulp schie ten om mensen uit een vastzittende lift te helpen. FOTO: FLASHPHOTO NL vult met tubes tandpasta bij Al- bert Heijn op de Rotterdamse Parkboulevard. De rugzak laat hij vallen als de beveiliger eraan komt, waardoor de rechter hem 'slechts' schuldig acht aan een poging tot diefstal. Een maand eerder slaat hij toe bij de Plus op de Mgr. Nolenslaan bij een 'kiezenzeepdiefstal'. Augustus vorig jaar in het Hof van Spa- land zou hij voor 531 euro aan tandpasta hebben gestolen. Een politieagent herkent Brian van beveiligingsbeelden en stelt dat hij 'denkt' dat het de Schiedam mer is, maar de rechter spreekt hem vrij. „Het kan net zo goed z'n broer zijn," stelt raadsman mr. D. van den Elzen. „De agent zegt niet waaraan hij hem herkent. Mijn cliënt is al een aantal keer veroordeeld. Maar in hoger beroep wordt hij vaak vrijgesproken, omdat men twij felt aan het bewijs. Hij heeft achteraf duizenden euro's scha devergoeding gekregen, omdat hij onterecht vastzat." Juli vorig jaar is Brian in ver band gebracht met het pikken van oploskoffie in Rotterdam- West. Maar van deze diefstallen spreekt de politierechter hem vrij, omdat de herkenningen via de camera's alleen onvoldoende zijn voor een veroordeling. Een celstraf van 67 dagen, gelijk aan de tijd dat de Schiedammer in voorarrest zat, eist de aanklager. En die legt de rechter hem op voor de bewezen twee winkel diefstallen. Daarnaast moet hij een week de cel in voor een ver mogensdelict. en dat is opmerkelijk omdat er nogal wat verkeersstromen sa men komen op dat punt. Het Vlietland Ziekenhuis moest op een noodvoorziening draaien en ook het politiebureau zat zonder stroom. Stedin liet weten dat iedereen rond 21.30 uur weer stroom zou moeten hebben, maar dat bleek later een beetje te optimistisch. Na half tien kwamen er immers nog wel meldingen binnen van mensen die zonder stroom za ten. De brandweer moest om 23.00 uur zelfs nog naar het Sibeliusplein (Groenoord) om mensen uit een lift te halen om dat de flat zonder stroom zou zitten. In de wijken die getroffen waren door de stroomstoring, trok de politie er op uit voor extra sur veillances. Volgens een woordvoerder van Stedin waren defecte kabels de oorzaak van de storing. Hier door was kortsluiting ontstaan. Camera's blijken veelpleger Brian J. nauwelijks te kunnen on derscheiden van zijn eveneens veel met de politie in aanraking komende tweelingbroer. FOTO: WM Een groot deel van Schiedam is afgelopen donderdag weer getroffen door een stroomstoring. Van de redactie Schiedam Duizenden huishoudens en enkele kruispunten hadden rond 19.00 uur ineens geen stroom meer, wat soms tot hectische situaties leidde. Ook viel bij veel mensen de TV-verbinding weg van Cai- way, doordat ook zij getrof fen waren door de stroom storing. Enkele uren kon er onder andere in Schiedam- Noord, delen van Nieuw- land, het Centrum en op in dustriepark Vijfsluizen geen TV worden gekeken. De verkeerslichten op Plein 1940-1945 stonden lange tijd uit. Dit leverde echter geen grote problemen op

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 5